Uz si nevim rady pomoc pls :)

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Uz si nevim rady pomoc pls :)

Příspěvek od dzakobo »

Ahoj vsem!Nedavno se mi vyskytla na aute (H accent 95 1.3...viz dole) zavada,ze mi sel piskot od motoru..po rychlem badani jsem prisel na to,ze mnohem intenzivnejsi piskot se zacne sirit do okoli po spusteni klimy. vymenil lozisko u napinaci kladky a byl klid..ale ejhle za 2 dny zase to zamy...pustim klimu a zase rachot..dela mi to i kdyz klima neni zapnuta..tak uz jediny co me napada,ze bude pejru kompresor od klimy a nebo mozna nejaky lozisko na altiku...nevedel by mi nekdo poradit co a jak??potrebuju to rychle vyresit diky moc!! :)
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

Nevim jak je to s klimou, ale někdy, když je rozvodový, nebo klínový řemen ve špatném stavu, nebo je málo, případně moc napnutý, tak to hodně nepříjemně píská. Já klimu nemám, tak nevím jak funguje. Ale pískání často zbůsobují řemeny
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

mě to pískání dělaly řemeny u klimy a posilovače,po výměně je ticho :-)
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

no tak remeny by meli byt O.K.... je nejaky dobry poznavaci znameni,jak nema ten remen vypadat?resp. jak by mel vypadat??a pripadne jakou znacku koupit,abych mel klid...protoze vetsinou po desti to musim promaznout..ale tohle piskani je divny..jako kdybych tam mel cvrcka..ted jsem to treba prostrikal olejem,ktery vytesnuje vodu a dneska je zatim klid..tak uvidim co to udela zitra az pojedu...ale je to divny,ze to piska jenom obcas...a taky je mi divny,ze kdyz pustim klimu,tak se mi automaticky zapne vetrak....tak nevim jestli to delalo i driv....ale je mozny ze asi jo.. :?
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Nesmí být vytahaný,poznáš to podle drážek ,jsou rozpraskaný a na povrchu je zkrabatělý!Jinak já dávam řemeny Gates a žáný problémy.
Jinak po zapnutí klimy je normální,že se sepne větrák od chladiče :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

Tak dneska jsem ten remen vymenil a zatim je to ok..ten puvodni popraskanej nebyl ani nevypadal nejak kaput..tak jsem na to zvedavej,jestli to bylo tohle..ale klima jede vsechno,takze snad to bude v pohode!! :D
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

Tak najel jsem cca 200km a remen O.K. :o) jenom co jsem doresil tohle,tak mi jde zase nekudy vzduch kolem okna..se z toho picnu..neresil to nekdo?pripadne kolik stoji novy tesneni a jestli nekdo nevi co by stalo nejaky starsi,ale O.K. :o)
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Cau, ja jsem se vrtal v ulozeni skla, zjistil jsem ze mi upadl jeden drzak co je nalepeny na skle silikonem, ale stejne to nebylo ono, porad to piskalo.
No tak jsem vzal ciry silikon a udelal housenku v te drazce pro okno kde mi to piskalo nechal zaschnout a bez problemu to vyresilo piskani.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“