Chybějící kontrolka na světla

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Josef Kolín

Chybějící kontrolka na světla

Příspěvek od Josef Kolín »

Dva roky vlastním GETZ 1,3 a jsem s ním velmi spokojen. Chybí mi ale
kontrolka na přístrojové desce pro rozsvícení světel. Jaký máte na to názor a nenechal jste si někdo tuto kontolku v servise doplnit? Jestliže ano
kde a za kolik.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Tak to mi taky dost vadí a to mám ročník 2004(už to tam mohli klidně mít), pořád mám tendenci zkoušet, jestli jsem je zapnul. Jak to udělat nevím, ale příště se v servise zeptám.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Tak to mame spolecny problem, taky nechapu proc tam tu jednu zarovicku navic nedali. Ale da se s tim jezdit, jsou i horsi veci . . .
Lensik
Příspěvky: 5
Registrován: 28 zář 2005, 23:34

Příspěvek od Lensik »

Tak to neřeším, před koupí jsem si nechal nainstalovat "automatiku" na světla, takže po startu se mi rozsvítí a po zhasnutí motoru zhasnou. Jen pokud chci použít dálkové, nebo mlhovky tak je musím zapnout na levé páčce. Vypnutí mi připomene zvuk po otevření dveří.
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Tak tomuto problému nerozumím :o Střídám stáje šikmookých a koncernu VW, tzn. žádná kontrolka vs. kontrolka. Po 5 letech mám dokonce raději zapínání světel pomocí páčky, protože je blíž po ruce a při každém zapnutí směrovky okamžitě po hmatu vím, jestli svítím nebo ne. A protože svítím celoročně, tak když náhodou světla nezapnu a zkusím dát blinkr, okamžitě musím přemýšlet, co se mi na té levé páčce nezdá :)
Automatické zapínání světěl je taky super, kdo jezdí denně a ještě k tomu např. po městě, skutečně ocení.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
Adam
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 črc 2005, 15:57
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Adam »

Ještě pořád jsem si na to nezvykl, když občas ve Felicii mrknu na tu kontrolku, je to pohoda, teď mně to stále nutí pootáčet tou páčkou jestli jsem nezapomněl. Jsem zastánce celoročního svícení a taky to dodržuju, sednu, zapnu pás a následně světla! Jinak mně stejně vychytali, poprvé za poslední roky jsem zapomněl rozsvítit a hned za zatáčkou bum.....bylo to za 200,- :) asi jsem se zakecal s mojí.
Getz 1,3l 5dv., r.v. 2004
vipe

Příspěvek od vipe »

Poptával jsem u prodejce automatiku na světla. Cena 550,- Kč + montáž 1200,- zdá se mi to přehnané. Udělám si sám šikovné české ručičky zvládnou cokoliv. :lol:

Getz 1.3 i Champion
vipe

Příspěvek od vipe »

Má někdo ze zde přítomných namontovanou automatiku na rozsvícení světel pro Getze. Jak Vám to chodí. Dá se při zapnuté automatice přepínat dálková světla? Podle konstrukce přepínače na světla by to nemělo chodit. Ať koumám jak koumám tak když přemostím automatikou oba okruhy (parkovačky a potkávací ) tak se mi nedostává šťáva pro dálková světla pokud je přepínač světel v poloze vypnuto. Obvod pro dálková světla je uvnitř přepínače a je napájen pouze pokud je přepínač v poloze 2 ( potkávací ). :roll:
Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

Re: Chybějící kontrolka na světla

Příspěvek od Edward88 »

Josef Kolín píše:Dva roky vlastním GETZ 1,3 a jsem s ním velmi spokojen. Chybí mi ale
kontrolka na přístrojové desce pro rozsvícení světel. Jaký máte na to názor a nenechal jste si někdo tuto kontolku v servise doplnit? Jestliže ano
kde a za kolik.
Ano, tiez som mal ten problem, resp. mam. Neviem, ci uz to takto niekto riesil, aby si tam tu kontrolku dorobil, ale pri pohlade na policajnu hliadku v popredi mam vzdy tik a prstom kontrolujem polohu packy na svetlo. Je to strasny handicap a toto leto to asi poriesim. Na palubovke nie su vidiet ani rozsvietene dialkove svetla. Ta modra kontrolka je strasne tmava. Auto je po zaruke a skusim tam tu kontrolku dat. Snad tam najdem nejake volne miesto. Ked nie, najdem niekde miesto pre led diodu na paneli. Vzdy sa najde nejake riesenie.
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Každý den potkám několik aut bez zapnutých světel, snažím se je upozornit vypnutím a zapnutím svých světel. Zatím to pochopil jenom jeden!!!!!!!! a dokonce mi poděkoval. Já sám jsem na světla zapomněl dvakrát (vždy za pěkného slunečného dne), ujel jsem pokaždé asi 30km, všichni protijedoucí na mě sr.li a byly z toho dvě pokuty! Jeden ORGÁN mě přivítal slovy "Takový krásný den pane řidiči a vy nesvítíte". To jsem měl opravdu chuť vraždit. Lhostejnost a bezohlednost na našich silnicích nabírá obludných rozměrů!!! A přitom je tak snadné si pomáhat.
Je mi jasné, že taky budu muset nějak vyřešit kontrolku světel, protože automatické zapnutí po nastartování nechci. Líbila by se mi blikající ledka, pokud bych neměl po nastartování světla zapnutá.
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

jaja7 píše:Líbila by se mi blikající ledka, pokud bych neměl po nastartování světla zapnutá.
To neni podle me dobrej napad - budes sedet nekde ve tme v nastartovanym aute bez zaplejch svetel - treba v zime na nekoho nekde cekat - a bude ti tam blikat LEDka - no nevim . . .
Uživatelský avatar
Edward88
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 pro 2005, 11:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Edward88 »

jaja7 píše:Každý den potkám několik aut bez zapnutých světel, snažím se je upozornit vypnutím a zapnutím svých světel. Zatím to pochopil jenom jeden!!!!!!!! a dokonce mi poděkoval. Já sám jsem na světla zapomněl dvakrát (vždy za pěkného slunečného dne), ujel jsem pokaždé asi 30km, všichni protijedoucí na mě sr.li a byly z toho dvě pokuty! Jeden ORGÁN mě přivítal slovy "Takový krásný den pane řidiči a vy nesvítíte". To jsem měl opravdu chuť vraždit. Lhostejnost a bezohlednost na našich silnicích nabírá obludných rozměrů!!! A přitom je tak snadné si pomáhat.
Je mi jasné, že taky budu muset nějak vyřešit kontrolku světel, protože automatické zapnutí po nastartování nechci. Líbila by se mi blikající ledka, pokud bych neměl po nastartování světla zapnutá.
Blikajúca ledka pri naštartovaní signalizujúca vypnuté svetlá je dobrý nápad. Je zaradený medzi moje projekty :D . Ďakujem za tip
Hyundai Getz 1.1 3HB r.v. 2003 Potomac Blue *** Edo, Bratislava ***
Uživatelský avatar
Benedikt
*
Příspěvky: 72
Registrován: 04 říj 2005, 14:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Benedikt »

Právě jsem rozdělal palubku kvůli podsvícení a dívám se že je tam zezadu předpříprava pro kontrolku (žárovku) ABS. To by snad šlo nezávisle osadit svou žárovkou kontroly světel ne? Jen kde vytáhnout ten správný drátek od přepínače.
Apropó, celou zimu jsme s Getzem nejezdil - není vlastně kontrolka vůbec celé podsvícení palubky?
Getz 1.3 - 09/05 - silver, vlastní přibastlení centrálu a komplet vytlumení mirelonem
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

No i takto to lze brát 8) Na druhou stranu když toto zkusíš aplikovat za jasného slunečného dne, tak asi nepochodíš.
Abych se přiznal a uznávám že se již opakuji, pořád mi uniká smysl diskuze na téma dodatečná indikace vnějšího osvětlení. Když náhodou světla :idea: nezapnu, tak hned při prvním použití blinkru vím, že je něco špatně. Úplně mně stačí jen dotyk. Při porovnání např. s Fábií, kde jsem několikrát jel v klidu bez světel, mi prostě přijde indikace světel lepší po hmatu, než očima.
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
Martin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 18 kvě 2005, 19:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin »

Benedikt píše:Právě jsem rozdělal palubku kvůli podsvícení a dívám se že je tam zezadu předpříprava pro kontrolku (žárovku) ABS. To by snad šlo nezávisle osadit svou žárovkou kontroly světel ne? Jen kde vytáhnout ten správný drátek od přepínače.
Apropó, celou zimu jsme s Getzem nejezdil - není vlastně kontrolka vůbec celé podsvícení palubky?
Nechci ti brát iluze, ale kontrolka na světla musí mít zelenou barvu a taky předpisovej symbol :roll: . Já myslím, že kontrolka na ABS je oranžová a červená, ale určitě ne zelená. Mluvím ze zkušenosti, protože mne kvůli barvě kontrolky vyhodili na technické :shock: !
Hyundai ACCENT '95 1,5i 12V
Odpovědět

Zpět na „GETZ“