problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: zvláštny zvuk

Příspěvek od adam221 »

Nic take som zatial nespozoroval, max ho tocim do 3000ot, ale dnes testnem a dam vediet... Mam ten isty rok a teoreticky aj mesiac ako ty...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
lineduo
*
Příspěvky: 17
Registrován: 25 říj 2007, 09:28
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: zvláštny zvuk

Příspěvek od lineduo »

Radar píše:V stredu ma zastavil jeden pán a opýtal sa ma či sa mi tiež zmení zvuk motoru pri prudšej akcelerácii plynového pedálu. Tak som to hneď vyskúšal a ejhle. Pri cca 3800 otáčkach sa zamiešal do obvykle znejúceho zvuku motoru akýsi rezonujúci zvuk otáčavej súčiastky. Je ho počuť lepšie ak si otvoríte okno a vykloníte sa. Chcem sa spýtať stretli ste sa s tým už niekto? Ten starší pán mi tvrdil že už takto zastavil jedného accenta a tiež mu to rezonovalo.
Mám podobnú skúsenosť. Ale myslím, že to bolo hlevne keď bola zima a motor nezohriaty. Teraz to už až tak nepočuť. Bolo to počuť hlavne na dvojke, pri 3000 otáčkach.
Accent 1.5 CRDi, Elegance & Gold, 10/2007, MioP550
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: zvláštny zvuk

Příspěvek od Mexican »

lineduo píše:
Radar píše:V stredu ma zastavil jeden pán a opýtal sa ma či sa mi tiež zmení zvuk motoru pri prudšej akcelerácii plynového pedálu. Tak som to hneď vyskúšal a ejhle. Pri cca 3800 otáčkach sa zamiešal do obvykle znejúceho zvuku motoru akýsi rezonujúci zvuk otáčavej súčiastky. Je ho počuť lepšie ak si otvoríte okno a vykloníte sa. Chcem sa spýtať stretli ste sa s tým už niekto? Ten starší pán mi tvrdil že už takto zastavil jedného accenta a tiež mu to rezonovalo.
Mám podobnú skúsenosť. Ale myslím, že to bolo hlevne keď bola zima a motor nezohriaty. Teraz to už až tak nepočuť. Bolo to počuť hlavne na dvojke, pri 3000 otáčkach.
no ak tocis nezohriaty CRDi k 3000 otackam, tak sa nediv, ze to vydava divoke zvuky..to si uz rovno zavolaj do servisu na termin :? Zvuk pri 3800 otackach moze vydavat turboduchadlo, mozno je maly tlak oleja a turbo ide tak trochu nasucho. V kazdom pripade to treba aviezt do servisu, moe to byt lopatky, system VGT, ....
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: zvláštny zvuk

Příspěvek od adam221 »

Tak mne to nerobi ziadne divne zvuky pri cca 3500ot... Viac tocit to nema zmysel.... Testovane cca po ubehnutych 20km od nastartovania :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Re: zvláštny zvuk

Příspěvek od Radar »

Mexican píše: no ak tocis nezohriaty CRDi k 3000 otackam, tak sa nediv, ze to vydava divoke zvuky..to si uz rovno zavolaj do servisu na termin :?.
Motor bol zohriaty na prevádzkovú teplotu po cca 35 km. Divné je že ten divný zvuk mali aj tie dva accenty. Asi skúsim servis.

adam221: Chyba na motore, ktorá sa prejaví okolo 3800 ot. stojí za pozornosť pretože pokiaľ viem tak pracovná oblasť otáčok motora je minimálne do 4000. Ak mám na niečo dôležité prísť, tak určite v dobe záruky kedy je to pre mňa najlacnejšie.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: zvláštny zvuk

Příspěvek od adam221 »

Mno tak asi ja nemam zatial ziadnu chybu na motore, tocil som to dnes do 4000ot, a ziadny divny zvuk som nespozoroval....
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

volnobeh alebo rychlost

Příspěvek od _miv_ »

kolegovia a tocite to so zaradenou rychlostou (ktory stupen?) a teda mate otvorene okno a nacuvate alebo na volnobeh a este kolko to podrzite v tych tockach?
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Radar »

Ja to točím na voľnobeh a jednotkou. Vyššou som zatiaľ neskúšal. Netrba držať. Zvuk sa objaví ihneď ako dosiahne požadované otáčky.
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikro »

lol

ked uvidim niekoho vonku ako ide na Accente 2007 s vystrcenou hlavou vonku pricom dotycny vytaca motor aspon viem ze nemam volat do ustavu a ze su to kolegovia z fora.

mohli by sme to skusit na stretnuti Accentakov. lol .... kolona a vsetci 2 stupen hlava vonku a tocky 4000

:lol:
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Uživatelský avatar
Radar
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 úno 2008, 14:03
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od Radar »

Mikro píše:lol

ked uvidim niekoho vonku ako ide na Accente 2007 s vystrcenou hlavou vonku pricom dotycny vytaca motor aspon viem ze nemam volat do ustavu a ze su to kolegovia z fora.

mohli by sme to skusit na stretnuti Accentakov. lol .... kolona a vsetci 2 stupen hlava vonku a tocky 4000

:lol:
Jo ja to robím dvakrát denne ráno aby som si to pripomenul a večer aby som nezabudol. Zároveň skúšam pokiaľ až počujem rádio keď mám hlavu vonku.

:lol:
Hyundai i40 VF Bussiness Edition, 1.7 CRDi 100 kW, MT 10/2013

Hyundai ACCENT 1,5 CRDi VGT Elegance Wine Red 12/07 - SOLD
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

Tak sem týden bez auta a asi ještě týden budu. Navic po dnešním dotazu že auto je tam dlouho mě bylo zděleno že ještě musí požádat o novou řídící jednotku a že až jim to dovozce potvrdí tak ji teprve mohou objednat. Navíc vím, že nová jednotka je skladem v praze. Od úterý už vědí, že jednotka je špatná a ještě o ni ani nepožádali... dnes sem tak volal a trochu jim tam zatopil stím, že na mě úplně serou a že už sem týden bez auta a že další týden min budu ještě čekat. Technik mě akorád řekl že tam nikdo tel nebere a že tam poslal mail a už že to nejde urychlit... Nakonec sem kontaktoval majitele autosalonu který mě dal mob na ředitele prodejny a ten byl opravdu slušny a upřímný a vysvětlil mě jak se celá situace má, že Hyundai čr prodělává nějaké změny a že bude spadat přímo pod Koreu a že tam bude dost nových lidí a že je těd dost věcí opožděných. Taky nechápal proč to nemůžou poslat hned a dělají stím problém když je to nové auto a že chape že auto potřebuju... Teprve dnes mám pocit že jse to trochu pohnulo když si to vzal na starost přímo "nejvyšší" tak sem jim dal ještě týden...
Naposledy upravil(a) David C3 dne 26 kvě 2008, 19:39, celkem upraveno 1 x.
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Jojo, Davide.
Ono je to asi lepší řešit to s hlavníma.
Já jsem taky psal e-mail do Prahy kvůli 1,6 a ono to najednou šlo...i když teď mám 1,5 :wink: :lol:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

ZdeněkSvoboda píše:Jojo, Davide.
Ono je to asi lepší řešit to s hlavníma.
Já jsem taky psal e-mail do Prahy kvůli 1,6 a ono to najednou šlo...i když teď mám 1,5 :wink: :lol:
stejně je 1.5 lepší :-)))
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Nedávno jsem někde četl nějakou diskuzi. Rozebíral se tam inzerát od Samohýla ze Zlína. Údajně byl v místních novinách inzerát s tím, že nabírají nové mechaniky na dílnu. A u inzerátu byl uveden nástupní plat cca 8000. V té diskuzi se dost lidí podivovalo nad tím, jaké lidi může nabrat za tenhle plat. Maximálně nějaký kluky po vyučení. Rozhodně né zkušený mechaniky s dlouholetou praxí. A podle toho taky musí vypadat kvalita servisu. Jak je vidět - bez jakékoliv škodolibosti, něco na tom bude. Jak vidím, tak Tvoje nadšení Davide, částečně opadá. Ani né tak s vozem - když tedy jede, jako spíš s jeho poruchovostí a přístupem servisu. Já tu Tvoji story, tedy prvotní otázky, nadšení pro Accentíka až po koupi a první dojmy z jízdy sleduji od samého začátku. Čekal jsem jak se to vivine a jestli nebudeš po čase zklamaný. Uvidí se, jak to bude pokračovat dál. Přeji Ti, abys zažil s Hyundíkem méně zklamání než já.
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

jandaxx píše:Nedávno jsem někde četl nějakou diskuzi. Rozebíral se tam inzerát od Samohýla ze Zlína. Údajně byl v místních novinách inzerát s tím, že nabírají nové mechaniky na dílnu. A u inzerátu byl uveden nástupní plat cca 8000. V té diskuzi se dost lidí podivovalo nad tím, jaké lidi může nabrat za tenhle plat. Maximálně nějaký kluky po vyučení. Rozhodně né zkušený mechaniky s dlouholetou praxí. A podle toho taky musí vypadat kvalita servisu. Jak je vidět - bez jakékoliv škodolibosti, něco na tom bude. Jak vidím, tak Tvoje nadšení Davide, částečně opadá. Ani né tak s vozem - když tedy jede, jako spíš s jeho poruchovostí a přístupem servisu. Já tu Tvoji story, tedy prvotní otázky, nadšení pro Accentíka až po koupi a první dojmy z jízdy sleduji od samého začátku. Čekal jsem jak se to vivine a jestli nebudeš po čase zklamaný. Uvidí se, jak to bude pokračovat dál. Přeji Ti, abys zažil s Hyundíkem méně zklamání než já.
jo jo děkuji. Věřím, že tohle byla jen smůla a že už to bude v pořádku. Hlavně doufam že potom co jsem jim tam dnes "udělal" za vzrůšo se začnou snažit a když bude někdy problém tak se budou snažit ne jako ted... uvidíme. Jinak někteří tady mají najeto 50tis km a bez problému tak snad sem si tu smůlu už vybral.. Co jsi měl za akcenta a co máš ted a jaky jsi měl problemy??? napiš Děkuji... auto je super koupil bych ho zas ale ten servis mě sere....
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“