umývanie agregátu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

umývanie agregátu

Příspěvek od slabostka »

Máte niekto negatívnu skúsenosť s umývaním agregátu resp. motorovej časti auta? Je treba niečo extra urobiť alebo to radšej neskúšať? Ja to urobím napr. po zime- najprv vystriekam prípravkom na motory- mal som sheron, počkať cca 10 min. a potom vystriekam prúdom vody. Vždy ale kumám kam všade tá voda zalezie. Na druhej strane počas poriadneho dažda bez krytu motora tá voda tiež strieka odspodu až po kapotu....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Zkušenost mam tu, že když umeju auto zvenku, otřu i motor. Ona tam pak neni taková ta krásná vrstva oleje a různýho hnoje a prachu, stačí na to pak vlhký hadřík. Ale cákat na to vodu + nějaký přípravky? To rozhodně ne.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Vodu vůbec neřeším. Zvednu kapotu a všechno pořádně vystříkám vapkou, potom celý auto, ručně dočistím, to mi zabere asi dvacet minut a pak startuji a odjíždím. Nikdy žádný problém.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Janjan píše:Vodu vůbec neřeším. Zvednu kapotu a všechno pořádně vystříkám vapkou, potom celý auto, ručně dočistím, to mi zabere asi dvacet minut a pak startuji a odjíždím. Nikdy žádný problém.
Jsi stastny clovek. U nas v mycce je zakazano myt motor :cry: Jinak bych uz do toho sel taky.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

voda

Příspěvek od slabostka »

ono je ešte doležité- možno- aká je tvrdosť vody. Tuná kde t.č. bývam je voda extra tvrdá, keď vipijem čaj na dne hrnčeka je toľko " kameňa" že by som sa mohol začať budovať.... no a na motorových častiach sa po opakovaných umývaniach tiež už ukazujú biele povlaky vápenatých solí... najlepšia by bola destilka....
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: voda

Příspěvek od XMira »

slabostka píše:ono je ešte doležité- možno- aká je tvrdosť vody. Tuná kde t.č. bývam je voda extra tvrdá, keď vipijem čaj na dne hrnčeka je toľko " kameňa" že by som sa mohol začať budovať.... no a na motorových častiach sa po opakovaných umývaniach tiež už ukazujú biele povlaky vápenatých solí... najlepšia by bola destilka....
Hehe :D kdybys zacal myt auto destilkou, tak bys uz predehnal i Farmáře, kterej měl vylestenej i vnitrek alternatoru :D :D :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

agregát

Příspěvek od slabostka »

...maličkým štetcom a handričkou pekne postupne a vyleštiť.... vždy ma dostanú fotky vytunených aut kde pod otvorenou kapotou je super vyleštený agregát. Vyzerá to ako anatomický atlas. Ešte lepšie ako keď auto vyjde z fabriky.... Máte niekto dokúpený kryt motora? Má to význam dať cca 4000? Vídavam hlavne VW s rozmlátenými visiacimi krytmi...
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Myslis ten sqely VW dekl, co pri kazdym propruzeni vydava ten krasny skrtavy zvuk. A na dalnici krasne mava autum za mnou?
Tak ten nemam :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ten dekl tam visí hlavně u oktávek předposlední řady. Ty auta maji dost nízko čumáky, zaháknout se s tim za obrubník je dílem okamžiku. Neni to vina deklu. Na druhou stranu mít pod motorem něco co zabrání lítání bordelu a vody dovnitř mi přijde praktické.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Me se zda, ze se mi motor spini spis ze zhora. Mezi maskou a vikem motoru...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
josefg
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2008, 18:08

Příspěvek od josefg »

Bylo to asi po dvou letech, při prohlídce auta jasem se zeptal jak je to s mytím motoru. Můžete bez obav umýt, byla odpověď. Přijedu domů, nechám vystydnout, umyl jsem hadicí, proudem vody. Auto jsem nechal stát venku před garáží s otevřenou kapotou. Po chvilce vyjdu z domu a vidím jak šlehají plameny z motorového prostoru. Vznítilo se od ABS.
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

No nepovídej to musela bej rána pro tebe a jak to dopadlo doufám že si to uhasil.
Já sem motor taky vystříkal wapkou a vše v pohodě dokonce sem i odjel :lol: nemám ale ABS.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
josefg
Příspěvky: 2
Registrován: 26 črc 2008, 18:08

Příspěvek od josefg »

Uhasil jsem, zavolal do servisu, opraveno vše ještě v záruce.
Nic jsem neplatil, pod kapotou jsem od té doby nic nemyl.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Motor oplachuju vapkou skoro každej měsíc od nečistot a žádný problém nikdy nebyl. Jen vždy musim demontovat vzduchový filtr a gumovým špuntem utěsnit trubku sání (mám sportovní sání ShortRam). Zatím jsem nechtěl zkoušet prát vodu do toho filtru a pak koukat ja si tu vodu saje do motoru :roll:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Odpovědět

Zpět na „GETZ“