kvičíci motor

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

kvičíci motor

Příspěvek od Karlosy »

Ahoj, před měsícem jsem dával auto na výměnu rozvodů (po tom co jsem ho koupil) a teď když třeba po dni co to stojí nastartuju, tak se něco z motoru začne tak nějak kvičet nebo pískat nebo jak to nazvat asi na 2vteřiny, pak ještě občas trošku pískne po tom, co poprvé zatočím volantem. Pak už je to ok. Jak kdyby nějaký ten řemen. Nevíte někdo odkud to může být popřípadě jestli to může souviset s tím rozvodovým remenem? Mám to dát znovu do servisu? Díky moc :roll:
Hyundai i40, 2012 Premium
Reklama
 

Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Cau, zni to jako cerpadlo servorizeni, tezko rict....
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: kvičíci motor

Příspěvek od mirec »

Karlosy píše:Ahoj, před měsícem jsem dával auto na výměnu rozvodů (po tom co jsem ho koupil) a teď když třeba po dni co to stojí nastartuju, tak se něco z motoru začne tak nějak kvičet nebo pískat nebo jak to nazvat asi na 2vteřiny, pak ještě občas trošku pískne po tom, co poprvé zatočím volantem. Pak už je to ok. Jak kdyby nějaký ten řemen. Nevíte někdo odkud to může být popřípadě jestli to může souviset s tím rozvodovým remenem? Mám to dát znovu do servisu? Díky moc :roll:
no ja by som to tipoval na remen od cerpadla posilovaca...zrejme to bude tym ze ho asi davali dole a musi si asi znovu sadnut...ak ti to vadi tak skus skontrolovat napnutie remenov a ked tak skus trosku mydla z vnutornej strany potom prestane piskat...teda pokial si dobre pamatam na tu fintu...ale ked ti to robi pri zatacani tak preto to tipujem na ten posilovac...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kvičíci motor

Příspěvek od Karlosy »

mirec píše:
Karlosy píše:Ahoj, před měsícem jsem dával auto na výměnu rozvodů (po tom co jsem ho koupil) a teď když třeba po dni co to stojí nastartuju, tak se něco z motoru začne tak nějak kvičet nebo pískat nebo jak to nazvat asi na 2vteřiny, pak ještě občas trošku pískne po tom, co poprvé zatočím volantem. Pak už je to ok. Jak kdyby nějaký ten řemen. Nevíte někdo odkud to může být popřípadě jestli to může souviset s tím rozvodovým remenem? Mám to dát znovu do servisu? Díky moc :roll:
no ja by som to tipoval na remen od cerpadla posilovaca...zrejme to bude tym ze ho asi davali dole a musi si asi znovu sadnut...ak ti to vadi tak skus skontrolovat napnutie remenov a ked tak skus trosku mydla z vnutornej strany potom prestane piskat...teda pokial si dobre pamatam na tu fintu...ale ked ti to robi pri zatacani tak preto to tipujem na ten posilovac...

No ani mi tak nejde o ten zvuk, ale spis o to, jestli to neni uvodni projev do nejakeho problemu :twisted: Ono to nedela pri zataceni, ale jen pro prvnim pootoceni volantu po studenym startu, pak uz je to pro dalsi zataceni dobry. Vlastne to udela jen po tom, co auto stoji vic jak 24hodin. -prvni pisk po startu, druhy pisk pri pootoceni volantu (pri vyjezdu). Jestli to je remen posilovace a rikate, ze si to jen potrebuje sednout, tak je to v poho :) Jen me prekvapuje, ze to dela az ted po mesici a ne hnedka
Hyundai i40, 2012 Premium
Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Problem to neni, jen si ten remen na tom servu musi sednout. Dobre je podrzet mydlo zboku na otacejicim se remenu, jak poradil Karlosy, ja to strikam silikonovym olejem a na nejakou dobu mam od piskani zase pokoj :wink:
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Karlosy
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 čer 2008, 19:10
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karlosy »

Tomáš Z. píše:Problem to neni, jen si ten remen na tom servu musi sednout. Dobre je podrzet mydlo zboku na otacejicim se remenu, jak poradil Karlosy, ja to strikam silikonovym olejem a na nejakou dobu mam od piskani zase pokoj :wink:
Jen pro upresnění neporadil Karlosy, ale mirec :oops: Kazdopadně děkuju všem za rady. Hnedka budu mít klidnější spaní, už jsem začínal z toho být trošku nervózní. Přecejen je to mé první vlastní auto, tak jsem zatím nervózní z každýho vrznutí nebo něčeho podobného. Jinak Accentik zatím supr. Když srovnám se služební felícii, tak je na tom Accent naprosto ve všem o třídu jinde. :twisted: Už jen pořeši pár zbylých drobných neduhů co zbylo po předchozím majiteli a zbývá jen jezdit :D
Hyundai i40, 2012 Premium
Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Jee, sorry, to se omlouvam Mirecovi, spatne jsem si to precet.. :oops:
Jinak mas pravdu, Accentik je skvele auto...ja o nej bohuzel nedavno svoji blbosti prisel, odebral se do kardanoveho nebe, takze ho asi prodam na dily a tak se ted poohlizim po jinem auticku.. :wink:
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“