výměna olejového filtru

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

to je samozřejmý, znám spoustu lidí co mají známé v servisech a ty jim samozřejmě za luxusní ceny prodávají olej, no kde ho asi vzali, že :)
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Příspěvek od randompct »

Ja mam za sebou prvu vymenu oleja po 5400km ( chcel som aj skor, ale nejak sa to nedarilo ). Povodne som chcel ist do znackoveho servusi.., ale tam nemali cas, jedine objednat, potom zase chybal filter, nakoniec mi v poradili ze si ho mam ist kupit do predajne Elit... a ked som ho bol kupit a prisiel, uz bolo zatvorene ( servis pracuje len do 16:00 ).
Takze vymena svojpomocna, urcite sa oplatila. Olej bol uplne cierny a aj na dotik uz nebol porovnatelni s novim olejom.
Inak vymena je celkom jednoducha. Len vdaka tejto situacii sa uz teraz bojim garancnich prehliadok :( .., ratal som ze budu trochu ochotnejsi ci rychlejsi...., ako pri predaji ( ktory nieje problem nechat otvoreny aj dlhsie ..... )
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Takže nakonec sem koupil v Kelly olej a filtr a zajel na otočku k Papouškovi, kde mi to za 270,- Kč vyměnili, naprostá spokojenost.
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Birkof »

Ahoj, také se chystám na výměnu svépomocí. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký fígl na povolení toho filtru, pač co vím, tak se s tím servisák většinou solidně pral a potřeboval na to nějaký speciální ořech.
Pak který filtr vybrat? Jen tu papírovou vložku, nebo rovnou celý i s tím kovovým uložením?
Díky za radu
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od slabostka »

mám na Vás dotaz- kde sa dá dnes na Slovensku alebo aj CR zlikvidovať starý olej? Tieto ekologické veci sú príčinou prečo nemám chuť meniť olej doma resp. na parkovisku.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Hardcam »

Ja to vozim do jednoho autoservisu, kde s tim topi v kamnech mechanikum.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Tolex
*
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2010, 14:10

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Tolex »

Ahoj.
Také jsem svépomocí vyměňoval olej a filtr. V papírech z předchozích garanček jsem měl napsáno, že dávali syntetický olej 5w-30, značka oleje neuvedena, u motoru samolepka Castrol Professional slx. Koupil jsem přes net olej Mobil1 5w-30 i filtr (fakt se vyrábí pro všechny ročníky jeden typ, podle značky výrobce je délka filtru od 68mm do cca 80mm). Přístup k filtru je šílený, snadno se lze spálit o blok motoru. Měl jsem na to stahovák ale vyšroubovat to jde i tak, že filtr propíchneš šroubovákem a vyšroubuješ. Vzhledem k malému prostoru to jde dost blbě. No a teď to nejdůležitější - od výměny oleje mi prudce klesla průměrná spotřeba a celkově se auto chová svižněji. Spotřebu mám teď okolo 5,5-5,6 l (předtím 6-6,2l průměr). Jezdím pořád stejné trasy...Kdoví, jak to v autorizovaném servisu dělali a jestli mi ten olej vůbec měnili, případně jaký olej tam dávali...Nemůžu se zbavit dojmu, že co si člověk neudělá sám, to nemá.
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od vipe »

=D> Mám stejnou zkušenost.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od mirpie »

Birkof píše:Ahoj, také se chystám na výměnu svépomocí. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký fígl na povolení toho filtru, pač co vím, tak se s tím servisák většinou solidně pral a potřeboval na to nějaký speciální ořech.
Pak který filtr vybrat? Jen tu papírovou vložku, nebo rovnou celý i s tím kovovým uložením?
Díky za radu
pokud ten filtr omotaný suchým hadrem nepovolíš rukama (já to tak povoli vždycky), tak na to je stahovák, takovej ten řetízkovej, nebo řemínkovej (oboje na hovno), ale nikdy jsem to nepoužil, tak vzít široký plochý šroubovák, kladivo a do stěny tomu vyrazit díru, klidně srkz, ve které necháš ten šroubovák a pohodlně s tím pak otočíš. Ten filtr stejně pak vyhodíš....

A to že někdo koupí filtr za 8stovek, na to moc nemám co říct.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Olej filtry a vlastně vše co jde si dělám jedině sám a když už si na něco sám netroufnu přizvu známého co zná umí či dělal, ideálně jen aby mi koukal přes rameno. Nenechám si na auta šahat od cizích, když člověk dělal v servisu a viděl co mi tam jezdilo za auta a jak se k tomu někteří i kolegové chovali tak nic takového i když je pravda že u modernějších aut se člověk už bez vybaveného servisu neobejde naštěstí alespoň pro bávo jsem našel servis kde se o to nebojím a diagnostiky a některé kontroly byli gratis. Filtr také propichuji šroubovákem skrz když nejde ani benzínem umytýma rukama. Když si koupíte sami olej vyjde levněji (pro představu v BMW 5l 2500 v jedné prodejně totéž 913,-) fitr také myslím že jsem platil za origo hyundai asi 150,- což je proti většíně i v kelly pořád levnější nemluvě o tom že to je origo.
To že člověk má jistotu že to je jak má být a že tam je to co chci je dobré ale ten pocit že si to člověk udělá sám je k nezaplacení.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Birkof »

Obávám se, že u svého Dieselu to mám trochu jinak, co vím, tak mi měnili vždy jen vložku filtru, takový papírový váleček, takže bych do boku raději díru nedělal, navíc nemám filtr přístupný spodkem, ale musím na něj horem, přes všechny platové kryty.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Hardcam »

Tak tak, u dieselu se v drtive vetsine pripadu meni jen vlozka. Ale muzes si koupit i tu klasickou variantu filtru, asi za dvojnasobek ceny.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Birkof píše:Obávám se, že u svého Dieselu to mám trochu jinak, co vím, tak mi měnili vždy jen vložku filtru, takový papírový váleček, takže bych do boku raději díru nedělal, navíc nemám filtr přístupný spodkem, ale musím na něj horem, přes všechny platové kryty.
Vždyť to je pro výměnu ta nejlepší varianta na bramboře to mám stejně nahoře povolím šroub sundám víko vyměním se sady filtru těsnění a O-kroužky ze šroubu a utahuji zpět. Samé výhody už kvůli přístupu z vrchu jen vyšší cena. Takže jaké "obávám" to je pro výměnu samo-domo jako stvořené.
Jediné co to občas chce je i nové těsnění na výpustní šroub ale i to třeba u brambory je v sadě filtru.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od Birkof »

Už jsi viděl motorový prostor dieselového Getze? :D Když jsem viděl servisáka, jak se s tím pere a láme tam půlmetrovou tyč, aby se dostal k té skořápce.....nic moc
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: výměna olejového filtru

Příspěvek od mirpie »

tak jasně, že u filtru kterej má vložku nebudu propichovat pouzdro skrz, ale tam to jde většinou krásně povolit. Taky si na auto nenechám sahat, ale jasně, kdo se v tom nevyzná nebo nemá nářadí či diagnostiku pak mu nic jinýho nezbyde, než to někam svěřit, tučně zaplatit a věřit, že to co tam s tím dělají je ok.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „GETZ“