Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

CzechJoker píše:
myŠka píše:Takže to snad taková pálka nebude.
Mám další dilema. Zda zvolit Benzín a nebo Diesel. Počítám, že za měsíc najezdím cca 600-800km.
Při takhle malém nájezdu bych asi zvolil benzín. Dokonce i když najíždím podstatně více, moje současné úvahy o budoucím motoru jdou spíše benzínovým směrem.
U nafty je výhoda tempomat, ten k benzínu nedávají (ale asi by šel dodělat).
Zámek mám DefendLock a funguje na zpátečku a všechny liché rychlosti (prý je to vlastnost). Automatické zavírání oken doporučuji, byť ho nemám. Onehdy jsem nechal jedno okno omylem na chvilku otevřené.
No nevím, zda bych tempomat využil. Jsem názoru, že jak jedeš po dálnici, tak je větší pravděpodobnost mikrospánku, protože máš ruce na volantu a o pedály se nemusíš starat. Myslím, že bych to ani nevyuzil
Reklama
 

Uživatelský avatar
geronimo_cz
**
Příspěvky: 179
Registrován: 20 čer 2007, 12:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od geronimo_cz »

to automaticky zavirani oken sepne kdy? kdyz vytahnu klicky ze zapalovani? nebo dys zavru auto centralem?
H ix35 4x4 2.0i DOHC Comfort Sirius Silver (2016 - soucastnost)
H Accent 07 1.4 Elegance Black Ebony (2007-2016)
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

geronimo_cz píše:to automaticky zavirani oken sepne kdy? kdyz vytahnu klicky ze zapalovani? nebo dys zavru auto centralem?
řekl bych, že u centrálu
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Darth Maul »

2myška: A najezdíš ty kilometry ve městě krátkými pojížďkami nebo mimo město? přítulka má 1.4 benzín a to je na pojížďky po Praze asi nejlepší. Mimo Prahu na výletech neštěstí nejezdí jako závodník, takže jí motor naprosto vyhovuje a navíc už tlačí celkovou spotřebu pod 7 litrů, což na skoro 100-koňový motor celkem ujde...
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

Darth Maul píše:2myška: A najezdíš ty kilometry ve městě krátkými pojížďkami nebo mimo město? přítulka má 1.4 benzín a to je na pojížďky po Praze asi nejlepší. Mimo Prahu na výletech neštěstí nejezdí jako závodník, takže jí motor naprosto vyhovuje a navíc už tlačí celkovou spotřebu pod 7 litrů, což na skoro 100-koňový motor celkem ujde...
No budu prac. dny jezdit do práce FM-OV a zpátky. Cesta do OV je 14km. Takže za den tak 28km. 2 km jsou ve městě, a potom je to po dálnici. Někdy i cesty na SK. Ale jen velmi zřídka, Sedliště, Příbor a Kopřivnice.
Uživatelský avatar
disius
*
Příspěvky: 80
Registrován: 09 úno 2008, 22:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od disius »

Ja to poviem takto co sa motora tyka... Jazdil som na KIA Ceed 1,6 CRDi aj CVVT(disel, benzin).... Inac su to sesterske typy motoruv (takzvany typ U, benzin je typ Gama) pouzivane aj v Hyundai-och cize porovnatelne...
Jednoznacnu vyhodu do vykonu aj spotreby vidim u disla (najme krutiaci moment) - toto je vyhoda ak sa rad opries na akceleracny pedal... Druha vec je spolahlivost motora... Gama je mierne starsi motor a su na nom vychytane skoro vsetky muchy (korejci su na neho velmi hrdy)
Na dislovy (typ U) su sice tiez velmi hrdy, ale je to pomerne novy typ motora, na ktorom sa este nejaka ta chybicka krasi moze vyskitnut...
Ja osobne som si po dokladnom zvazeni kupil disel :wink:
Hyundai Accent, 1.5 CRDi Elegance, Vine Red, 14" Rial Campo
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

disius píše:Ja to poviem takto co sa motora tyka... Jazdil som na KIA Ceed 1,6 CRDi aj CVVT(disel, benzin).... Inac su to sesterske typy motoruv (takzvany typ U, benzin je typ Gama) pouzivane aj v Hyundai-och cize porovnatelne...
Jednoznacnu vyhodu do vykonu aj spotreby vidim u disla (najme krutiaci moment) - toto je vyhoda ak sa rad opries na akceleracny pedal... Druha vec je spolahlivost motora... Gama je mierne starsi motor a su na nom vychytane skoro vsetky muchy (korejci su na neho velmi hrdy)
Na dislovy (typ U) su sice tiez velmi hrdy, ale je to pomerne novy typ motora, na ktorom sa este nejaka ta chybicka krasi moze vyskitnut...
Ja osobne som si po dokladnom zvazeni kupil disel :wink:
Zajimavé 8)
Teď jezdím v Škoda Felicii 1.9 Diesel. A už jsem si zvykl na Diesel. Ale nejsem pořád 100% rozhodnutý
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Potom, co si tady psal, bych zvolil jednoznačně benzin. Myslim, že by Ti stačila i 1.4, která disponuje velice slušným výkonem i spotřebou. Na vzdálenosti, které budeš jezdit, ideální auto. To je samozřejmě jen můj názor, je to na Tobě :idea:
.....................................................
New Accent 1.6 CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Já jezdím taky převážně krátké trasy, třeba jen do 15km...do práce, z práce atd...
Průměrnou spotřebu mám na 5,6l/100km - myslím že to při vzdálenostech co jezdím je tak akorát. (občas jezdím klidně, občas svižně a někdy i hodně svižně)...
Z mého pohledu jako zásadní nevýhodou dieselu při tomto používání je vytápění a vůbec tepelný výkon vozu v zimním období...
Z tohoto hlediska je benzín zlatej, ale jinak si na diesel ani při tomto používání nemohu stěžovat.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

Vilda píše:Potom, co si tady psal, bych zvolil jednoznačně benzin. Myslim, že by Ti stačila i 1.4, která disponuje velice slušným výkonem i spotřebou. Na vzdálenosti, které budeš jezdit, ideální auto. To je samozřejmě jen můj názor, je to na Tobě :idea:
.....................................................
New Accent 1.6 CVVT celadon blue
Takže benziňáka, ju? Asi bych vzal tu 1.6. Je o cca 10.000kč dražší což tolik nevadí.
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

tom píše: Z mého pohledu jako zásadní nevýhodou dieselu při tomto používání je vytápění a vůbec tepelný výkon vozu v zimním období...
Z tohoto hlediska je benzín zlatej ...
Nějak jsem této větě neporozuměl (vytápění a tepelný výkon)...
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

myŠka píše:
Vilda píše:Potom, co si tady psal, bych zvolil jednoznačně benzin. Myslim, že by Ti stačila i 1.4, která disponuje velice slušným výkonem i spotřebou. Na vzdálenosti, které budeš jezdit, ideální auto. To je samozřejmě jen můj názor, je to na Tobě :idea:
.....................................................
New Accent 1.6 CVVT celadon blue
Takže benziňáka, ju? Asi bych vzal tu 1.6. Je o cca 10.000kč dražší což tolik nevadí.
1.6 je výkonější, ale já na ni čekám už 5 měsíců a můžeš mi věřit, to je sakra dlouho :( A co se týče topení v zimně, u dýzla se pomaleji ohřívá motor.
...........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

myŠka píše:
tom píše: Z mého pohledu jako zásadní nevýhodou dieselu při tomto používání je vytápění a vůbec tepelný výkon vozu v zimním období...
Z tohoto hlediska je benzín zlatej ...
Nějak jsem této větě neporozuměl (vytápění a tepelný výkon)...
V zimě trvá mnohem déle dieselu než se zahřeje na provozní teplotu proti benzíňáku...
A pak když stojí auto na místě (třeba v koloně), jen běží na volnoběh a vytápí se interiér, tak není vyjímkou že provozní teplota motoru začne během chvilky dokonce klesat... osobně odzkoušeno (venkovní teplota -10°C)
Před tímto autem jsem jezdil víc než 5 let benzíňákem kombinovaným s LPG, ten se v zimě zahřál během max.5km, a pak jsem mohl topit jak jsem chtěl a teplotu motoru držel. To u dieselu nehrozí.
Ale já bych neměnil.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

Vilda píše:
myŠka píše:
Vilda píše:Potom, co si tady psal, bych zvolil jednoznačně benzin. Myslim, že by Ti stačila i 1.4, která disponuje velice slušným výkonem i spotřebou. Na vzdálenosti, které budeš jezdit, ideální auto. To je samozřejmě jen můj názor, je to na Tobě :idea:
.....................................................
New Accent 1.6 CVVT celadon blue
Takže benziňáka, ju? Asi bych vzal tu 1.6. Je o cca 10.000kč dražší což tolik nevadí.
1.6 je výkonější, ale já na ni čekám už 5 měsíců a můžeš mi věřit, to je sakra dlouho :( A co se týče topení v zimně, u dýzla se pomaleji ohřívá motor.
...........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
a u kterého dealera sis to objednával? Se mi nechce věřit, že je to tak dlouho? A co takhle zkusit jiného prodejce?
myŠka
*
Příspěvky: 21
Registrován: 08 srp 2008, 11:26

Příspěvek od myŠka »

tom píše:
myŠka píše:
tom píše: Z mého pohledu jako zásadní nevýhodou dieselu při tomto používání je vytápění a vůbec tepelný výkon vozu v zimním období...
Z tohoto hlediska je benzín zlatej ...
Nějak jsem této větě neporozuměl (vytápění a tepelný výkon)...
V zimě trvá mnohem déle dieselu než se zahřeje na provozní teplotu proti benzíňáku...
A pak když stojí auto na místě (třeba v koloně), jen běží na volnoběh a vytápí se interiér, tak není vyjímkou že provozní teplota motoru začne během chvilky dokonce klesat... osobně odzkoušeno (venkovní teplota -10°C)
Před tímto autem jsem jezdil víc než 5 let benzíňákem kombinovaným s LPG, ten se v zimě zahřál během max.5km, a pak jsem mohl topit jak jsem chtěl a teplotu motoru držel. To u dieselu nehrozí.
Ale já bych neměnil.
Takže pokud tomu rozumím, tak na kratší ujeté vzdálenosti je lepší benzín. A ten diesel, když se jezdí kratší vzdálenosti, tak se ničí?
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“