spojkovy valec

Moderátor: Moderátoři

ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

spojkovy valec

Příspěvek od ivino77 »

Zdravím, zistil som, že mi tečie spojkový válec, podla servisu by to mal byť "pomocný spojkový válec" teda "pracovný". Keď sa však pozerám do dielenského manuálu, spojkové valce sú tam dva a ani jeden výzorovo nesedí s tým mojím. Nový stojí 1900 Kč, ale vraj existuje opravná sada, teda gumičky a manžeta na ten válec. V predajniach u nás v meste to však nedokážem kúpiť, vedeli by ste poradiť?


Hyundai Matrix 1.6 GLX 2002

Obrázek
Reklama
 

ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Příspěvek od ivino77 »

Kua chlapy, aspoň niekto poraďte, nasiel som ten valec v Shop manuale v sekcii " prevodovka " ale žiadne číslo u ňho, nič konkrétne. Načo vlastne slúži a kde ho zohnať, nejaký neoriginal. Niečo poraďte. Môže byť zlé radenie spôsobené tým, že tečie?

Obrázek


je to ten červeno vyfarbený, ani neviem na čo tam je.
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Zavzdušněný spojkový válec bude mít vliv,že Ti nebude dobře pracovat spojka.To znamená,že můžeš mít problém se zařazováním rychlosti.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tata »

Povol odvzdušnovací šroub,vypust kapalinu,vyber váleček z pouzdra a dokonale vyčisti váleček,těsnění ale i vnitřek sedla.Před složením potři váleček brzdovkou,aby ti tam lepe šel nasadit,dotáhni odvzdušnovák,dolej kapalinu a dobře ovzdušni spojku,někdo at tinašlape pedal spojky a drží,ty si to pak odvzdušni (i několikrát,bude li třeba).Pokud to nemáš uplně v haji,mělo by to pomoct,popřípadě vyměň těsnění.
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

V autokelly maju opravne sady (cca 200 SKK). Ale nechaj si aj blok, lebo ja som to u nich kupil a nakoniec mi to museli vymenit za inu. Ja som to tiez tneto rok absolvoval. Najskor mi repasovali pomocny valec, ale dalej sa to zavzdusnovalo, tak mi vymenili hlavny valec a teraz je to uz OK.

Vyhodou tejto chyby je to, ze mozes nadalej jazdit - ale vzdy potrebujes spolujazdca na odvzdusnenie (resp. pred jazdou). Ja som tak jazdil cca 2 mesiace, keym som nezohna volne bubaky na kompletnu opravu.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Příspěvek od ivino77 »

No , ale problém je vtom, že v Shopmanuale su zobrazene dva spojkové valce, hlavny a pomocny, ale ani jeden to nieje tento. Su tam oba vyobrazene, ale vypadaju uplne inak. To ma matie. Objednal by som i tu sadu z autokelly, ale ked neviem, aký je to valec. V Hyundai servise chceli zaň 1900 Kč, plus výmena, tak zháňam nejakú alternatívu a žiadam o pomoc, info.
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

ivino77 píše:No , ale problém je vtom, že v Shopmanuale su zobrazene dva spojkové valce, hlavny a pomocny, ale ani jeden to nieje tento. Su tam oba vyobrazene, ale vypadaju uplne inak. To ma matie. Objednal by som i tu sadu z autokelly, ale ked neviem, aký je to valec. V Hyundai servise chceli zaň 1900 Kč, plus výmena, tak zháňam nejakú alternatívu a žiadam o pomoc, info.
Pokial dobre viem, tak hlavny spojkovy valec sa vraj ani neda repasovat, da sa len vymenit. Hlavny spojkovy valec je ten, kde je ta nadrzka (cize hore), pomocny je ten, kde je ventil na odvzdusnenie. Urcite by som isiel cez repas pomocneho valca, ak to nepomoze tak az potom vymena.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Re: spojkovy valec

Příspěvek od soto »

ivino77 píše: Obrázek
Toto na fotke je pomocny valec.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

soto píše:
ivino77 píše:No , ale problém je vtom, že v Shopmanuale su zobrazene dva spojkové valce, hlavny a pomocny, ale ani jeden to nieje tento. Su tam oba vyobrazene, ale vypadaju uplne inak. To ma matie. Objednal by som i tu sadu z autokelly, ale ked neviem, aký je to valec. V Hyundai servise chceli zaň 1900 Kč, plus výmena, tak zháňam nejakú alternatívu a žiadam o pomoc, info.
Pokial dobre viem, tak hlavny spojkovy valec sa vraj ani neda repasovat, da sa len vymenit. Hlavny spojkovy valec je ten, kde je ta nadrzka (cize hore), pomocny je ten, kde je ventil na odvzdusnenie. Urcite by som isiel cez repas pomocneho valca, ak to nepomoze tak az potom vymena.
Repasovat se dá i hlavní i pomocný spojkový válec-dělal jsem to asi před rokem a půl na Lantře 1,6/16v,má od té doby najeto asi 20000 km a je to OK.Dělal jsem i hlevní brzdový válec a také OK.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

ivino77 píše:No , ale problém je vtom, že v Shopmanuale su zobrazene dva spojkové valce, hlavny a pomocny, ale ani jeden to nieje tento. Su tam oba vyobrazene, ale vypadaju uplne inak. To ma matie. Objednal by som i tu sadu z autokelly, ale ked neviem, aký je to valec. V Hyundai servise chceli zaň 1900 Kč, plus výmena, tak zháňam nejakú alternatívu a žiadam o pomoc, info.
Pro tebe je rozhodující průměr válce a to není až tak velký rpoblém ho změřit a podle toho objednanou sadu zkontrolovat-je to napsané na krabičce.Celá akce je tak na 2hodky,jen si musíš dát pozor,abys neotočil gumičku ve válci.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Příspěvek od ivino77 »

soto píše:V autokelly maju opravne sady (cca 200 SKK). Ale nechaj si aj blok, lebo ja som to u nich kupil a nakoniec mi to museli vymenit za inu. Ja som to tiez tneto rok absolvoval. Najskor mi repasovali pomocny valec, ale dalej sa to zavzdusnovalo, tak mi vymenili hlavny valec a teraz je to uz OK.

Vyhodou tejto chyby je to, ze mozes nadalej jazdit - ale vzdy potrebujes spolujazdca na odvzdusnenie (resp. pred jazdou). Ja som tak jazdil cca 2 mesiace, keym som nezohna volne bubaky na kompletnu opravu.


Oslovil som autokelly a odpísali mi, že opravnú sadu na spojkový valec mi nevedia zohnať. Ty si to tam kúpil priamo na tvoje auto?
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

ivino77 píše:
soto píše:V autokelly maju opravne sady (cca 200 SKK). Ale nechaj si aj blok, lebo ja som to u nich kupil a nakoniec mi to museli vymenit za inu. Ja som to tiez tneto rok absolvoval. Najskor mi repasovali pomocny valec, ale dalej sa to zavzdusnovalo, tak mi vymenili hlavny valec a teraz je to uz OK.

Vyhodou tejto chyby je to, ze mozes nadalej jazdit - ale vzdy potrebujes spolujazdca na odvzdusnenie (resp. pred jazdou). Ja som tak jazdil cca 2 mesiace, keym som nezohna volne bubaky na kompletnu opravu.


Oslovil som autokelly a odpísali mi, že opravnú sadu na spojkový valec mi nevedia zohnať. Ty si to tam kúpil priamo na tvoje auto?
Oni mi to priamo predali (Presovske AUTOKELLY), ale mechanik mi tvrdil, ze to nesedelo, tak on to vymenil a potom to uz sedelo. Len si teraz nie som uplne isty, ci nahodou nekupil novu sadu inda ako v autokelly (stalo to cca 200 SKK, cize ja som to dalej neriesil - on si asi nechal tu nespravnu sadu - v podstate su nejake gumicky). Skus este www.elit.sk
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

spiatočka

Příspěvek od ivino77 »

Pomocný spojkový válec som vymenil, no problematickému zaraďovaniu spiatočky to nepomohlo. Čo by mohlo byť ešte príčinou? Poraďte.
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Re: spiatočka

Příspěvek od soto »

ivino77 píše:Pomocný spojkový válec som vymenil, no problematickému zaraďovaniu spiatočky to nepomohlo. Čo by mohlo byť ešte príčinou? Poraďte.
Spiatocka ide problematicky zaradit kazdemu Hyundaiu. Ja tiez cca 1 z 5 radeni spiatocky musim cez viacnasobne naslapnutie spojky, resp. s medziplynom.
Ak by bol vadny hlavny spojkovy valec, tak nezaradis ani jednotku a spojku budes mat na podlahe makku.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Ano zpátečka je u všech /-/ velký problém. Prostě zkusít na chvlku pustit spojku a pak se pokusit zařadit znovu. Pokud ani to nepomůže pak ještě protočit motor jak psal Soto.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“