horkej motor

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Tesi
*
Příspěvky: 22
Registrován: 09 led 2008, 19:03
Kontaktovat uživatele:

horkej motor

Příspěvek od Tesi »

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak začali tedkon zase mrazy tak mi auto přestalo topit.. aby začalo topit musel sem ho dost vytočit a když sem povolil tak to po chvilce ochladlo, a dneska když sem jel z práce tak sem mujsel zastavovat, protože mi teploměr lezl do červnýho ? jestli je to termostatem tak ho zejtra hned koupim, nevíte jestli je to nim nebo něčim jinym ?
Hyundai Lantra rv93 1.6 16V 84kw v kůži
Reklama
 

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

jestli Ti to netopí a teplota leze nahoru,znamená to,že nemáš vodu,nebo málo vody v chladiči.Tak si dolej chladící kapalinu.Anebo Ti voda trochu zamrzla.Pokud Ti někde utíká,tak zjisti kde.Termostat to nemusí být,stačí netěsnost v chladicím systému a zavzdušní se Ti to a termostat Ti to neotevře a jde jenom malý okruh.Jestli se Ti termostat otevře,zjistíš tak,že zkusíš rukou tu spodní hadici.Musí být horká,tak jako vrchní hadice.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Problém s topením přez zimu jsem řešil přepážkou před vodní chladič a relativně to pomohlo jinak než se auto roztopilo byla to doba a i tak nic moc než jsem jsem tak dal tu přepážku. Abych ti odpověděl na otázku s přehřejnáním tak ověření máš velice jednoduché protože termostat pracuje tak že při studeném motoru uzavře přívod vody do chladiče aby se rychleji motor dostal na provozní teplotu, po té co jí dosáhne se postupně podle potřeby otevírá a pouští ohřátou vodu do chladiče. TZN pokud by ti nefungoval termostat tutíš se neotvíral a voda by se přehřívala tak je to proto že ti voda neprotéká do chladiče který bude studený. Pokud bude opravdu studený tak je jasno.
To je ale za předpokladu že nebude hadice ucpaná například starým fridexem nebo že bude dostatech chladící kapaliny kterou samozřejmě zkontroluj.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Taky mě to dělalo,když jsem měl prasklé těsnění pod hlavou.Možná by bylo dobré se podívat,jestli na víčku od motoru není bílá pěna.Jestli se tam nedostává voda.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
pkopi
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 pro 2005, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pkopi »

Ja měnil vodní pumpu. Teklo to přepadovejma dirkama.
Hyunday Lantra 1,6 16V kombi r.v. 96
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“