Klimatizace - únik

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Klimatizace - únik

Příspěvek od David PLEVA »

Potřebuji radu někoho zkušenějšího. Medium mi v klimě vydrži cca 3 měsíce. UV lampou jsme projeli všechny trubky a opravili kolínko, kde médium unikalo. Ovšem problém zůstal. Na které místa bych se měl ještě zaměřit? Díky za radu
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Určitě jsi nekoukal s tou lampou na výparník co je zašitej v tělese ventilace v kabině tam by mohl bejt taky únik. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David PLEVA »

vipe píše:Určitě jsi nekoukal s tou lampou na výparník co je zašitej v tělese ventilace v kabině tam by mohl bejt taky únik. :wink:
Tam jsem se opravdu nedíval. děkuji moc za tip.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
BigHead
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2008, 00:26

Příspěvek od BigHead »

Ahojte. Chtel bych ti jen poradit s tou klimoškou. Jestli ti uniká médium z radiátorku pod přístrojovkou, tak to poznáš tak, že když zapneš klimatizaci, tak ti hned po zapnutí na malou chvilku vylítne z výdechů takový malý obláček jako kdyby si tam nějakej trpaslík zapálil cigaretu. Je dobrý si před tím, než klimatizaci zapneš, otevřít ty průduchy co jsou přímo do vozu (uprostřed palubky) a pozorně se dívat.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

chladivo

Příspěvek od rade622 »

Tak v tom případě jsi první člověk, který vidí unikající chladivo. Doufám, že pracuješ v oboru. Jinak jsi to posral. Minulý víkend jsem byl při spouštění velké mašiny, chlazení vody, chladivo 404, pokud víš co to je, a kolega musel odfouknout snad deset deka z filtrdehydrátoru. Myslíš, že to bylo vidět? Prd. A to odfoukl polovinu náplně klimy v autě. Viděl bys to, pokud bys byl PŘÍMO PŘI ÚNIKU a mohl sledovat jak se sráží vodní pára ze vzduchu do chladiva, které prudce mění teplotu, něco jako kondenzační stopa za letadlem. Pokud jde o pozvolný únik neuvidíš nic. Pište jen o tom čemu rozumíte, jinak jsou to jen kecy. V případě kolegy pomůže dobrý mechanik s anylizátorem úniku - pípoš - a s tím se dá únik najít na 60 procent. Je možnost, že bude reagovat na olej znečištěný chladivem, nebo na možné stopy chladiva při trubce či kastli, ale s tím si chlaďař poradí.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
BigHead
Příspěvky: 5
Registrován: 06 dub 2008, 00:26

Re: chladivo

Příspěvek od BigHead »

rade622 píše:Tak v tom případě jsi první člověk, který vidí unikající chladivo. Doufám, že pracuješ v oboru. Jinak jsi to posral. Minulý víkend jsem byl při spouštění velké mašiny, chlazení vody, chladivo 404, pokud víš co to je, a kolega musel odfouknout snad deset deka z filtrdehydrátoru. Myslíš, že to bylo vidět? Prd. A to odfoukl polovinu náplně klimy v autě. Viděl bys to, pokud bys byl PŘÍMO PŘI ÚNIKU a mohl sledovat jak se sráží vodní pára ze vzduchu do chladiva, které prudce mění teplotu, něco jako kondenzační stopa za letadlem. Pokud jde o pozvolný únik neuvidíš nic. Pište jen o tom čemu rozumíte, jinak jsou to jen kecy. V případě kolegy pomůže dobrý mechanik s anylizátorem úniku - pípoš - a s tím se dá únik najít na 60 procent. Je možnost, že bude reagovat na olej znečištěný chladivem, nebo na možné stopy chladiva při trubce či kastli, ale s tím si chlaďař poradí.
Rade622

Tak jsem se po pár dnech vrátil domů a ejhle co tady na mě čekalo. Napsal jsi to hezky a samozřejmě máš pravdu. Jen mě nenapadlo to rozepsat tak podrobně a myslím, že každého kdo si to přečetl a má v hlavě mozek napadne, že se jedná o zkondenzovanou vlhkost vzduchu, protože opravdu unikající chladivo opravdu nevidíš, ale vytváří dost podstaný a hlavně skoro okamžitý rozdíl v teplotách. Nemohu ale souhlasit s tím, jak píšeš, že postupný únik chladiva nezaznamenáš. Velmi záleží na tom, jestli se klimatizace používá nebo ne, protože i když je únik relativně malý, tak po zapnutí klimatizace je náraz úniku chladiva naopak velký (proto ta zkondenzovaná vlhkost), protože výměník má vlastně teplotu okolí a i malá netěsnost je rozšířená. Jakmile se výměník začne ochlazovat (což je otázka několika desítek sekund), tak se kov smrští a netěsnost má dokonce schopnost se uzavřít a únik je minimální nebo vůbec není. Takže klidně může chladivo unikat i výše zmíněné 3 měsíce. Je to ovšem pouze polemika.
Teď ještě k té odbornosti, myslíš, že člověk může být chytrej jen když pracuje v oboru? Neber to, že se chci vychloubat to v žádném případě!!!
No a nakonec moje odbornost: 32 let pracuji jako řidič z povolání a opravovat v podstatě cokoli jsem se už krapet naučil.
Mám Hyundai Sonatu od roku 95, koupil jsem ji novou, teď už má najeto 260 000km a stále nádherně jezdí. V servisu byla jen jednou (vadný imobilizér) na to jsem nestačil. Vše ostatní pouze doma. :D
Sakra, to jsem se rozkecal, už nebudu otravovat.

Přeju vám všem hezký den a hodně krásných kilometrů za volantem.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

únik

Příspěvek od rade622 »

Měl jsem napsaný příspěvek, ale rozhodl jsem se, že na to kašlu.
Jen odkaz - """"http://schkt.tradecentrum.cz/index.php?menuID=178""""

Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: únik

Příspěvek od Borek »

rade622 píše:Měl jsem napsaný příspěvek, ale rozhodl jsem se, že na to kašlu.
Jen odkaz - """"http://schkt.tradecentrum.cz/index.php?menuID=178""""

Rade622
:lol: :lol: :lol: To znám :lol: .Kolikrát jsem už napsaný příspěvek smazal-nač se rozčilovat. :wink: Člověk si řekne nač přesvědčovat přesvědčené,ať si to udělají po svém-to platí od olejů,pneu,svíček až po klimu :D 8) .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Samuel
**
Příspěvky: 169
Registrován: 12 bře 2008, 19:07
Bydliště: Nitra, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: únik

Příspěvek od Samuel »

Borek píše:
rade622 píše:Měl jsem napsaný příspěvek, ale rozhodl jsem se, že na to kašlu.
Jen odkaz - """"http://schkt.tradecentrum.cz/index.php?menuID=178""""

Rade622
:lol: :lol: :lol: To znám :lol: .Kolikrát jsem už napsaný příspěvek smazal-nač se rozčilovat. :wink: Člověk si řekne nač přesvědčovat přesvědčené,ať si to udělají po svém-to platí od olejů,pneu,svíček až po klimu :D 8) .
:wink: :wink: :wink: ano mam s tebou skusenosti :lol: :lol:
Hyundai Accent 96 1,5 12V HB
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: únik

Příspěvek od Borek »

Samuel píše:
Borek píše:
rade622 píše:Měl jsem napsaný příspěvek, ale rozhodl jsem se, že na to kašlu.
Jen odkaz - """"http://schkt.tradecentrum.cz/index.php?menuID=178""""

Rade622
:lol: :lol: :lol: To znám :lol: .Kolikrát jsem už napsaný příspěvek smazal-nač se rozčilovat. :wink: Člověk si řekne nač přesvědčovat přesvědčené,ať si to udělají po svém-to platí od olejů,pneu,svíček až po klimu :D 8) .
:wink: :wink: :wink: ano mam s tebou skusenosti :lol: :lol:
No vidíš,alespoň si mě pamatuješ. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: únik

Příspěvek od Vita »

Borek píše:
Samuel píše:
Borek píše: :lol: :lol: :lol: To znám :lol: .Kolikrát jsem už napsaný příspěvek smazal-nač se rozčilovat. :wink: Člověk si řekne nač přesvědčovat přesvědčené,ať si to udělají po svém-to platí od olejů,pneu,svíček až po klimu :D 8) .
:wink: :wink: :wink: ano mam s tebou skusenosti :lol: :lol:
No vidíš,alespoň si mě pamatuješ. :lol:
Na tebe se neda zapomenout ... :wink: :lol: :lol: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „SONATA“