Vysokooktanový benzin do kupátka

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Vysokooktanový benzin do kupátka

Příspěvek od wasek »

Ahoj, lze dát do coupé 1.6 rv. 1998 vysokooktanový benzin? Každého, koho jsem se tu u nás zeptal (nehyundajáci) mne od toho odrazoval. Moc benzinu nerozumím, jen vím, že těch 100 oktanů způsobí vyšší teplotu spalování. Chtěl bych tam dát Carreru 100 od OMV.
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

bez obav
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Ahoj, myslím že to nebude problém. Konkrétně k tomuhle palivu tady mám dokonce téma: OMV Carrera 100 :P
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Playgamer
**
Příspěvky: 160
Registrován: 23 kvě 2008, 09:52

Příspěvek od Playgamer »

nebál bych se toho :)) já tankuju zásadně Shell V-Power Racing případně Carreru .... nic jinýho bych už do mazlíka nedal(jedině v případech kdy svítí žebravý oko a žádná z uvedených značek neni poblíž :)) ... zkus to natankovat .. a pocítíš změnu :)
Hyundai Coupe r98 2.0 16V - prodáno :(
Ford Mondeo 2.0 16V TDCi 85kW - chip na 110kW
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wasek »

No už jsem na ten příspěvek taky narazil... :-) velmi pěkné, popisné a už se těším, až to vyzkouším. Problém je, že na nejbližší OMV to mám asi 20km(Ústí nad Orlicí) :-/ ... ale Benzina s Vervou je jen 15 km (Žamberk). :-) Jaké máte zkušenosti s Vervou a s Benzinou celkově. Já bych to bral za lepší značku, ale slyšel jsem i opak.
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Vervu jsem nezkoušel, osobně bych k Benzině jel jen velmi nerad. Vím že ten benzín asi nebude o moc horší, jen si říkám, že když už jsem dal za "mazlíka" tolik peněz, tak škudlit na benzínu by byla blbost, a proto pro něj chci jen to nejlepší 8)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

pane boze jestli ti nekdo rekl ze jako hyundai to neustoji protoze je to smejd, tak je videt, jak autum rozumi! asi tak jako koza petrzeli :) stooktanovy benzin zmakne jakykoliv auto s cidlem klepani (aby si upravilo predstih). to je snad jedina podminka,.........

naopak hyundaie jsou schopne jezdit temer nacokoliv, ptz. jim k papirovemu vykonu staci NAT 91! :shock: takove TFSIcko od VW zase jedine 98 jinak to nejede, hehe.. :) taky jsem nekde videl upravy jednotky na scoupe, pak byl predepsan benzin 98 misto 91, a zvysovalo to vykon asi na 80kW u neturba a u turba bych kecal.. dostali jste k te vasi jednotce i protokol z brzdy, ze to bylo naladeny ve stejnem scoupe jako mate vy.. delali to jen na par modelu a navic jen hyundaiu a stalo to pekny ranec, ale asi to stalo za to!

jinak od toho zase tak moc necekej, ja zkousel vervu jednou po ceste domu, pac mi dochazel benzin a ta jejich 100oct. stoji jako shell V-Power 95 tak jsem se docela zasmal, ale nemuzu si pomoct, vono to fak docela jakoby jelo (placebo efekt jaxvina)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Jj, máš rech, Hyundaie jsou schopné jezdit i na amerických 87 oktanů, a gasohol (90% benzín, 10% ethanol). Dokonce to mám i v manuálu :) ...teda ne že bych to někdy plánoval do žihadla nalít, ale kdo ví, až bude stát litr kilčo :|
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Tringi píše:Jj, máš rech, Hyundaie jsou schopné jezdit i na amerických 87 oktanů, a gasohol (90% benzín, 10% ethanol). Dokonce to mám i v manuálu :) ...teda ne že bych to někdy plánoval do žihadla nalít, ale kdo ví, až bude stát litr kilčo :|
jojo radsi ten ..hol naleju do sebe v podobe piva a autu jen to nejlepsi.. :lol: ikdyz v mezich, no... stejne ty 100 nebo 200 oktany jsou pekne zbytecne drahy, kdyz se vezme v potaz ten rozdil mezi nimi (nedivil bych se tomu brzo bylo, ac je to chemicky blbost, tak marketinkove nejlepsi benzin na svete)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

Vervu lijou do zavodaku kluci, co jezdi rallyecross. Udajne to ma byt jediny 100oktanovy benzin u nas a ma prej nejlepsi pomer zlepseni:cena. Ale nevim nezkousel jsem....
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Nemam prehled o cenach "Vervy", takze nevim, jestli je nejlevnejsi, ale jsem si jisty, ze 100 okt. benzin nabizi jeste minimalne Shell (V-Power Racing) a OMV (Carrera).
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

XMira píše:...ale jsem si jisty, ze 100 okt. benzin nabizi jeste minimalne Shell (V-Power Racing) a OMV (Carrera).
Přinejmenším u Carrery je na stojanu napsáno BA-100 a to myslím musí odpovídat realitě.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

Benzina ještě nabízí Blue Octans 99 , občas ho tam taky naliju, ale není tak rozšířená jako Verva100
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

No já zase četl.... tuším na foru Autorevue, že nikdo z výrobců (OMV, Shell, Benzina) nedělá "čístý" 100oktan. Všechno to jsou do 98oktany i když na stojanech je napsáno BA-100. Tak nevím. Já se taky nechal "ovlivnit" reklamou a sosám jen Carreru, V-Power. Podle mě to na výkonu nepoznáš... je ale pravda že motor je klidnější... teda IMO.
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Odpovědět

Zpět na „COUPE“