1.4 - rozbiehanie jednicky a nasl. radenie dvojky

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
MartinKE
*
Příspěvky: 28
Registrován: 19 črc 2007, 20:34

1.4 - rozbiehanie jednicky a nasl. radenie dvojky

Příspěvek od MartinKE »

Ahoj chalani.
Tak mi pride cudne ze po roku jazdenia accentu 1.4 som nejak "nedostal do nohy" uplne plynule rozbiehanie v jednicke - bez toho aby v strede roztahovania 1ky nebol malinky akokeby utlm a potom dotiahnutie 1ky do konca..
Tiez ma trapi pomala rychlost ktora "este" nie je na 2ku, lebo 2ka sa javi akoby nevladala ale ani na 1ku lebo pri preradeni do 1ky s autom poriadne cukne..
Mate aj vy nejake take skusenosti?
Diky diiik :)
Hyundai Accent Active, 71kW, Silver met., GPS Mio
Reklama
 

Uživatelský avatar
Nightmare
*
Příspěvky: 72
Registrován: 05 srp 2007, 23:12
Bydliště: Uh. Hradiste

Příspěvek od Nightmare »

No tomu cuknuti pri razeni do jednicky se moc nediv. Jednicka je tezky prevod (rozjizdi tunu vahy). Takze to ze cukne je, ze ti brzdi prevodovka. Ja za jizdy jednicku vubec neradim i kdyz vim, ze na dvojku uz to neni to prave tak radsi dam vic plynu a je to. Nevim jak accent, ale moje Smoulinka to zvlada a otcova 1.6 Lantra taky v pohode. A to jak rikas s tim rozjezdem mam taky, ale mam uz spojku na hrane tak to bude spis tim. Je to jakoby zabrala pak proklouzla a pak zase zabrala.
Huyndai Lantra 2.0l..modra metla
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Re: 1.4 - rozbiehanie jednicky a nasl. radenie dvojky

Příspěvek od Darth Maul »

MartinKE píše:Ahoj chalani.
Tak mi pride cudne ze po roku jazdenia accentu 1.4 som nejak "nedostal do nohy" uplne plynule rozbiehanie v jednicke - bez toho aby v strede roztahovania 1ky nebol malinky akokeby utlm a potom dotiahnutie 1ky do konca..
Tiez ma trapi pomala rychlost ktora "este" nie je na 2ku, lebo 2ka sa javi akoby nevladala ale ani na 1ku lebo pri preradeni do 1ky s autom poriadne cukne..
Mate aj vy nejake take skusenosti?
Diky diiik :)
Mám s 1,4 podobné pocity - když se pokouším roztáhnout auto ze stoje na jedničku, tak prostě po chvilce cukne, když ale brzo přeřadím na dvojku, mám pocit, jako bych šlapal plyn naprázdno a do otáček se dostávám jen velmi pomalu...

Auto není moje a přítulka ho má asi měsíc, takže jsem v tom měl možnost jet jen párkrát a v noze to ani mít nemůžu. Ale podobně výkonná těžší Octavia se mi chová úplně jinak.
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Příspěvek od potki »

Mate v tych autach uz prehraty software v riadiacej jednotke?
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: 1.4 - rozbiehanie jednicky a nasl. radenie dvojky

Příspěvek od vlastaFR »

MartinKE píše:Ahoj chalani.
Tak mi pride cudne ze po roku jazdenia accentu 1.4 som nejak "nedostal do nohy" uplne plynule rozbiehanie v jednicke - bez toho aby v strede roztahovania 1ky nebol malinky akokeby utlm a potom dotiahnutie 1ky do konca..
Tiez ma trapi pomala rychlost ktora "este" nie je na 2ku, lebo 2ka sa javi akoby nevladala ale ani na 1ku lebo pri preradeni do 1ky s autom poriadne cukne..
Mate aj vy nejake take skusenosti?
Diky diiik :)
myslim ze to postupne chytnes a budes vedet jak na to aby to necuklo. je to ve zvyku a citu. a stou malou rychlosti na dvojku mam taky kolikrat problem a to mam 1.8 .
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“