ZESÍK-zapojení

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

ZESÍK-zapojení

Příspěvek od tvist »

Čauec kucí korejský.

Možná to tu už ylo,ale jsem v práci,takže nemám čas projíždět fórum.

Koupil sem si zesíček a subíček do auta.
Ten zesík má tř napájecí konektory

+ GND a pak eště jeden

plus je jsaný gnd taky,ale kam mám zapojit ten třetí?
Někdo říká do antény

Nemáte někdo schéma na zapojení zesíku?

Můžete mi někdo pomoct?.
Ten zesík se zapne sám po zapnutí rádia nebo jak???


MOC díky za odpovědí.
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

tohle si spíš dej to sekce Auto-hifi je tu spousta schopných ti s tímto pomoci ale dej to tam kde to má význam protože jde o všeobecnou věc
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Tim tretim dratem to zapinas .....
Obvykle se to pripoji na ovladani anteny, aby pri zapnuti radia se ti ihned zapnul zesik ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

A Vlada ma pravdu .. presunu ti to do spravne sekce ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvist »

Vita píše:Tim tretim dratem to zapinas .....
Obvykle se to pripoji na ovladani anteny, aby pri zapnuti radia se ti ihned zapnul zesik ...
Já mám asi divný rádou,protože když ho zapnu na CD,tak mi anténa nevyjede:-(ale když přepnu na rádio,tak jo:-(

Kam to tedy mám zapojit?
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

tvist píše:
Vita píše:Tim tretim dratem to zapinas .....
Obvykle se to pripoji na ovladani anteny, aby pri zapnuti radia se ti ihned zapnul zesik ...
Já mám asi divný rádou,protože když ho zapnu na CD,tak mi anténa nevyjede:-(ale když přepnu na rádio,tak jo:-(

Kam to tedy mám zapojit?
Proč by ti anténa vyjížděla na CD? :shock: naopak je to lepší tak by to mělo být.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
tvist
*
Příspěvky: 72
Registrován: 29 čer 2007, 23:12
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvist »

Vladislav Bureš píše:
tvist píše:
Vita píše:Tim tretim dratem to zapinas .....
Obvykle se to pripoji na ovladani anteny, aby pri zapnuti radia se ti ihned zapnul zesik ...
Já mám asi divný rádou,protože když ho zapnu na CD,tak mi anténa nevyjede:-(ale když přepnu na rádio,tak jo:-(

Kam to tedy mám zapojit?
Proč by ti anténa vyjížděla na CD? :shock: naopak je to lepší tak by to mělo být.
Já sem před tím měl rádio blaupunkt na kazety.Když sem zapnul rádio,tak mě vyjela anténa,když sem přepnul na kazetu,tak anténa bylo pořád vysunutá.
Teď sem si koupil sony CDX-GT20 nebo tak nějak.když otočím klíčkem v zapalování,tak se rádio zapne,ale na CD a anténa nevyjede.Fakt něvím jak to zapojit:-(

Prostě mám vyvést kabel z antény do toho zesíku????
Nevím si rady.aby mě to šlo:-(
Hyundai.........I love it

1,3i 12V r.v.1998
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Este raz - preco by mala byt antena vysunuta ked Ti ide CD?? To nejako neviem pochopit. Chces si na nu zavesit vlajocku? Ved predsa ked pocuvas radio, tak sa vysunie. Ked ho prestanes pocuvat a prepnes na iny zdroj signalu, tak sa zasunie. Niet co riesit.

Co sa tyka zosilovaca, ano, na ten treti kontakt sa zapaja jeden kabel z radia. Ja som ho mal na original kabelazi (prislusenstvo k autoradiu) uz priamo oznaceny ako ten, ktorym sa aktivuje zosilovac. Takze pozri sa, co Ti trci z radia. Tam kde je vystup na antenu a napajacie kontakty by mal visiet este jeden nezapojeny oznaceny bud ako "ANT" - antena alebo "AMP" - amplifier. No a ten treba spojit so zosilovacom.
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

Hoď si to přímo na baterku přes spínač, a když budeš chtít zapnout zesilovač, tak si ho spínačem zapneš... já sem to tak měl, když sem zesilovačem krmil jeno subík, a ostatní bedny byly přímo na rádio... subík sem défakto zapínal tímhle spínačem, a to jen když sem neměl v čudu baterku :-D Jinak sem to měl vyplý, audio hrálo bez basů a baterka si libovala :-D
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Takže jen pro pořádek :-)
Většina novějších originálních autorádií má tu funkci, že při zapnutí rádia vyjede anténa, při přepnutí na jinej zdroj signálu zase zajede... a ve většině případů, pokud si koupíš jiný rádio, tak aspoň co já sem se setkal, to funguje tak, že anténa vyjede hned při zapnutí autorádia.. taže, to že tobě to vyjíždí jen při rádiu je žádoucí a buď za to rád....
Tak a teď k tomu zapojení, vzhledem k tomu, že anténa se zapíná jen po zapnutí radia, tak je jasný, že tam to zapojovat nebudeš :-) Můžeš jak psal Melkor to dát přímo od baterky přes spínač, ale přijde mi to jako blbost.. to rádio má kromě výstupu na anténu ještě nějaký PREAMP, nebo AMP, nebo něco podobnýho.. bejvá to modrej kablík a bejvá na něm konektor... no úplně nejlepší je vzít multimetr a změřit co ti z těch drátů leze, když je to vypnutý a po zapnutí.. a tam kde se ti hned po zapnutí přístroje objeví 12V to zapoj a máš jistotu, že zesik se ti bude zapínat rovnou s autoradiem ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

presne ako pise martaz ja mam sonatu a radio pioneer ked proste zapnem klucik a zapnem radio tak mi momente vylezie antena a ked ho prepnem do CD tak stale je vysunuta ide od radia ako to ma niektore maju riesenia tak ze ked prepnes na CD tak sa antena zasunie
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“