Pneumatiky Kumho

Moderátoři: vipe, Moderátoři

slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

kumho

Příspěvek od slabostka »

No fakt neviem... možno nejazdím tak rýchlo aby sa tie vibrácie prejavili. Ani na diskoch nie je extra veľa vyvažovacích závaží. Pre mňa bude kumho alebo hankook jedna z možností pre ďalšie letné pneu. Podľa testu by mali mať tie pirelli vysokú odolnosť voči opotrebeniu a súčasne dobré vlastnosti na vode i suchu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Mám takový problém. Pneu mi vydrží nafoukaná na 2,0 asi tak dva dny a postupně to padne na 0,8. V servisu koukali jestli není píchlá, prý nebyla. Tak preventivně vyměnili ventilek a dělá to pořád. Prostě neustálé uchází. Věděl by někdo proc?
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

dedecko píše:Mám takový problém. Pneu mi vydrží nafoukaná na 2,0 asi tak dva dny a postupně to padne na 0,8. V servisu koukali jestli není píchlá, prý nebyla. Tak preventivně vyměnili ventilek a dělá to pořád. Prostě neustálé uchází. Věděl by někdo proc?
mozno disk... skus ju nanovo nahodit na nieco ineho
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Jedině duši asi je řídká guma a uchází. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Sqela prilezitost k prezuti na neco normalniho :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dedecko »

Toš je pravda že navíc mám stejný problém jako milion ostatních na těch sqelých gumách a od cca 120 mi to pěkně kvedlá volantem. Ještě se svěřím pneuservisu.
I30 1.6 mpi
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Příspěvek od matko2005 »

Hmm u mňa je to zatiaľ ok.. a to som išiel už aj 150 8) , tak dúfam že si to tie gumy nerozmyslia... :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

dedecko píše:Mám takový problém. Pneu mi vydrží nafoukaná na 2,0 asi tak dva dny a postupně to padne na 0,8. V servisu koukali jestli není píchlá, prý nebyla. Tak preventivně vyměnili ventilek a dělá to pořád. Prostě neustálé uchází. Věděl by někdo proc?
Stačí abys měl nějakého dobrého kamaráda který ti pneu projde se špendlíkem a máš vystaráno.Ty dírky jsou natolik malé,že za nomálních okolností na únik vzduchu nepříjdeš a při jízdě strácíš.Existuje nějaká sada na lepení,při foukání se tam stříká nějaký sajrajt,který zalepí drobné dírky.Toto mám z doslechu tak ani nevím jak se to jmenuje.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Musim souhlasit s tím, že věhlasná značka ještě neznamená kvalitu ! Mám tuhle špatnou zkušenost s pneu Michelin :( zatím pořád jezdím s Renaultem Twingo, nový Accent mi přijde v září. Když jsem Twingo koupil, bylo dva roky staré a obuté na Michelin Energi. Nezažil jsem horší gumy, než tyhle :shock: hučeli tak, že jsem myslel, že mám v háji ložiska. V servisu se mechanik podíval na gumy a ubezpečil mě, že ložiska jsou v pohodě a že hučení způsobují pneu. Na vodě neovladatelný, jezdil jsem jak připo....., na suchu v zatáčkách ustřelovali, no hrůza ... Tak jsem milé Michelíny schodil a přezul na Kléber Viaxer. Připadám si jak v ráji, Klébery jsou tichoučký, bezva sedí v zatáčkách i na vodě. Mám je i v zimních ( Krisalp ) a taky dobrý. Konečně si užívám i ostřejší jízdu 8)
.......................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

antek píše:
dedecko píše:Mám takový problém. Pneu mi vydrží nafoukaná na 2,0 asi tak dva dny a postupně to padne na 0,8. V servisu koukali jestli není píchlá, prý nebyla. Tak preventivně vyměnili ventilek a dělá to pořád. Prostě neustálé uchází. Věděl by někdo proc?
Stačí abys měl nějakého dobrého kamaráda který ti pneu projde se špendlíkem a máš vystaráno.Ty dírky jsou natolik malé,že za nomálních okolností na únik vzduchu nepříjdeš a při jízdě strácíš.Existuje nějaká sada na lepení,při foukání se tam stříká nějaký sajrajt,který zalepí drobné dírky.Toto mám z doslechu tak ani nevím jak se to jmenuje.
Pokud je únik pomalý/řídká duše,drobná netěsnost pneu......tak mám osvědčené vypustit kolo,vyndat ventilek,nalít +-30ml mléka a optimální je i nasypat dovnitř ventilkem trochu klouzku.......nafouknout,udělat si malou(10km)vyjížďku,aby se mléčná směs rozlila po celé pneu a ucpala ty drobné dírky.Je to takové "domácí"řešení,ale vždy fungovalo a bylo po úniku vzduchu u pneu. :wink:

Vilda-jsem také známý tím,že jak někdo řekne Michelin,beru nůž do ruky. :lol: Přesně jak popisuješ ty-jízda s nimi na vodě byla bojem o život a elektronika TCS neustále blikala a zasahovala.Hlučnost.......to nebyla hlučnost,to hučení bylo silnější než zvuk motoru.....Na Michelinech jsem nenašel ani náznak nějaké pozitivní vlastnosti :evil: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

To. Borek. Jsem rád, že taky někdo další, má s Michelinama špatnou zkušenost :P Kdykoliv jsem před někým s řidičů konstatoval, že Micheliny stojí za hov..., tak si ťukali na čelo, že jsem se zbláznil !! :D
..........................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Vilda píše:To. Borek. Jsem rád, že taky někdo další, má s Michelinama špatnou zkušenost :P Kdykoliv jsem před někým s řidičů konstatoval, že Micheliny stojí za hov..., tak si ťukali na čelo, že jsem se zbláznil !! :D
..........................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
Poslední dobou mě vždy do ruda rozpálila reklama v TV na
Michelinky-prý na nich projedete celý svět.To je ten svět podle Michelinu dost malý,když jsem všechny 4 ks z celého auta sjel do hola po 12000km. :evil: Zaplať bůh,už někde hnijí na skládce a na dalších-neznačkových pneu jsem třeba v předu-(více zatížené)-najel 35000km.Takže autem nebo řidičem to není.Prostě šmejd Michelin. :roll:Jen doplním,že to byly Michelin Pilot Sport 215/45R17.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

K těm Kumho,mám je v original obutí zatím 25tkm a nevypadají na brzké přezouvání.Na vodě perfekt a na suchu stejně,jsou sice trochu slyšet ale nic není dokonalé a já jim to odpustím.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

O tom že nemám rád Kumho (všechno v pohodě, jen kdyby v rychlostech nad 120 s sebou tak neházely :evil: ) jsem psal už kdesi jinde. Teď jen malá obrana značce Michelin - měli jsme (tuším Pilot to byly) je na Lantře 6 let (2 sady, včetně střídání se zimníma celkem 150 tis. km) a jenom dobré lze o nich psát - tiché, přilnavé, opotřebování tak akorát, jen cena zrovna dvakrát nepotěšila. Pozn.: Na kole mám Michelin taky a naprosto super :wink:
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Důvěra v ten který výrobek se lehce strácí a těžce nabývá,každý má svůj názor a ten si hájí.U pneu stačí jiný rozměr,jiná šarže a diskuze jak bejk.
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „GETZ“