Náhradní klíče, imobilizér

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
je_za
Příspěvky: 6
Registrován: 22 črc 2008, 10:59

Náhradní klíče, imobilizér

Příspěvek od je_za »

Zakoupil jsem nový Matrix a obržel k němu dva klíče se zabudovaným imobilizérem. Zdá se mi to málo. Jsme dva řidiči a rád bych měl ještě v autě náhradní. U předcházejících vozů se mě to vyplatilo - když došlo ke ztrátě nebo poškození, odjel jsem s náhradním. Byly to favorit a felicie bez imobilizéru. U prodejce udělají podle kódu nový za více než 1000 Kč. Vím že jinde stojí daleko víc ale i tak se mě to nechce dávat za nouzový klíč. Chci si dát vybrousit z polotovaru bez imobilizeru za 70 Kč, aby se dal vůz a volant aspoň odemknout. Podle příručky by mělo jít i nastartovat - otáčením klížku se zadá čtyřmístný kód (kód má být dodán s klíči) pro nouzové nastartování. Když jsem po prodejci tento kód požadoval, odkázal na kód klíče. Oponoval jsem že to je kód pro vybroušení nového klíče s imobilizérem, je pětimístný, začíná písmenem a nejze tudíž zadat. Bylo mi řečeno že kód znají v centrále v Praze pouze pro kódování klíču a nesdělují ho a návodem se nemam řídit-je chybný-jedná se o překlad pro evropu a imobilizér deaktivovat stejně nejde??? Zdůvodňovali krádeží zneužitím nalezeného klíče atd. Přitom kód k deativaci alarmu dodali. Mam dotaz jestli má někdo zkušenost s deaktivací imobilizéru, zda to opravdu nejde, nebo jestli mě prodejce tahá za fusekli. Přijde mi to jako praktická věc. Nedávno vypadli manželce klíče tak nešťastně, že je přejel náklaďák-dálkáč placka a na klíči prasklá plastová část, naštěstí bez imobilizéru, kovová část klíče vydržela, takže odemkla bez dálkáče, deaktivovala alarm a nastartovala. S Matrixem by sme nyní neodjeli.
Reklama
 

Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Moc se mi to nezdá. Řekl bych, že prodejce nemá pravdu. Já jsem k nové Elantře dostal taky dva klíče, dvě dálky a hliníkový štítek, se čtyřmístným kódem A přesně tenhle štítek byl vyobrazen v servisní knížce i s postupem odblokace. Já jsem štítek nechával doma a kód jsem si napsal do telefonu. Nikdy jsem to ale nepoužil. Každopádně, ten štítek s kódem jsem dostal.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

K Tiburonu jsem dostal přesně ten stejný počet všeho jako Jandaxx.Nechal jsem si udělat i náhradní klíček-jen obyč.bez imob. za 150,-Kč.Nastartovat s ním nejde(vyzkoušeno),otevřít dveře ano(ale pokud jsou zamčené dálkáčem,tak stejně začne řvát alarm :lol: ).Nechal jsem ho udělat z jedinného důvodu-někam dojedeme-uvnitř je krásně vychlazeno klimou,vystoupím a ze zvyku beru klíče sebou i když třeba rodina na mě čeká v autě.A bez klíčku v zapalování..........nejdou ani stáhnout okna :oops: ,ani rádio,DVD....Tak pro tyto případy mají jen ten obyč.vybroušený klíč,který el.síť spustí.Popis odblokování imob.podle kodu v návodu mám,štítek s kodem také,ale odblokování jen impulsy neorigo klíčkem jsem nezkoušel.Zkusit bych to mohl,ale řídím se zásadou-do věcí které fungují,nešťourej :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Příspěvek od kaspi »

Já jsem to k novému Matrixu obdržel zcela stejně, 2xklíče a DO a štítek s kódem.
Jen poznámka navíc, k defendlocku byly ty klíče 3 .
Matrix Premium 1,6, 2/2008
je_za
Příspěvky: 6
Registrován: 22 črc 2008, 10:59

Příspěvek od je_za »

Kovový štítek s kódem, jak píšou v návodu se už prý nedává. Napsali mi ho do servisní knížky. To je ale pětimístný a s písmenem, s tím se imobilizér deaktivovat nedá-slouží pro výrobu nového klíče. Podle návodu, v případě že je vůz vybaven imobilizérem, tak má prodejce předat spolu s novým vozem ještě čtyřmístný kód - odmítá sdělit. Zkusím se ještě pozeptat u jiných prodejců a servisů. Známý nemohl kvůli imobilizéru nastartovat Iveco na druhém konci republiky, volal do servisu a po telefonu ho navedli jak ho deaktivovat, nouzově nastartovat a dojet. S Hyundaem bych asi musel volat odtahovku! Každopádně díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Nejlepší bude,když se stavíš někde v prodejně,kde mají Matrixe na place a mrkneš na sadu klíčů,co nyní obsahuje.Ten kod,co máme na hliníkovém plíšku je jen číselný,takže by sloužit k odblokování imob.měl.Trochu tě uklidním,protože si nepamatuji,že by si u nějakého Hyundaie,kde není imob.dobastlený po domácku,ale origo,někdo stěžoval na nefunkčnost nebo závadu. :wink:

Není na škodu si napsat alespoň přibližné bydliště a typ auta do podpisu :!: Lepši se řeší problémy.Kdyby jsme věděli,alespoň z kterého kraje jsi,tak ti můžeme doporučit prodejnu/prodejce,kde jsou ochotní a kde se zeptat. :wink: Stále dokola.... :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
je_za
Příspěvky: 6
Registrován: 22 črc 2008, 10:59

Příspěvek od je_za »

Jsem z Litoměřického okresu a mam Matrix benzin 1,6. Zkoušel jsem volat i do jiného pražského servisu a také řekli že nejde deaktivovat. Takže to teda asi opravdu nejde a návod je opravdu chybný. Nechtěl jsem to kvůli poruše, i když na diskusích u ostatních modelů řeší dost problémů s imobilizérem, i když většinou byl mimo klíček. Chtěl jsem to hlavně kvůli svojí blbosti. Už jsem jednou klíč stratil a manželka si je nachala rozjet. Tak jsem myslel že kdyby se nám to zase stalo, tak bych dojel s tím vybroušeným a teprve pak nechal udělat drahý originální. Dopředu se mi drahý orig. nechce kupovat, když bych ho doufám ani nemusel použít. Kopii si vybrousit nechám ze stejného důvodu jako ty. Auto také neopouštím bez klíčku a je opravdu blbé že bez klíčku v zapalování nic nefunguje, dokonce ani zásuvka. Díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Zásuvku(zapalovač) jsem si nechal zapojit na přímo,takže funguje i bez klíčku.Nekouřím,ale důvody jsou napájení DVDček vzadu pro děti,navigace,lednička,nabíječka tlf.....Zapojili mě to v Hyundai servisu-a je to mimo X relé,takže i při startování mě v zapalovači napájení nepadá-velká výhoda třeba pro DVD nebo navi,že při startování nevypadne napětí v zásuvce a DVD nezačíná znovu načítat od začátku. :wink:
Litoměřický okres jde mimo mě,kdyby jsi byl z Hradeckého nebo Pardubického kraje,tak je to jiné. :wink:
Teď jsem se byl podívat na ten hliníkový štítek s číslem a obsahuje jedno písmeno a čtyři čísla. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“