Svíčky

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

a Brisk? tak jedine do š120 :lol:

a to ze se davaj stejne svicky do 1.3 nebo 2.0 vubec nic neznamena, vsak ona ta 1.3jka docela jede pekne na svuj objem!! ;)

borku nak nechapu proc bys porad setril na takovejch vecech, olej mogul, svicky brisk.. vim ze chces usetrit a mozna podporit cesky znacky, ale.. ja bych spis rekl ze to patri do toho Rapida cece nez do tiburona.. ;)

ostatne ja jezdim jedine na shell V-power, pouzivam kvalitni olej (Castrol) a kdyz se pak delala hlava na scoupu tak mechanici nestacili zirat jak mam cistej a krasnej motor, zadnej karbon!!

tak jsem jim rekl recept jak na to a spokojene v tom pokracuju.. :wink: :wink:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Reklama
 

MRHrady
*
Příspěvky: 17
Registrován: 13 dub 2007, 14:51
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MRHrady »

jednou sem byl koupit svicky na Hondu civic, taky mi vnutili BRISK. Pekne to tam okecaval a taky je mel skladem tak sem je vzal. Hned ten den sem je namontoval. a vecer uz sem tam mel zase ty stary co meli uz tak mesic po polocasu rozpadu ale jeli lip. takze brisk uz bych nikdy nekoupil. A v accentovi sem taky mel origos Championky ale pak sem tam dal NGK a pohodicka klidek, takze nevidim duvod proc bych nekam cpal svicky co dostanes v Lidlu k rohlikum.
Octavia 1.8T 20V 110kW/150hp r99
před:
Accent 03 62kw zelená metaliza (šel do světa:-)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

TomXP-asi tu nejsi dlouho,ale o čtyčbodech Bosch bylo napsáno dost.Ty v Tiburonu zkoušet rozhodně nebudu,protože Rasty je tam dal a už mu svítil check engine.Vrátil původní a OK.Znovu Bosch a motor stávkoval a svítila kontrolka.Takže ty jsou už na Tiburonu odzkoušené :lol: (samozřejmě můžou na jiném motoru,autě..fungovat v pohodě,ale našemu motoru značkové :lol: Boschky nechutnají).Na okraj-ty doporučené typy NGK a Champion jsou opravdu v té nejnižší(základní třídě)-tzn.jak jsem psal a jak ukazují přepočítací tabulky-Brisk super.Tzn.žádné revoluční nebo lepší svíčky(otevř.jiskřiště nebo menší mezera mezi elektr.jako ytria......prostě nic :D ).

Blacku-to není o šetření :roll: .Asi jsi nečetl,že uvažuji koupit svíčky od Brisku,NGK,Championky už mám odzkoušené a přinést zkušenost s provozem v tomto motoru(jako to udělal Rasty s Boschkami).A kdo si myslí,že oleje Castrol(jiní ho nenávidí),nacpané aditivy(chlorem,který ztiší chod motoru,ale stěny válců korodují-vyžírá je :roll: )jsou to nejlepší pro auto,protože jsou drahé..........tak mu to neberu,protože o olejích se toho napsalo a odkazů na ODBORNÉ články je dost.A s Mogulem nemám nejmenší problém,stejně jako předtím s 4x dražším Shell Helix Ultra,stejné výkonostní třídy(mazací i teplotní).Tak proč nepodpořit české podniky,pokud mají stejně kvalitní produkt za čtvrtinu ceny :?: A pokud se osvědčí,třeba bude i někdo rád,že nemusí vyhazovat zbytečné peníze a věci(svíčky,oleje....)jsou pro jeho motor odzkoušené. :wink: Abych předešel hádkám,že někomu něco vnucuji-jde mi o odzkoušení(nebo osobní :!: zkušenosti jiných-nenávidím vzdechy-jeden technik říkal,že někdo říkal,že slyšel,že je to kšunt :roll: ).Také jsi se neptal souseda s VW,jestli si máš koupit ten neznačkový Hyundai,co o něm jedna paní říkala......
Já naopak do toho chci vložit pár kaček a napsat - s těmi to nejede,u těch se rozsvítila kontrolka motoru(čtyřbod.Bosch),s těmi to jelo lépe.....Někomu dalšímu to pomůže,jiný si to zkusí sám(jestli nekecám :oops: ).Jiný věří urč.značce a já mu to neberu. :wink:

Přiznávám,že někdy cítím,že když napíšu,že jezdím na Mogul nebo jsem vyměnil zasr....é a nebezpečné Micheliny za Nankang(max.spokojenost),tak jsem hned v očích značkařů méněcenným. :roll: Ale to je jejich věc. :twisted: Nebo je lepší něco odzkoušet a nechat si to pro sebe :?:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

A jéjé svíčky a olej :D oblíbené téma :lol: :lol: Po jídle,pití a ženskejch :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
mikad
*
Příspěvky: 27
Registrován: 03 zář 2007, 10:45
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od mikad »

Jaký je rozdíl mezi svíčkami NGK V-line BPRES-11 a samotnými BPRES-11 ? Chci si je koupit a v nabídce na prodejně maj jen tyhle dva typy..akorát ty V-line jsou o něco levnější v sadě...Lantra 93 1,6 16 V DOHC....
mikad Lantra 93, 1,6-84kW, 16V-DOHC..
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

já osobně jsem najezdil na čtyřbody od Brisku s Accentem 45000km bez sebemenšího problému....max spokojenost..... :)
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

ivan píše:A jéjé svíčky a olej :D oblíbené téma :lol: :lol: Po jídle,pití a ženskejch :lol: :lol: :wink:
No, přesně tak :lol: . To je tu velmi vděčné téma.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

black_sheep píše:ja je asi casem taky vymenim a za NGK, to jsou opravdu ty nejlepsi svicky, zkousel jsem na scoupu BOSCH-4bodovy a 2x jsem je vyhodil po dobu asi roku a pul pritom s NGK nebyl problem!

navic nedavno jsem tak premejslel proc mi porad odchazeli vicka rozdelovace, nejspis to muselo bejt tema svickama!! takze do coupe uz je nedam ani nahodou!! nemecky sr*cky at si sroubujou do nemeckej aut, ja budu duverovat japonsky kvalite :wink:
No ale musíš mít opravdu japonský. Já viděl co dokázala NGK (made in Korea) v motorce a i v mém autě při výměně nevypadali moc vábně (prostě shit). Mám čtyřbodovky a jsem spokojenej, jenže nejsem takovej trhač asfaltu jako vy s kupátkama :shock: :lol: , mě jde u nákladáčku spíš o spotřebu a výdrž :lol: .
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
drobcek
*
Příspěvky: 17
Registrován: 15 kvě 2006, 10:23
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od drobcek »

Mam odzkoušene trojbodove brisky - nič v zlom ale nikdy viac! Auto chcipalo a skakalo! Dal som tam boschky a pohoda! Neviem čim to je ale mojmu autu brisk nechtná! Olej používam polosintetiku, vždy tam pri výmene prilejem adityvum od SPT a v pohode! Nemožem sa sťažovať!
Lantra 1,6 16V 97!
Uživatelský avatar
gyneco
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2007, 21:33

Příspěvek od gyneco »

Měnil jsem svíčky před půl rokem a už se mi zašpinili tak, že auto přestalo táhnout. Je to normální? Existuje ňákej přípravek na čištení?
Lantra 1.8 GT 1992 - 1836 cm3
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

gyneco píše:Měnil jsem svíčky před půl rokem a už se mi zašpinili tak, že auto přestalo táhnout. Je to normální? Existuje ňákej přípravek na čištení?
Su spinave alebo aj zahrdzavene?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
gyneco
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2007, 21:33

Příspěvek od gyneco »

Jsou celý černý a nevim estli je to od pálení nebo od špíny.
Lantra 1.8 GT 1992 - 1836 cm3
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Jestli jsou celý černý,tak by to ukazovalo na nějaký problém v přípravě směsi-řekl bych bohatá směs.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tatulda »

Rád bych jeden poznatek kolem svíček-v Lantře J2 jsem měl BRISK DOR 15 LGS(cena kolem 120,-),najel jsem s nimi asi 20000km,nový majitel je tam má ještě pořád a problémy s nimi nejsou.BOSCH Super 4 jsem tam měl taky,měl je brácha v J1 a nebylo to to pravý ořechový.Řekl bych,že hodně záleží na autě jak moc je jeté a v jakém je stavu a až druhořadé jsou svíčky,ale je to jenom můj názor,mě se například neosvědčily Champion.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
gyneco
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2007, 21:33

Příspěvek od gyneco »

Jsem čet, že tu oxidaci způsobuje nízká teplota zapalování. Dá se nějak zvýšit? Nebo musim koupit svíčky s nižším teplotním stupněm?
Lantra 1.8 GT 1992 - 1836 cm3
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“