Problem s brzdami

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Problem s brzdami

Příspěvek od dzakobo »

Ahoj chtel bych se optat,jestli nekdo nema zkusenosti s opravoubrzd. Muj problem spicival v tom,ze se mi jednoho krasnyho dne rozsvitila kontrolka na pristrojovce a zacal jsem koumat. Nejdrive jsem samozrejme zkontroloval brzd. kapalinu a ta byla v pohode(vice jak pulka nadrzky),tak jsem hledal dal. Myslel jsem ze by to jeste mohl byt kabel,ze se mi nekde oprel o kostru a sviti mi to,ale tim to nebylo. A pote jsem povolil sroub co je u rucni brzdy,chtel to trochu projet,ale ejhle...brzdil mi uz jen predek a zadek nic...a pedal se propadl pri brzdeni tak do pulky..potom co jsem to utahnul zpet tak jak to bylo,tak to sice porad svitilo,ale auto aspon brzdilo.Dneska mi to nedalo a koupil jsem brzdovku a ejhle kontrolka zhasla a vypada to,ze uz je asi klid,ale stejne bych asi potreboval zadni bubny seridit..rucka mi hodne spatne bzdi..mel by jste nekdo nejaky tip pripadne nejaky fotecky jak se postupuje?Uz jsem to mel jednou vzadu sundany,takze dobry,ale nevim jak se to ma seridit,aby to brzdilo jak dabel.diky za rady!! :D
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

mrkni jestly mas vpoho samostavy jinak vyscstit a ODMASTIT! nevim jak bubny ale ja mam vzadu kotouce a rucka: fakt mizerie. spatna konstrukce nebo co :evil:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

odpoved

Příspěvek od dzakobo »

No jo,predtim ale brzdila docela fajn. Koukal jsem tu na foru,ze se to tak nejak resilo jak se to serizuje, tak o vikendu se na to mrknu. Ale to je divny kdyz mas kotouce,ze ti to spatne brzdi....Nekde na netu jsem dokonce videl,ze s tim dokazali pekne gumovat,zatahnul rucku a zadni kola se nepootocili ani o mm.A jestli se muzu optat,jak narocny a taky jak nakladny to bylo predelat na koutoce??A je to o hodne znat ten rozdil??Jaky z toho mas pocit?
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

hehe. pocit :?: :lol: naprd :arrow: nedam si zatacku smikem prez rucku... jinak prestavba te vyjde na dost a myslim ze nad tim zbytecne uvazujes :arrow: bubnovy nejsou horsi :!: je spousta novych i tezsich aut ktery maj vzadu bubny. jako me to brzdi vpoho, ale rucka ma slabou ucinnost.
rodelej to mrkni na samostav ODMASTI TO a bacha kolo se ti musi volne otacet, kdyz bude MIIRNE :!: drhnout myslim ze to vadit nebude.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

odpoved

Příspěvek od dzakobo »

No myslim,ze by to byl asi kotel za tu prestavbu. Mame doma scenica,ten ma v zadu taky bubny a brzdi to jak sv..a!:o)nedavno jsem to mel sundany a v tom jednom bubnu byl bordel,tak jsem to cistil.budu muset muset seridit ty samostely.Protoze ten sroub u rucky mam na doraz a cet jsem si tu,ze by mel koukat asi tak 1cm z poza matky a pak do sestelovat. Tak snad se mi to nejak povede. Docela me to stve,ze to moc nebrzdi na rucky. Scenic-staci 2 zuby a hvizdaj gumy, nova 307 taky parada...pokusim se nejak na to o vikendu vlitnout,mam jeste modul na aut. rozsvedceni svetel,tak tam budu davat jeste ten. A uz jsi to sam nekdy serizoval?jestli nemas nejakou radu,fintu jak by to dobre slo?Jak moc to pak ma eventuelne skrtat??
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Aldik
**
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2007, 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldik »

Jestli chces aby to brzdilo jak ďas, tak ti muzu nabidnout kompletní nové originál bubny i ty středy za 3500Kč pár :))
facebok
*
Příspěvky: 18
Registrován: 17 kvě 2008, 19:16
Bydliště: Karlovarský Kraj

brzdy

Příspěvek od facebok »

hele sundej bubny,pakny pořádně to vyčisti skontroluj jestly ti chodí lanovody k ruční brzdě! potom to slož zpátky a ruční brzda se seřizuje samoštelem na rozpěrce mezi paknama a bude to brzdit jak ďas
Opel Calibra turbo 4X4
KTM 640
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“