Navigace a jeji mapy

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

jo kdyz to dostanes tak si moc vybirat nemuzes vid :lol: :lol:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Reklama
 

honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Ale mužu pravě proto jsem jí mám :wink:
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Honzik: Ja sezenu nove PDA s GPS, drzakem do auta a CL adapterem za nejakych 3500Kc?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

No ja treba svoji kompletni navigacni sadu sehnal pod 4500,- Fakt je ze se jedna o kombinaci telefon + gps modul ale mám navigaci a pro moje potřeby vyhovuje naprosto s přehledem.

Nokia E50 2899,-
GPS modul Evolve GOtrax cca 1400,-
Navigační SW 299,- ( 2 měsíční premium account na RS :-D )
(všechno fungl nové)

Musím uznat že jako jeden z hlavních argumentů nás prodejců při prodeji dražší navigace je věší displej vzal za své jakmile jsem si nacpal navigaci do telefonu protože i na malinkym displeji je to výborně vidět. Beztak se na displej dívám jen občas když opravdu nevím a jinak na mne navigace pořád něco kecá :-)

Jinak jak se tu někdo ptal na tu SONY U73 nebo 93 teď nevím, je to výbornej stroj kterej donutil TomTom nasadit trochu nižší laťku svejm cenám :-)
Jinak SONY používá mapový podklady od NavTeku stejně jako Navigon 21xx, 51xx, 71xx, (mapy prakticky totožný, jen jiný ovládací prostředí), co se podkladů východní evropy a ČR týče tak se NavTek v poslední době zlepšil a dostal se prakticky na úroveň TeleAtlasu kterej používá TomTom takže tady už jde pouze o to jak moc aktuální mapy máte. :wink:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Yurii: To je prima, ale to uz jsme zas o 1000Kc draz. Navic kdyz jedes na delsi trasu (k cemuz se navigace obvykle pouziva) musis pripojit jak GPS modul, tak mobil do zasuvky. Takze bud musis mit 2 CL zasovky (a dva CL adaptery), nebo koupit rozdvojku. Ani ovladani mobilu asi neni tak pohodlny jako dotykovej display na navigaci? Docela by me zajimalo, jak potom funguje telefon s bluetooth HF, co se stane, kdyz nekdo vola a mas zrovna odbocovat?

PS: Prosim, neber to jako nejake soutezeni "kdo z koho". Jenom se cloveku, ktery zakladal tohle vlakno pokousim udelat jasno. Snazim se poukazat na to, ze reseni Mobil nebo PDA s GPS modulem je bezva pro geeka a hracicku, kterej si rad uziva tyhle hracky, ale plno lidi zas oceni jednoduchost navigace. Zkratka ze vsechno ma sva uskali a ze univerzalni reseni nemusi byt nejlepsi :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Nejsem tak bohatej abych si moh dovolit jednoucelovou navigaci, navic se jednoucelovky vubec ale ani trochu nehodej na Geocaching :)
S tou zásuvkou nemáš tak úplně pravdu protože když jsem vybíral GPS modul tak jsem to zohlednil taky :-) Ta potvora modul vydrží pracovat přes 6 hodin vkuse (cesta praha ostrava a zpět, potvrzeno (začala si stěžovat až někde u Humpolce při cestě zpátky) ) a v případě nejvyšší nouze má telefon i modul STEJNOU baterku takže když mám jendom CL třeba miniUSB přes který modul nabíjím (nejen modul) a potřebuju nabít baterku v telefonu tak je prostě prohodím ;) Navíc není problém sehnat si baterku s o hodně větší kapacitou.
jinak všechno má svá pro i proti ale mne tohle řešení vyhovuje úplně :) je to malý, nemusim to pořád tahat všechno sebou a mnohem citlivější než klasická autonavigačka. :wink:
Jasný že staršímu člověku nebo člověku co má rád jednoduchost bych tuhle kombinaci nedoporučoval ale já si chrochtám blahem ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Yurii: A co to BT HF? Nemas nejaky zkusenosti? Jak se to chova kdyz Ti nekdo vola? Ja o tomhle reseni taky uvazoval proto se ptam.

Garmin jsem nakonec zvolil proto, ze ho mam porad v aute, je to jedna krabicka s velice jednoduchym ovladanim, ktery se da ovladat i za jizdy. Mam dobrej reprak, dostatecne velkej dotykovej display a 4hod. vydrz a turisticky mapy.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

bluetooth hands free (jestli myslis tohle) mame ve firemnim mondeu, parada. Nemam vyhrad az na jednu. Jak vyndas mobil a nastavis bluetooth tak ho odlozis do prihradky a nechas ho tam. Ne ze si ho vratis zpatky do kapsy. Pak chcipnes auto a jdes vesele pryc s vedomim, ze ho mas v kapse jako vzdy. A von lezi v prihradce. Takhle jsem jednou odletel na sluzebku do norska a sluzebni mobil pripojenej na BT lezel v loketni operce na goparkingu. Narez :) Zjistil jsem to az za odbavenim. Takze bacha :)

Jo jinak normalne prerusi radio a vyzvani do repraku. Zmacknes bud na volantu nebo na radiu tlacitko, nebo jen hlasovou volbou a kecas.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

No tady šlo spíš o to jakým způsobem se telefon chová když má připojené BT HF i GPS modul najednou... jde to protože BTHF používá jiný protokolol než GPS která používá standardní seriovou linku takže oboje najednou jde provozovat, v případě že mi někdo volá, začne BTHF vyzvánět a vzhledem k tomu že má prioritu tak se mnou prostě mluví člověk v telefonbu a navigace nejede, zase mám ale na displeji zobrazeno pořád kam jedu jen mi v rohu u TomToma svítí ikonka že probíhá hovor. :)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
mireceks
***
Příspěvky: 501
Registrován: 16 led 2008, 16:22
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Navigace a jeji mapy

Příspěvek od mireceks »

Zdravim vas!!
Prosim vas o radu s pridanim mapy do navigace v MDA. Mam MDA Compact IV a v tom byl TomTom (V7.450). Ze zakladu je tam mapa CZ, SK, PL, HU a prujezdni cesty WE. Potrebuju tam dostat mapu, kde bude SK, HU, SLO a HR, kvuli ceste do Chorvatska. Nasel jsem si ji na netu, stahl, rozbalil, pomoci aktivatoru map jsem se pokusil ji aktivovat. Pak jsem slozku s tou mapou nakopiroval do pristroje, spustim navigaci, chci prepnout mapu a vyskoci cervene pozadi a napsane "Aktivace mapy se nezdarila. Toto bohuzel neni spravny aktivacni kod pro produkt... (nazev mapy)". Poradil by mi nekdo prosim, jak to zprovoznit? Vsem moc dekuju!
:hyu: i30cw 1,6 Style 2010 :hyu: Santa Fe 2,2 CRDi 2010 :hyu: Accent 1,4i, 2010 Ford Mondeo 1,6 16V, 1999

Bylo: :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997 :hyu: Elantra 1,6 FIFA Edition, 2002 :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Navigace a jeji mapy

Příspěvek od matysekul »

To bys měl směrovat spíš tam,kde jsi tu mapu stáhnul.Většinou je chyba v tom,kam ty mapy nakopíruješ.Měli by být vždy ve složce,která je na rootu karty a všechny mapy v jedné složce.Ale může být i jiná chyba.Zkus omrknout fórum,kde byly linky.
Jinak co se týče tématu,používám podobnou kombinaci jako Yurii.Jen používám N82 + Evolve iTraxx + Sygic.Pokud je modul nabitý,vydrží v pohodě 10hod.Mám vyzkoušeno kolem 900km a v pohodě.Nabitý je za chvilku.A rozdvojka do zásuvky vyjde na pár korun.Ještě jsem ji ale nepoužil.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Navigace a jeji mapy

Příspěvek od zdenek76 »

navi mam sice TomTom, ale od doby, kdy jsem poridil Nokii E71 mi TT jen lezi v supliku, navi jedu jen pres mobil soft McGuider a pohoda, mapy si dohravam dle potreby z PC /komplet Evropa, Asie, Afrika, Ausrralie, Amerika/. GPS to ma integrovany a funguje bez problemu. Driv jsem si to nemyslel, ale dnes mi prijde koupe jednoucelove navi jako vyhozeny penize.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace a jeji mapy

Příspěvek od Yurii »

No kdysi jsem pro Tatika koupil jednoucelovej TT One new jako navigaci jen aby se s tim nekam dostal ale pak sem ji prisel na chut, je mala a sikovna a ackoli je to 4 roky starej model, po patricnejch upravach do nej klidne dostanu posledni mapy a 4GB SD kartu ;)
Oproti navigaci v telefonu se mi zdá k nicemu a Sygic mi obcas prijde jako divnej, nevim jestli sem si zvyknul na Toma nebo neco jinyho, nicmene zda se mi ze i spatne pocita nektery trasy a ta slovni navigace je obcas zavadejici. U Toma zatim nejvetsi spokojenost :)
8)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Navigace a jeji mapy

Příspěvek od matysekul »

To je pravda,že sygic není tak vychytanej co se týče povelů,ale má aktuálnější mapy než TT.A to jsem měl oba.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace a jeji mapy

Příspěvek od Mexican »

mireceks zrejme kod na konkretnu verziu map nebol spravny.. u TT sa prepisuju meta a teda je uplne jedno ci si ju stiahnes z netu, prekopirujes z SD alebo tak... je dolezite ze mapa je patchnuta na ID tvojho pristroja - menia sa tam myslim 3 subory - to mas ale pri Easyuse tools vsetko popisane.. sleduj TT fora, tam to najdes
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „Pokec“