Vůle v zadním kole - asi náboj

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
hbboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2008, 12:28
Bydliště: Vysočina

Vůle v zadním kole - asi náboj

Příspěvek od hbboy »

Prosím o odpověď, od koupi Lantry 1996/ 1,6 benzín pořád něco bouchá v zadní nápravě, mám novou geometrii, ložiska jsou v pohodě, stabilizátory taky. V Hyundai mi kolega říkal, že to bude asi nějaký dvě gumy na každý straně je jedna, tak to stačí vyměnit. Dnes jsme s kámošem auto dlouho projížděli a nakonec zjistili, když vezmu za kolo tak jedno právě zadní pravé má vůli v náboji asi tak 2 mm na každou stranu, když jsem sundal kolo tak ty šrouby co na nich kolo drží se hejbou 2 mm na každou stranu. Takže ten hluk asi dělá toto. Ložisko tam je to s celým nábojem a mám abs, ozubený kolo. Ložisko nijak nehučí.

Jak tuto závadu odstranit. Je nutné měnit ložisko (docela nákladná oprava - cena ložiska), nebo to lze nějak běžně opravit? Nebo nechá se s tím normálně dál jezdit a nechat to bouchat?? Děkuji moc za vaše zkušenosti???
Novák - Havlíčkův Brod
Reklama
 

hbboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2008, 12:28
Bydliště: Vysočina

pomoc

Příspěvek od hbboy »

tak nevíte nikdo nic, jak to spravit, dám to v pondělí do servisu, ale předem by mě zajímalo co s tím, zda je nutné měnit celé ložisko, které je i s nábojem a ozubeným kolem, když ložisko nehučí ale je tam vůle v tom náboji, nebo se to dá nějak sundat a něco dotáhnout a nandat znovu nazpět apod. Děkuji
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no ,to asi vypadá na tu nákladnou výměnu celé ho zadního náboje včetně ložiska..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Neviem ako pri tychto autach, ale napr. na Fiatoch su to spravidla zadne silentbloky.
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Příspěvek od hardysk »

mrknul taky na ulozeni zadnich tlumicu, kvuli tomu to mlatilo me
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
hbboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2008, 12:28
Bydliště: Vysočina

díky

Příspěvek od hbboy »

díky, ale to jste mě moc nepotěšili s tím celým nábojem, ale proč to měnit, když je ložisko ok, zítra to dám do servisu a uvidím.
Nebo jestli to nemůže nic vyvést tak bych s tím ještě jezdil dál. Na to uložení tlumičů taky mrkneme, napíšu to mechanikovi at to kolo prohlédne celé a hlavně at to projede, aby viděl závadu sám.
hbboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2008, 12:28
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od hbboy »

to uložení mám možná taky v háji, ale v tom kole je prostě vůle, to je další závada, když auto stojí a vezmu za kolo tak je vůle dopředu a dozádu, kolo se hejbe a kotouč a ostatní stojí - kámoš co dělá do aut, toto prý nikdy neviděl a dělá do fordu, u hyundaů neví jak je to složený co tam vše je tak nebyl schopný mi říct
hbboy
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 čer 2008, 12:28
Bydliště: Vysočina

odstraněn hluk od zadního kola

Příspěvek od hbboy »

Tak další moje závada byla, rády od zádní nápravy, myslel jsem že to jsou nějaký silentbloky nebo gumy na zádním pravém kole. Nákonec jsme s kámošem zjistili, že zadní kolo, když auto stojí má vůli dopředu a dozadu na každou stranu tak 3 mm. Dosud se s tím ani kámoš nikdy nesetkal. Když jsem kolo na heveru sundal, štefty co drží kolo se normálně vyklali a to způsobovalo ten hluk od zádního kola. Dal jsem to známému do servisu a naštěstí to nějak sjel v soustruhu či něco podobného a ložisko jsem zatím nemusel kupovat a je po hluku a klid. Teď ještě řeším v jiném vláknu zvuk od jednoho z předních kol a mám již vše OK. Auto bude snad už v super stavu.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“