2. GARANčKA CRDI

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Mikro píše:dalsiu prehliadku budem urcite absolvovat tak ze obvolam niekolko servisov a uvidim co mi povedia.
Tym asi moc neusetris, ale ak si prinesies vlastny olej, mozes usetrit ca 1.000 Sk i viac. Napriklad tento byva v akcii uz od 350 SK/liter:
http://www.slovnaft.sk/sk/jazdite_s_nam ... rov__olej/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

rastos píše:
Mikro píše:dalsiu prehliadku budem urcite absolvovat tak ze obvolam niekolko servisov a uvidim co mi povedia.
Tym asi moc neusetris, ale ak si prinesies vlastny olej, mozes usetrit ca 1.000 Sk i viac. Napriklad tento byva v akcii uz od 350 SK/liter:
http://www.slovnaft.sk/sk/jazdite_s_nam ... rov__olej/
spravne, spravne... len to treba dat servisu vediet predtym.. mol za 350 sk / liter by som teda nekupoval, za tu cenu clovek dostane Fuchs, Total alebo Shell ... nic proti madarom, ale za tu istu cenu to ma aspon lepsie meno
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Jasne, naskor treba suhlas servisu (su to niekedy trochu natahovacky), ale ked sa to raz "vybojuje", potom uz sa na to da zakazdym odvolat...:D
Isteze su zvucnejsie znacky ako mol, ide ale o to, ci maju v tejto cene tie iste - potrebne - parametre, ako povodny Shell Helix Ultra diesel 10W-30.
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

rastos píše:Jasne, naskor treba suhlas servisu (su to niekedy trochu natahovacky), ale ked sa to raz "vybojuje", potom uz sa na to da zakazdym odvolat...:D
Isteze su zvucnejsie znacky ako mol, ide ale o to, ci maju v tejto cene tie iste - potrebne - parametre, ako povodny Shell Helix Ultra diesel 10W-30.
Jakejpak souhlas. Pokud olej splňuje požadované specifikace výrobce auta, není o čem diskutovat. Jim vadí jenom to, že nevydělají svých 200-300,- za litr. Mě se snažili přesvědčit, že do Atosu je potřeba výhradně 5W-40.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
ps83
Příspěvky: 2
Registrován: 04 kvě 2008, 21:31
Bydliště: Bratislava

Re: 2. garancka

Příspěvek od ps83 »

Preco Vam nemenili napr palivovy filter? V rozpise prac v servisnej knizke je to uvedene. No a preco som platil taku palku, pretoze som musel oservisovat auto a kvoli nedostatku casu som ho dal do najblizsieho servisu. Holt cas su peniaze. Btw hodinova sadza v KN je 860 SK.

Mikro píše:zdravim.

takze absolvoval som minuly tyzden 30 tis. prehliadku v Leviciach (TGA)
fakturu pripojim zajtra (nemozem teraz zapnut scanner zobudil by som dceru).

tu je zoznam poloziek (ceny su bez DPH):

PRACA
VYMENA FILTRA KLIMATIZACIE: 108,-
VYMENA CHLADIACEJ KVAPALINY: 108,-
KONTROLA KLIMATIZACIE: 54,-
PREHLIADKA KAROSERIE: 270,-
CASOVA NORMA PREHLIADKY: 1296,-

spolu praca: 1836,- SKK


MATERIAL
SH - GLYCOSHELL - CHLAD. ZMES: 513,- (dolievali 2,7l co je podla mna dost)
TESNENI ZATKY-OLEJOVE VANY: 16,-
FILTR OLEJE-TDI-D4FA: 335,-
FILTER CARTRIDGE: 964,-
SH - HELIX ULTRA DIESEL 5W/30: 3118,50
FILTR PILOVY: 972,-

spolu material: 5918,- SKK

spolu: 7754,- SKK


nechapem trochu nasledujuce veci:
1. preco mi dolievali tolko vody do chladica (toto som si pri preberani auta nevsimol takze som sa na to nepytal)
2. preco mi menili "FILTR PYLOVY" ked "Lulie" to nemenili (divne)
3. preco platil "ps83" take palky za material :idea:
Uživatelský avatar
Lulie
**
Příspěvky: 195
Registrován: 31 pro 2007, 10:29

Příspěvek od Lulie »

neměnili klimu pac nemeli ten typ co tam mám, takže proto to nemám na faktuře.
Hyundai Accent 1,5 CRDi VGT Elegance gold Beige 09/2007
ovi
*
Příspěvky: 35
Registrován: 21 říj 2007, 14:56
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od ovi »

pojedu taky asi za měsíc do Hodonína , olej jsem si koupil na www.olejspol- TOTAL QUARTZ 9000 5w-40-za 1009Kč-5litrů. Nad 1000Kč se neplatí poštovné- v10hod dopoledne jsem ho objednal a druhý den ve13 hod. byl olej doma-super! :D :D
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

ovi píše:pojedu taky asi za měsíc do Hodonína , olej jsem si koupil na www.olejspol- TOTAL QUARTZ 9000 5w-40-za 1009Kč-5litrů. Nad 1000Kč se neplatí poštovné- v10hod dopoledne jsem ho objednal a druhý den ve13 hod. byl olej doma-super! :D :D
dokup si este liter... 0,3 az 0,5 budes este potrebovat.. a zvysok ti ostane na dalsiu prehliadku.. BTW chvalim vyber servisu a vyber oleja 8)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Mexican píše:BTW chvalim vyber servisu a vyber oleja 8)
Existuje i levnější servis, než je v Hodoníně. Osobně vidím problém v tom, že "výlet" na garančku by mě stál ve všech důsledcích více, než relativně "drahá" garančka v Brně. Počínaje tím, že celý den je pro mě zabitý (= nevydělám peníze), ujedu 300 kilometrů apod...
Mám za sebou druhou garančku a pomalu se psychicky srovnávám s představou té třetí. Viz http://www.accent.estranky.cz/clanky/cl ... -prohlidka
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
peter culka
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 čer 2008, 18:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od peter culka »

ahoj majitelia Accentov!

Včera som trochu pozeral po servisoch na Slovensku, a porovnával ceny hodinových sadzieb. Z BA asi budem chodiť do DS alebo do Zvolena v rámci školenia.V BA v APS je to bez pár drobných 1100 Sk inde 550 Sk!! Ešte bude niekto závidieť nám vo veľkom meste? Zatiaľ jazdím len prvú nádrž, spotreba tesne do 6l, väčšina po meste.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:
Mexican píše:BTW chvalim vyber servisu a vyber oleja 8)
Existuje i levnější servis, než je v Hodoníně. Osobně vidím problém v tom, že "výlet" na garančku by mě stál ve všech důsledcích více, než relativně "drahá" garančka v Brně. Počínaje tím, že celý den je pro mě zabitý (= nevydělám peníze), ujedu 300 kilometrů apod...
Mám za sebou druhou garančku a pomalu se psychicky srovnávám s představou té třetí. Viz http://www.accent.estranky.cz/clanky/cl ... -prohlidka
mas pravdu.. cestovat tam len kvoli prehliadke je hlupost (z brna je to myslim 70 km, co je pri dnesnyx nakladox za naftu cca 120 Kc ... Ja mam vak v Trnave setru a tak Vista bude na pol ceste na navstevu (tak som to urobil minule). .. nehovoril som ze Vista je najlacnejsia, ale pre mna je to oproti brnenskym servisom najma kvalitativny pokrok

Zhrniem to:

+ mozem pouzit vlastny olej
+prehliadka karoserie sa robi po roku (tu by si ty usetril uz 2x 500 Kc)
+nenutia ti geometriu, mozes si ju urobit v normalnom pneuservise za 1/2
+umyju ti a povysavaju auto co samozrejme neuctuju
+pristup je excelentny (opat porovnavam s Autostylom a Balvinom v Brne)

Ono je vzdy jednoduchsie povedat ze nic neusetris... na konci leta zrejme pojdem na druhu garancku, znova sem dam fakturu.. ale videl si ze pri prvej som platil 55% z toho co si platil ty a to sa mi do toho Hodonina oplati ist aj cez Vieden
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Souhlas, jsem kousíček od Jihlavy, mohl bych zajet na garančku do Jihlavy nebo Třebíče, ale dávat zbytečně x tisíc navíc oproti Hodonínu, tak to si radši udělám výlet za 500 Kč do Hodonína, udělám si tam garančku a omrknu památky :lol: 8) Z toho vyplývá...dvě mouhy jednou ranou.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

jj pokud mě neklapne zlin tak taky pojedu do hodonína :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Já bohužel nepočítám jenom náklady na naftu, ale amortizaci jako takovou (v loňských sazbách tuším 5,20 Kč/km = cca 800 korun) a to, že ten den nic nevydělám. Brát si dovolenou kvůli garančce je imho blbost, ztratit den v Hodoníně taky (byl jsem tam na vojně, znám to tam). Ušetřit lze možná donesením vlastního oleje, ale jak jsem napsal - garančku lze udělat i jinde a za podstatně méně peněz, problém je s časem, kterého nemám nazbyt.
Když spočítám zisky a ztráty, vyplatí se mi nechat auto odservisovat v Brně, protože mě to ve finále nestojí víc, než výlet do Hodonína.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
rybana1
**
Příspěvky: 142
Registrován: 27 črc 2007, 11:40
Bydliště: Trnava

Příspěvek od rybana1 »

tak som objednany na 11.8. v Trnave na druhu garancku(po 30000)
co vsetko ma caka? myslim tym, co vsetko budu menit?
treba si dat na nieco specialne pozor?
vsetky rady a postrehy uvitam :idea:
Sucasne: Hyundai Tucson 2022 1.6T-GDi 110kW Shine+ Teal
Predtym: Hyundai i40sedan 2012 1.7CRDi 85kW Style(+navi+Infinity audio+parkovacia kamera+xenony) SG
Predtym: Hyundai Accent 2007 1.5CRDi 81kW Elegance EB
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“