čistenie klimatizácie

Moderátoři: vipe, Moderátoři

vipe

Příspěvek od vipe »

Sokyno píše: kde se ten kastlik nachadzi u getru 1,3 i r.v 2001??? ajakto ze se ti da vypnout airbag mne to na getziku nejde nebo nevim kde je nato nejaky cuplik nebo klicova dirka :shock: :?:
Ten kastlik je přímo před spolujezdcem postup je TADY.
Getzíka asi nemáš r.v. 2001 :shock:
Reklama
 

Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Příspěvek od haryk »

Na vedlejším foru Getz Clubu je taky o filtru větrání.... nevím vůbec,mzda v tom kastlíku něco mám...laciná verze...nemám klimu,ale zdali pak tam přesto není nějakej filtr vzduchu větrání co by se měl měnit? Ted na zimu to asi nechám, furt je na všecko tma...a co ty vložky, nešlo by originál nahradit něčím,jako třeba co je vložka do kuchyňské digestoře?
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

haryk: Ty filtry jsou v plastovem ramecku, ktery ma drazky. Potrebujes dva filtry ktere spojis, truhlarum znamou metodou, pero - drazka. Pak to cele zasunes za ten kastlik. Takze jedine ze bys vyriznul puvodni filtr a zkusil do tech ramecku vlepit novy filtr. Myslim, ze by to mohlo jit.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

klima

Příspěvek od slabostka »

Aká je vlastne správna starostlivosť o klímu? Po dvoch rokoch som dal v servise vymeniť filtre klímy a doplnili alebo vymenili? cca 150 ml média. Neviem či to bolo po kontrole resp. či sa dá zmerať objem média alebo to rovno celé odsajú a naplnia na novo. Myslím že v príručke mladých svišťov to nie je celkom jasne napísané.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Myslim, ze medium se doplnuje, protoze pry u kazde klimy casem ubyva. Jinak co muzes udelat i Ty, je vymnenovat kabinove filry a provadet desinfekci klimy.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

klima

Příspěvek od slabostka »

Len ma to zaujímalo pre vlastné info teda či to dá nejako zmerať objem média alebo to rovno celé vymenia. Ono napr. pri brzdovej kvapaline som čítal doporučenia meniť a 2 roky. Bod varu vedia zmerať a ak je OK tak to nemenia. Samozrejme funkčnosť klímy vieme odhadnúť len subjektívne- chladí dosť alebo nie.
Uživatelský avatar
Accent 39
*
Příspěvky: 13
Registrován: 30 črc 2008, 20:35

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od Accent 39 »

Nema niekto zaujem o kabinovy filter klimy Valeo na Getz od 09/02 ma to oznacenie 715525. Je to jedno balenie a su tam 2ks o velkosti 24x10x1 cm. Dal som si kupit filter do Accenta a kamarat mi omylom doniesol tento (asi v tej predajni nevedia citat) :) . Stao to cca 14 eur. Tak ak mate zaujem ozvyte sa.
Accent 1.5 CRDi Elegance, Tender green
Uživatelský avatar
vladko3007
*
Příspěvky: 17
Registrován: 29 zář 2010, 09:48

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od vladko3007 »

Ale keď vytiahnem filter a zapnem klímu tak všetok vzduch fúka von do priestoru tak nerozumiem kde to mám striekať?
Môžete mi poradiť?
Hyundai Getz 1,1 Dynamic
neeoo
Příspěvky: 4
Registrován: 21 kvě 2011, 00:04

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od neeoo »

Ahojte, jednoznacne najlepsi sposob cistenia klimatizacii je pomocou OZONU. Je to kompletna dezinfekcia a odstranenie zapachov vsetkych druhov. Ak niekto potrebuje pomoct v okoli PO ci KE tak zasli pm.

foto ako to vyzera, ked sa na to necisti:

ObrázekObrázek

Takto vyzerá nový výparník:
Obrázek
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od clovek »

Zdravim vospolok;

Potrebujem poradit. Mam cistic klimatizacie s takou dlhou slamou (asi 15cm). Uplne som nepochopil navod:
Zapnut zapalovanie, vypnut tlakovy ventilator cerstveho vzduchu a kurenia, otvorit vetracie klapky. Zapalovanie vypnut. Cca 1 sekundu vstrekovat do nasavacich a vetracich kanalov zvonku a zvnutra pomocou kapilary. 10-15 minut nechat posobit a nasledne za ucelom prevetrania prejst kratku vzdialenost (cca 2 min). VENTILATORY NEZAPINAT!!!

Naco mam zapinat zapalovanie, ked nemam zapnut ziadny ventilator? Kde vsade to mam nastriekat? Vie mi to prelozit niekto? Navod v anglictine je zhruba taky isty.

Vdaka...
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od Smrťák »

Pěnový??Zapalování samozřejmě nezapínej. Ale můžeš chceš li. :mrgreen:
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od clovek »

Smrťák píše:Pěnový??Zapalování samozřejmě nezapínej. Ale můžeš chceš li. :mrgreen:
je to nejaka voda v spreji, nie pena
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od Smrťák »

Já používám pěnu. Je to lepší.
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od clovek »

Smrťák píše:Já používám pěnu. Je to lepší.
Kde vsade si striekal tu penu? Do vyfukov na palubke a kde?
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: čistenie klimatizácie

Příspěvek od Smrťák »

Do výdechů i zespodu po oddělání pylového filtru. Pěna prostor vyplní.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“