Přední náprava Santa Fe

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Hana Jirasová
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2008, 09:23

Příspěvek od Hana Jirasová »

přesně tak. pokud jedu po rovné silnici tak pohoda, ale pokud jsou nějaké nerovnosti, tak to bouchá. a jak je známo, naše silnice jsou převážně nerovné, tak si dovedete představit tu otravnou jízdu. jinak jsem s autem spokojená. nedám na něj dopustit.
Reklama
 

Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: santa fe

Příspěvek od clay »

tomki píše:
facebok píše: Ale inak som vcelku spokojny, ale ked Veracruz neponukne ovela viac za slusnu cenu, Hyundaiko konci.
Ahoj,

tak jsem měl možnost Veracruz trochu ochutnat
porovnávám se SF starší generace
pro přesnost nyní SF 2,7 i V6 AT
a Veracruz 3,8 V6 AT
srovnání není možné - řekl bych že nejen velikostí, ale i zpracováním, interiérem, výkonem, řazením 6st. je to někde o dvě třídy výše.
Jak to bude s kvalitou a výdrží - to nemohu předvídat.

Tedy já jsem s našimi SF spokojen, ale jsou to přeci jenom ty méně dobré prvního typu ( a taky možná méně poruchové ).

Osobně se na Veracruze těším, ale že bych ho musel zrovna kupovat v Čechách ? Když se zpoza louže vozí i AUDI Q 7 ?

clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

Jurajmt píše:Ja mam najazdených 19000km a tyčky stabilizatorov sú v trape.Mením ich v pondelok samozrejme v rámci reklamácie.Je to sila myslel som že to vydrží viacej.
tak panstvo cca pri 45000km mi menili lavy predny stabilizator, teraz mam 51 000km a su v prdeli obidva, takze na dalsej garancke vymena. Teraz mam zosuchany volant a chcem ho na zaruku vymenit. Santa prave skoncilo svoju zivotnu put a hned ako bude mozne pojde prec. Nahradi ho Subaru alebo Honda.
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

pani......no to je hyundai....co cakate...

tomki píše:
Jurajmt píše:Ja mam najazdených 19000km a tyčky stabilizatorov sú v trape.Mením ich v pondelok samozrejme v rámci reklamácie.Je to sila myslel som že to vydrží viacej.
tak panstvo cca pri 45000km mi menili lavy predny stabilizator, teraz mam 51 000km a su v prdeli obidva, takze na dalsej garancke vymena. Teraz mam zosuchany volant a chcem ho na zaruku vymenit. Santa prave skoncilo svoju zivotnu put a hned ako bude mozne pojde prec. Nahradi ho Subaru alebo Honda.
______________________________________
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

vsetci nadavame na VW,audi.... ze shit a podobne veci.... ale kvalita sa nezaprie...aspon materialmi a vyhotovenim...

tomki, aked ti poviem kup si nemca a mas pokoj , tak nic..... osobne jazdim momentalne francuza, ale srdce mi bije po nacistovi :)
______________________________________
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

fiam píše:vsetci nadavame na VW,audi.... ze shit a podobne veci.... ale kvalita sa nezaprie...aspon materialmi a vyhotovenim...

tomki, aked ti poviem kup si nemca a mas pokoj , tak nic..... osobne jazdim momentalne francuza, ale srdce mi bije po nacistovi :)
no ono je rozdiel jazdit denne 80km v BA ako v ostatnych castiach SR. S kvalitnym nasim nemcom X5 som uz bol po 44000km na vymene nefungujucich xenonov, parkovacieho asistenta a vymlatenych tyci na riadeni.

vsetko je to viac o nasich otrasnych cestach nez o autach. Keby sme mali cesty ako v nemecku taj dokonca aj blbi francuzi by vydrzali viac
m@rten
*
Příspěvky: 14
Registrován: 20 pro 2006, 09:17

Příspěvek od m@rten »

2 tomki. Máš recht včera sem byl po letech v Blavě a ty cesty tam jsou úplná katastrofa, díry, vyjeté koleje, fakt síla.
AR-156 2.0TS, H-Santa Fe 2.2 CRDi.
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

take cesty su po celom slovensku..... minimalne na zapadnom urcite..... takze nic nove ci je to blava alebo nejake zapadakov...
m@rten píše:2 tomki. Máš recht včera sem byl po letech v Blavě a ty cesty tam jsou úplná katastrofa, díry, vyjeté koleje, fakt síla.
______________________________________
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

ono to inak moc dlho na 275/40 R19 dlho nevydrzi...s tým sa musi ratat.....
tomki píše:
fiam píše:vsetci nadavame na VW,audi.... ze shit a podobne veci.... ale kvalita sa nezaprie...aspon materialmi a vyhotovenim...

tomki, aked ti poviem kup si nemca a mas pokoj , tak nic..... osobne jazdim momentalne francuza, ale srdce mi bije po nacistovi :)
no ono je rozdiel jazdit denne 80km v BA ako v ostatnych castiach SR. S kvalitnym nasim nemcom X5 som uz bol po 44000km na vymene nefungujucich xenonov, parkovacieho asistenta a vymlatenych tyci na riadeni.

vsetko je to viac o nasich otrasnych cestach nez o autach. Keby sme mali cesty ako v nemecku taj dokonca aj blbi francuzi by vydrzali viac
______________________________________
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

fiam píše:take cesty su po celom slovensku..... minimalne na zapadnom urcite..... takze nic nove ci je to blava alebo nejake zapadakov...
m@rten píše:2 tomki. Máš recht včera sem byl po letech v Blavě a ty cesty tam jsou úplná katastrofa, díry, vyjeté koleje, fakt síla.
fiamko nase cesty su nic moc to je pravda, ale kedze dost koncertujem kadetade mam prejazdene vsetky mozne kuty SR a tiez rozne hlavne aj bocne cesty a okrem cesty na dobsinsku ladovu jaskynu je to naajhorsie aj tak v BA, asi sa presahujem do nitry :D
fiam
**
Příspěvky: 107
Registrován: 22 říj 2007, 10:42

Příspěvek od fiam »

nr je daleko viac rozbita ako ba.....a to len z hladiska rozlohy nr a BA...v ba to je viac roztahane, ale v nr je to rozbyte na kazdom kusku..... predsa zas Ba mozno toho stavaju viac, a tie useky zdevastovanych ciest sa menia, nieco opravia,dokoncia,....a nieco zase dodrbu
tomki píše:
fiam píše:take cesty su po celom slovensku..... minimalne na zapadnom urcite..... takze nic nove ci je to blava alebo nejake zapadakov...
m@rten píše:2 tomki. Máš recht včera sem byl po letech v Blavě a ty cesty tam jsou úplná katastrofa, díry, vyjeté koleje, fakt síla.
fiamko nase cesty su nic moc to je pravda, ale kedze dost koncertujem kadetade mam prejazdene vsetky mozne kuty SR a tiez rozne hlavne aj bocne cesty a okrem cesty na dobsinsku ladovu jaskynu je to naajhorsie aj tak v BA, asi sa presahujem do nitry :D
______________________________________
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

fiam píše:nr je daleko viac rozbita ako ba.....a to len z hladiska rozlohy nr a BA...v ba to je viac roztahane, ale v nr je to rozbyte na kazdom kusku..... predsa zas Ba mozno toho stavaju viac, a tie useky zdevastovanych ciest sa menia, nieco opravia,dokoncia,....a nieco zase dodrbu
tomki píše:
fiam píše:take cesty su po celom slovensku..... minimalne na zapadnom urcite..... takze nic nove ci je to blava alebo nejake zapadakov...
fiamko nase cesty su nic moc to je pravda, ale kedze dost koncertujem kadetade mam prejazdene vsetky mozne kuty SR a tiez rozne hlavne aj bocne cesty a okrem cesty na dobsinsku ladovu jaskynu je to naajhorsie aj tak v BA, asi sa presahujem do nitry :D
no hlavne teraz ked je vsetko uzavrete a neda sa ani poriadne jazdit
co sa tyka tych 275/45/19 tak v rakusku sa da santa fe kupit s 265/40/20 uplne v pohode takze to ich neospravedlnuje
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od Zamo »

Mě odešla levá tyčka stabilizátoru po 25tkm (tlučení na jakékoliv nerovnosti). Pravá nemá ještě žádnou vůli. Nejvíc tomu ale dala zabrat myslím naše kostrbatá roleta D1 (předtím jsem to tlučení nezaznamenal).
Výměna na záruku.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“