VRZGA MI ANTENA!!!

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

VRZGA MI ANTENA!!!

Příspěvek od Richi »

Zdravím vespolek!
Mám menší tech. problém a to že vždy keď vypnem rádio a začne sa zasúvať anténa, tak v poslednej tretine začne vrzgotať, vibrovať, hučať ako keby jej šlo o život... Skúšal som ju namazať, samozrejme aj vyčistiť, nadrbal som na to WD40 a podobne hypermazadlá ale stale pindá a nezasunie sa celá ale asi 2-3cm trčí...
Mám taký pocit že to bude problém niekde v mechanizme zasuvania, možno vymlatene ložisko alebo podobna prkotina ale zneprijemňuje to život paradne!
Máte s tým niekto skúsenosti? Viete čo s tým môže byť? Ak hej rád uvítam akúkolvek (aj mierne streštenu :wink: ) radu!
Ď
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

ja to mam na sonate a obcas sa stalo ked bol mraaz tak nesla zasunut tam je ten mechaniznus ozubeni myslim a bol to zvuk typu preskakovania zubu no neviem co konkretne jedine tak rozobrat a kuknut na to ale mne to potom prestalo akurat tak raz cvakne a to vse ale na to sa mozem vykaslat
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Nie nie, toto je uplne iný zvuk, ako keby sa v tom mechanizme niečo zadrhávalo, ozubenie keby preskakuje tak to by som ako tak spoznal ale toto je hnusny vrzgavy rachot...
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Pulse
*
Příspěvky: 20
Registrován: 10 led 2008, 15:25
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Vrzá anténa

Příspěvek od Pulse »

Zdar,
já měl ten samý problém na Coupé 1998, na posledních 2 článcích začala zezadu hučet jak když se bortí auto :-) pak mi přestal zajíždět poslední článek a pak( po 3 měsících ) už nezajížděla celá. je to problém když jedeš do myčky - jinak doporučuju vyměnit, nebo nechat prohlídnout, třeba ty vnitřnosti ještě seříděj. mě v Autoprofi vyměnili celej kus i s prací za tušim 1 400,-. Dá se tam dát i "růčo" vytahovací teleskop, ten stojí něco okolo pětikila...Zdar
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

já když koupil Coupé, tak mi ta elektrická anténa ani nefungovala, vyraboval jsem to pryč a dal tam obyč černej prut. Marně sháním zpět funkční elektrický mechanismus. Co jsem to měl rozdělané v ruce (problém toho, že mi to nevyjíždělo byl přervaný plastový ozubený pásek a taky nechutně ohnutá anténa samotná), tak je tam velkej servomotor, hliníkové pouzdro držící anténu a z antény kouká ten platovej bílej ozubenej pásek, co dosedá na zuby pastorku motoru. Celé to vyndej ven, vyčisti a namaž.
A kdybys to nechtěl, tak to šetrně vyndej a pošli mi to dobírkou, já to od tebe koupim :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

mirpie píše:já když koupil Coupé, tak mi ta elektrická anténa ani nefungovala, vyraboval jsem to pryč a dal tam obyč černej prut. Marně sháním zpět funkční elektrický mechanismus. Co jsem to měl rozdělané v ruce (problém toho, že mi to nevyjíždělo byl přervaný plastový ozubený pásek a taky nechutně ohnutá anténa samotná), tak je tam velkej servomotor, hliníkové pouzdro držící anténu a z antény kouká ten platovej bílej ozubenej pásek, co dosedá na zuby pastorku motoru. Celé to vyndej ven, vyčisti a namaž.
A kdybys to nechtěl, tak to šetrně vyndej a pošli mi to dobírkou, já to od tebe koupim :D
Přesně tak, pomůže pouze zcela rozebrat a vyčistit. Pastorek nejlépe namazat vazelínou. Jinak když čistíš prut antény jako takový, tak namazat a utřít do sucha. Nenechávat mastný protože se obalí prachem a celou tu špínu potom zatáhne motorek dovnitř a zanese zmíněný pastorek a výsledkem je, že se anténa nevysouvá ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Tak zasílat se nic nebude! :wink:

A tu antenu vždy poutieram do sucha, par krat ju zasuniem, vysuniem a vždy pekne dosucha a až potom tam trochu streknem WD40...
No tak mi nič ine neostava ako zistiť kaďe sa dá dostať k anténe, vybrať ju a spraviť jej menšiu GO nech mi nerobi hanbu :lol:

Neviete nahodou ako sa dostanem k mechanizmu anteny, tak aby som niečo nepoškodil? Niesom kľavý ale tak či ma náhodou nepostretne nejaky korejsky patent :shock:
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

tak předně to chce otevřít víko kufru, pěkně se naklonit doleva a tam drží tapec na pár šroubkách, které uvidíš. Ty odšroubuješ a vyndáš nebo odklopíš tapec. Pak máš vše jak na dlani. A kdyby sis to s tím posláním rozmyslel, dej mi vědět :D
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Jasne, neboj, keby predavam antenu si prvy komu ju ponuknem... :wink:
Tak dik, aj som si myslel, že to tak nejak bude s tým rozoberaním, len pre istotu som sa opýtal :lol: Cez vikend sa na to mrknem, teraz nemam čas a ani niesom doma... hádam to už dám do poriadku bo ma to hreje pri srdci už nejaky ten týźdeň
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Odpovědět

Zpět na „COUPE“