Taky se vam tak zamlzuje okno?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Taky se vam tak zamlzuje okno?

Příspěvek od Dr Meduza »

Hoj mam problem
Kdyz jedu takle v desti tak po projeti prvni louzi vidim uplnou pi**
Uplne se mi zamlzi predni okno
Co proti tomu delate?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

pustim klimatizaci :lol:
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Redy
*
Příspěvky: 18
Registrován: 02 čer 2008, 07:21
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek od Redy »

A když není klima tak ventilátor :lol: :lol: ale teplej vzduch a nebo si stáhni okýnko.Jinak za to všechno může pilovej filtr-kup si novej
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

mlzi se to jak svina taky poustim klimu :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Nápodobně. Někdy nebýt klimy, tak moc daleko nedojedu.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

ale prd kluci, jste vsici vedle jak ta jedle! :lol: ja treba klimu nezapinam v tomhle pocasi, na co, kdyz je zima! a setrim a jezdim pal za 7,5l hehe :-)

no a co s tim? rika vam neco tlacitko vnitrni/vnejsi obeh? pokud ho mate na vnitrni tak se neni co divit (je to ta sipka zakroucena uvnitr siluety auticka) protoze vlhkost se v aute drzi a neni to odvetravany..

staci prepnout na vnejsi (sipka z veku dovnitr auticka), vetrak na jednicku, pustit to na vokna a garantuju Vam ze je klid a zadny mlzeni.. pokud jedete ve vice lidech, tak staci vetrak na druhej, treti stupen.. klimu vubec nepotrebujete na tohleto... sice to vyresi taky, ale dost zbytecne zadraho a porad to vypinat, zapinat.. votrava.. takhle zapnu a bezi porad na jednicku a nestaram se o to... :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

black_sheep: ono je to jeste jinak nez pises.... ale to je jedno. Me staci mit nastavenou teplotu a nic mackat po cely rok nemusim :-)
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

nebo jak myslite, ze by to delali lidi ve favoritech, skodovkach apod.? kdyz nemaj klimu? tak za deste budou otevirat okynka aby jim prselo na hlavu?? :-) mno nekdy mozna jo, protoze tam je to odvetravani treba blbe navrzeny, ale kazdopadne ani u staryho scoupe tohle neni :lol:

navic tyhle stary facka/feldy nemaj vnitrni a vnejsi okruh, ale jen ten vnejsi, takze se vam to nestane.. ale pokud jedete za necim smradlavym, tak mate smulu a vsechen smrad vam nalita dovnitr :-)

kdyby jeste nekdo nevedel, vnitrni okruh = cirkulace vzduchu uvnitr auta, vnejsi okruh = nasava a ventiluje do auta vzduch z venku, tzn. sice smrad ale vetra to... je potreba to tlacitko obcas pouzit ;)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

hlobilp píše:black_sheep: ono je to jeste jinak nez pises.... ale to je jedno. Me staci mit nastavenou teplotu a nic mackat po cely rok nemusim :-)
kdyz mas autoklimacku tak se to povida.. u klimy je to prave jedno no.. ta ma suchej vzduch chlazenej "cerstvej" (zalezi na majiteli) a pak to resit nemusis, ale je to zbytecny, kdyz ji muzes vypnout tak aby bezela :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

ja mam nasavani zvenka a ad tam dam teplej nebo studenej vzduch, je to porad spatny, jak projedu louzi, mam saunu
ve favoritu me todle nedela, tam se okna nepoti :roll:
zkusim prozkoumat ten filtr
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

v nasich coupatkach zadny neni.. :-) tak si to over s tim okruhem.. :) radsi to tlacitko dvakrat trikrat procvakni, jestli se Ti neseklo... pac jinak, by to delat nemelo :roll: jedine zadni okno, na to musis zapnout vyhrejvani, protoze to je na konci auta tak uz cirkulace vzduchu = 0 :wink:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

no tak to teda nevim
kontrolka se u toho prepinace vnitrni/vnejsi prepne, tak nevim
podle me de voda do topeni a tam se ta para pak fouka na okno, nic jinyho me nenapada
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

re

Příspěvek od slabostka »

V mojom getz-ovi detto. Pri vlhkom počasí resp. daždi sa rosia vnútorné sklá. Vychádza mi jedno- auto je relat. dobre utesnené- ako keď si niekto namontuje plastové okná- t.j. je vysoká vnútorná vlhkosť asi fakt z toho peľového filtra- drží sa tam voda a v prípade že je vnútri relat. teplejšie ako vonku napr. aj v zime keď sedí v aute pár osob a pekne tam nadýcha- para sa kondenzuje na vnútornej strane skla. Na favorite alebo felde sa to nestávalo lebo žiaden peľový filter nebol. Bežne vidím napr. fábie s hmlou vnútri.... Nie je to problém auta ale systému. Najlepšie je fakt zapnúť klimu ktorá vzduch vysuší plus schladí vnútro takže sa para nekondenzuje. Niekde pri accentoch dokonca písali že keď nastavíte okruh na ofuk čisto skla automaticky sa zapne klíma.... Tiež ma to niekedy v daždi serie ale vieme si pomocť.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

je to jak píše blacksheep. Pokud má auto tlačítkovou volbu na okruh, je potřeba to mít zapnutý na vnější okruh. Tuhle jsem jel, když jsem měl Coupé prvních pár dnů a za deště jsem neviděl nic a větrák přitom valil naplno (klimu nemám). Až pak jsem si všimnul, že tam mám zaplý vnitřní okruh, hned jak jsem přepnul, bylo vidět, jak mi ta mlha mizí před očima...A pokud to někomu neodmlžuje při vnějším okruhu, je někde problém.
Jinak zapnutá klima samozřejmě vše vyřeší, ta vzduch zbaví vlhkosti.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry159 »

Mám stejný problém jednou jsem jel za velkého deště a nakonec jsem dojel na stětelnou křižovatku a musel jsem zastavit za hasičema na zastavce nedalose jet když jsem to utřel ubrouskama nebo nečím prostě se to hned zamlžilo už si to moc nepamatuji ale myslím že jsem tam měl vnější okruh a mlžilo se to a teplota na zimmu a když jsem tam dal teplo tak jsme se mohly upect ale odmlželo se to .....no ale stejnak je to na prd když jedeš v lete za deště ještě vedro a ty musíš topit aby se ti odmlžilo okno...přemýšlím že stapky přidělám klimu a necham doplnit směs do klimi......nebo spíš celou dolít pač mi určitě nefungovala jenom z toho že jsem jí měl prázdnou :cry:
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“