Navigace a jeji mapy

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Navigace a jeji mapy

Příspěvek od mannice »

Caute lidicky,chtel jsem se zeptat jestli tu nekdo nema navigaci.Potreboval bych od nekoho jestli by mi nemohl poslat mapu Ceske republiky,nebo Evropy...Je to placene jako svina,urcite by jse to dalo nejak udelat ne?.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

A do jakyho softu to chces ???
Nebo to chces i se softem ??
Tvuj dotaz nebo prosba neni vubec specifikovana ....

Mapy se sehnat daji na netu ... ale bez toho ovladaciho Softu, (iGO, Tomtom, a další ) je ti to k nicemu ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

Omlouvam se ja totiz nikdy skusenost s navigaci nemel,tak jsem si myslel ze tam jde dat jakokoliv mapa..Takze navigace je od znacky Garmin-street pilot c 330.Pokud jse podivas na tuhle stranku http://gps-navigace.fons.cz/gps-prislus ... /automapy/,tak nahore mas reklamu na navigace,tak primo takhle vypada...Asi je oblibena kdyz ji ukazujopu vsude :lol: ,ja ji dostal jako darek..Ale je mi celkem na nic bez mapy
Míla001
*
Příspěvky: 95
Registrován: 18 říj 2007, 00:04
Bydliště: Roudnice n.Labem

Příspěvek od Míla001 »

Když už je tady řeč o navigacích taky bych chtěl nějakou koupit dáte někdo nějaký dobrý tip koukal jsem třeba na Mio 520 díky za radu.
Coupe 2003,černá metla
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Já používám sestavu PALM Tungsten T3 a Bluetooth GPS přijímač Evolve... Použitý PALM (krom toho, že navigace je jen jedna z mála jeho funkcí - je to de-facto mininotebook :) ) mě vyšel na 2000,- (Aukro), GPS modul nový za 2000,-, mapy a navigační soft "zakoupen" :lol: :lol: na netu.
Suma sumárum mě navigace TomTom vyšla na 4000,- !! a to ještě neslouží jen jako navigace... V porovnání s klasickou navigací (s funkcí navigace, MP3 přehrávač, prohlížeč fotek a konec) v cenách od 6000,- vejš je to celkem dobrý, ne? :)
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Tak to tys mi asi před rokem vyfouknul tu T3ku kolego? :-) Alespoň vidim že Palm ještě neumřel :) Já se svým Tčkem jsem pořád spokojený.
K navigaci ale používám Nokii E50 a jak jinak než Evolve GOtraxx GPS modul , čili to nejlepší co může běžný uživatel chtít a na geocaching geniální kombinace ;)

Hele nic proti ale Garmin SP c330 (narozdíl od 510 je hlavně v modrý barvě v černý zřídka) je pěkně starej kousek, sou mu už tři roky a docela pochybuju že by se nový mapy daly někde sehnat, i na starší TomTomy je to docela problém :( Aktuálnější řada od Garminu je označená NUVI a rozměry i kvalitou jsou někde jinde. Navíc jestli si toho Garmina pořídíš bez map tak bych reálnou cenu HW viděl tak na 2500 možná 3000 pokud je jako novej a má dobrou baterku. (nechápu proč se ještě běžně prodává za ceny kolem 14 000 :shock: )

EDIT: no našel jsem ještě nějákej článek kde se píše něco jinýho než já říkám ale to co píšou platí pro AMERIKU pro ČR a východní evropu je c330 podle mýho názoru, nynějších měřítek a standardů nevhodnej.
Na druhou stranu pokud ho už máš tak bych se zkusil podívat na nějákém specializovaném fóru majitelů Garminů nabo na WarForu nebo tady http://www.gpsklub.cz/ :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
mannice
**
Příspěvky: 137
Registrován: 05 bře 2008, 04:01
Bydliště: Decin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mannice »

NIkde jsem to nemohl najit:-(,nevite kde bych to mohl najit?Jsem teda s navigaci ktera je asi na nic..NEvim kde bych to mohl sehnat..
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

a ja použivam MIO A701 a sem ztaky spokojeny a mapy od iGO2008
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

ja mam ve sluzebnim Garmin Nuvi 250. a je tam cela ZAPADNI evropa plus hlavni tahy vychodni. mapa Cesky rep tam je davana zvlast od vyroby. je fakt podrobna ale navigace ma problem najit cestu ze zahranici k nam kolikrat ani nenajde. chyba bude nejspis v tom ze ta mapa evropy a cech si nerozumej. skousel sem najit nejaky aktualizace a nasel sem akorad aktualizaci na preklad do cestiny.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

mannice píše:NIkde jsem to nemohl najit:-(,nevite kde bych to mohl najit?Jsem teda s navigaci ktera je asi na nic..NEvim kde bych to mohl sehnat..
Neboj se, neni uplne na nic :) Ted nebudu u pocitace ale vecer se po nejakejch mapach podivam :wink:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Tady máš odkaz někam kde se dají stáhnout všechny odkazy (tady) fungujou, ale s registrací si asi budeš muset poradi sám já to v životě nedělal ;) Jakmile jednou nainstaluješ a zjistíš seriový číslo, máš už aktualizace zadarmo ;)
Ještě jsem Ti neco našel tady
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Nevíte něco o GPS Sony NAV - U93T. jaká je kvalita, zkušenosti, mapové podklady a jejich aktualizace atd.

Díky
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

vlastaFR píše:ja mam ve sluzebnim Garmin Nuvi 250. a je tam cela ZAPADNI evropa plus hlavni tahy vychodni. mapa Cesky rep tam je davana zvlast od vyroby. je fakt podrobna ale navigace ma problem najit cestu ze zahranici k nam kolikrat ani nenajde. chyba bude nejspis v tom ze ta mapa evropy a cech si nerozumej. skousel sem najit nejaky aktualizace a nasel sem akorad aktualizaci na preklad do cestiny.
Ja mam taky Nuvi. Mam i NT City navigator. Takze evropa az po cisla domu. Je fakt, ze Garmin a mapy stazeny z netu byl dlouho orisek. Ale kdyz budes hledat, tak najdes. Treba ted novej City navigator 2008 je sqelej. A taky jsem nasel moc pekny topograficky mapy nekterejch evropskejch zemi. Chce to stahovat ty NT verze, ktery jsou urceny pro novejsi navigace a pripadaji mi podrobnejsi...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

skusim to nejak postelovat no ale snad to nebude delat potize. no a ja vty GPS-ce mam taky podrobnou celou evropu. kolikrat mi to ukazuje v rakousku nemecku a italii spevneny polni nebo lesni cesty. ale v tehle zemich novy silnice rostou jak z vody (ne jak unas) a uz sem se setkal se spoustou novych silnic ktery v GPS nemam a ta je pak stoho cela vedle a pise mi: (Nelze vypocitat trasu. Nedostatek pameti) skousel sem hledat aktualizaci mapy ale zatil marne ta se juknu na to cos psal :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Proč pořád všichni kupujete navigace proč si nekoupíte PDA s gps pak žádnej problém s aktualizací mít nebudete.Ve firmě mám jen já PDA s gps a ostatní klasiku a pořád maj nějakej problém kda co je.Já mám diky tomu nejnovější mapy kdykoliv nějaké vyjdou.Je to stárší tema ale Borek se taky pídil co koupit
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Odpovědět

Zpět na „Pokec“