mám snad v motoru píšťalku????????

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

mám snad v motoru píšťalku????????

Příspěvek od tvist »

Čauec hyundai milovníci.

je jaro,pěkné počásí prostě veget.Rozbilo se mi rádio,na tom není nic horznýho,ale když je teď v opravě,tak si všímám všech zvuků a sem ta trošku v hajzlu,protože jezdím s rádiem na dost volume a teď ne.takže se si něčeho všimnul.Moje auto jede jak drak,olej,svíčky,filtr vzduchu atd...všechno ready.startuje na první nához.Jede jak blesk.na volnoběh přede jak číča....ale když se rozjíždím a dám trošku větší kotlík,tak se z motoru ozve pískavej zvuk,jako utlumená píšťalka.není to ani moc hlasitý ale je to tam.když mám neutrál a prošlápnu plyn,tak to je super,ale když zastavím na křižovatce,dám za jedna,šlápnu více na plyn,tak to píská,dám spojku,dvojku zase plnej a zase to píská :( když jedu normálně,tak to nepíská,ale když na to šlápnu,tak je to takovej tlumenej zvuk píšťalky.


Nevíte někdo,co to je?a buďte upřímný....pokud je to normál,,,,cajk,pokud ne,potřeboval bych poradit...


Mám Hyundai Accent 1,3i 12V r.v.98

Jinak na palubce nsvítí check,ani nic podobnýho.spotřeba je taky celkem v normě.

Prosím pomoc.Díky

TVIST
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Reklama
 

Uživatelský avatar
Virus
**
Příspěvky: 159
Registrován: 24 bře 2007, 19:14
Bydliště: Freetek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Virus »

Zdarec. Mám takovej divnej pocit, že se to tady na foru už několikrát řešilo. Zkus to tady prohledat. Jinak mám Accentíka 1,3 rv 96 a nepíská ani když proháním superbéčka. Ale podle mě to nebude nic vážného. Přeji hodně šťastných a bezstarostných kiláků. :lol:
Accentík 1,3; 62 KW; r.v. 96-7; mírně upraven
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvist »

Virus píše:Zdarec. Mám takovej divnej pocit, že se to tady na foru už několikrát řešilo. Zkus to tady prohledat. Jinak mám Accentíka 1,3 rv 96 a nepíská ani když proháním superbéčka. Ale podle mě to nebude nic vážného. Přeji hodně šťastných a bezstarostných kiláků. :lol:
hele to není ani tak pískání.prostě je to takovej jako pískavej rezonovanej zvuk:-(
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

že by turbo? :lol: :lol: :lol:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Hm, a nepiska nahodou klinovy remen? Mne sa to stalo uz na dvoch autach, ale nebolo to nic tlmene, ten hukot poculi snad az na Islande.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamil »

Možná nějaký řemen,anebo ložisko od řemenice.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Hmmm a neni to taky jemnucko bublave piskanie.......divne oznacenie ale mne tak rezonuje sanie........hlavne teraz ked mam priepustnejsi filter.--
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
GEORG316
*
Příspěvky: 46
Registrován: 20 črc 2006, 10:55
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od GEORG316 »

Já jsem to taky řešil jakou dobu uděly se rozvody a pořád.... pak jsem chytil sání a přestalo to.... takže mě to dělá sání.... Přemýšlel jsem ho sundat a vyčistit třeba to přestane
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Pokud nemas prilis volny klinovy remen (+/- 1 cm nahoru/dolu) tak nastartuj motor a z vnitrni strany pritlac na rotujici remen na chvili suche mydlo (nejlepe na prani - Jelen). Vysledek se dostavi okamzite. Jen pozor na prsty, at ti je nestrhne pod remenici. Je to recept stary jak lidstvo samo.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Uživatelský avatar
chcaldoryny
*
Příspěvky: 31
Registrován: 05 srp 2007, 14:49

pískání

Příspěvek od chcaldoryny »

u mého auta to dělala vodní pumpa, v klidu nic a při vyšších otáčkách to začalo tlumeně hvízdat, měl jsem moc našponovaný řemen.
ACCENT 1.3 12V 55kw r.v. 1996 5dvř., ABS, Klimatizace, 2x airbag, el.stahování oken, nastavitelný volant, imobilizer, central, tónované skla, silver glacied a neznalého řidiče za volantem
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

me to delalo na lantre presne to samy, byl to deravy vyfuk (konkretne vlnovec)
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvist »

hardysk píše:me to delalo na lantre presne to samy, byl to deravy vyfuk (konkretne vlnovec)

Co přesně to dělalo???Kolik stála oprava??

Ale mě příjde,že ten zvuk vychází z motoru.....zkusím na to v sobotu přijít:(ale sere mě to.auto jinak jede jak blesk v pohodě a bez problému.třeba to jen prostě zvuk,kterej to má dělat..nevim
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
GEORG316
*
Příspěvky: 46
Registrován: 20 črc 2006, 10:55
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od GEORG316 »

tvist píše:
hardysk píše:me to delalo na lantre presne to samy, byl to deravy vyfuk (konkretne vlnovec)

Co přesně to dělalo???Kolik stála oprava??

Ale mě příjde,že ten zvuk vychází z motoru.....zkusím na to v sobotu přijít:(ale sere mě to.auto jinak jede jak blesk v pohodě a bez problému.třeba to jen prostě zvuk,kterej to má dělat..nevim
otevři haupnu nastartuj a chyt rukou sáni mě to pak přestalo
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Jestli jsem ho správně pochopil, tak je ten samý problém, který mám občas já - cosi lehoulince hvízdá při akceleraci (tedy ne na volnoběh nebo při normální jízdě, pouze pokud auto fakt zabere).
Zkoumal jsem už taky snad všechno možné, ale ani já, ani mechanici zatím nepřišli na to, co to je. Zní to trošku jako by se třela např. destička o kotouč, takový lehounký hvízd.... Prostě se někde něco při zátahu pohne a vyluzuje tento zvuk...... ale pokud není motor v zátahu, neprojeví se to nikdy....
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
piti.cb
Příspěvky: 7
Registrován: 14 dub 2008, 13:53
Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od piti.cb »

Hmm, mám u svího Accenta 97 1,3 ten samej problém. Přijde mi to spíš jako hodně vysoký cinkání. Je to slyšet jen při prudší akceleraci z nižších otáček, Přijde mi, ale že je to slyšet čím dál tim víc, tak snad mne někde nenechá. Accenta mám ale teprve měsíc, tak možná "slyšim trávu růst"...
Hyundai Accent GLS 1,3 (62 kw ) r.v. 97
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“