Sonata 97 nejede. Prosim poraďte

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Snaake
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2008, 10:30

Sonata 97 nejede. Prosim poraďte

Příspěvek od Snaake »

Zdravím všechny příznivce této značky. Mám velký problém. Koupil jsem sice levně, ale zato nepojízdnou sonatu 2.0 r.v. 97. Moc se zatím v tomto autě nevyznám. Problém je tento: k autu jsem dostal pouze jeden klíč, u kterého není dálkové ovládání na alarm takže do auta se dostanu, ale jakmile ho otevřu ihned se zpustí alarm, a zřejmě je i bloklý imobilizér protože auto nejde nastartovat - pořád houká alarm, motor točí, ale nenaskočí. uvítám všechny rady jak vyřadit imobilizér ( jeli tam vůbec nějaký ) a pod. Děkuji Moc. :(
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

To je cena za Tvou blbost :? :(
Odkud jsi???
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Snaake
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2008, 10:30

Příspěvek od Snaake »

Pardubice - proč cena za blbost? Kupoval jsem to s tim, že to nejede - motor točí tak myslím, ze tak obří problém to nebude. Jen vedět kam sáhnout.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Snaake píše:Pardubice - proč cena za blbost? Kupoval jsem to s tim, že to nejede - motor točí tak myslím, ze tak obří problém to nebude. Jen vedět kam sáhnout.
Ten alarm je tam origo nebo dodatečne montovaný????
Hledej pořádně ,když tak to vyfoť a hoď to sem :wink:
Nepojízný auto si koupit můžu koupit třeba já,ale Ty a laik??? :roll:
Nic ve zlím ,ale takhle jsem se dlouho nezasmál :lol: :lol:
Nejsu svině pomůžu,jinak Krokoff je taky Pardubičák a zná mě :wink:
Ps :Nebo zkus ho požádat o pomoc elektriku zvládá :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Snaake
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2008, 10:30

Příspěvek od Snaake »

No uplně laik nejsem - do aut dělám dost. nejsem sice študovanej odborník, ale už jsem opravil hodně. Ale je to moje první Hyunday. Takže pátrám a pátrám. No s tím alarmem to je právě první problém, který řeším. Jestli je origo nevím. Zkusím něco nafotit a dát to sem. Pár alarmů, které byli dodatečně montované jsem již viděl, ale tento tomu neodpovídá. Jediné co nasvědčuje dodatečné montáži je siréna. Po víkendu budu vědět víc - vrhnu se na to pořádně. zatím díkes
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Snaake píše:No uplně laik nejsem - do aut dělám dost. nejsem sice študovanej odborník, ale už jsem opravil hodně. Ale je to moje první Hyunday. Takže pátrám a pátrám. No s tím alarmem to je právě první problém, který řeším. Jestli je origo nevím. Zkusím něco nafotit a dát to sem. Pár alarmů, které byli dodatečně montované jsem již viděl, ale tento tomu neodpovídá. Jediné co nasvědčuje dodatečné montáži je siréna. Po víkendu budu vědět víc - vrhnu se na to pořádně. zatím díkes
Já taky nejsem študovanej odborník,ale samouk ,kterej to dělá dnes a denně,práci zdar a ozvi se,zájímá mě to a moc :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
BigHead
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2008, 00:26

Re: Sonata 97 nejede. Prosim poraďte

Příspěvek od BigHead »

Snaake píše:Zdravím všechny příznivce této značky. Mám velký problém. Koupil jsem sice levně, ale zato nepojízdnou sonatu 2.0 r.v. 97. Moc se zatím v tomto autě nevyznám. Problém je tento: k autu jsem dostal pouze jeden klíč, u kterého není dálkové ovládání na alarm takže do auta se dostanu, ale jakmile ho otevřu ihned se zpustí alarm, a zřejmě je i bloklý imobilizér protože auto nejde nastartovat - pořád houká alarm, motor točí, ale nenaskočí. uvítám všechny rady jak vyřadit imobilizér ( jeli tam vůbec nějaký ) a pod. Děkuji Moc. :(
Nevím jestli jsi to už vyzkoušel. Sonata z roku 97 by měla mít original alarm. Ten se dá vypnout takovým malým klíčkem, vypadá jako klíč pro panenku. Zámek je umístěnej na těle alarmu, tam kde z něj vycházejí kabely, tak pod tou krycí gumou je malý zámek (vypadá jako malá fabka). Tím by jsi vypnul to houkání (alarm). Pokud ti motor točí a nenastartuje, tak problém není v alarmu, ale v imobilizéru a ten je potřeba přemostit a vyřadit, bohužel v amatérských podmínkách je to dost náročné na odbornost. Měl jsem podobný problém a pomohl mi až servis. Stálo mě to cca. 1200Kč v servisu v Butovicích. Nechal jsem si ho vyřadit, protože novej stojí asi desítku.

Držím ti palce.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“