synchronizacny krozok vymena ?

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DEDe »

to ale musi trvat dlouho kdyz musis jeste oustit spojku dat plyn a zase zmacknout a zaradit . Nebo sem to blbe pochppil ? :) to nestaci nez se pusti spojka proste dat plyn s tim jak ji poustim a je to ne ? :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry159 »

to se dá taky tak řešit :wink: bez dvojtý spojky
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
TJK
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 led 2008, 09:33
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od TJK »

Jenže to potom není "ten pravý" meziplyn (anglicky "double clutch downshifting"). Já to opravdu dělám (teda podřazuju) kvůli zvuku. Jenom škoda že Coupečko... teda aspoň to moje... má plyn a brzdu poměrně daleko od sebe... takže mi tam noha propadne... Ještě jsem nezkoušel ploutve.
Hyundai Coupé 1,6 16V '98' G4GR - Šedá metla
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

pokud chcete odlehčit synchronizačním kroužkům při podřazování s meziplynem, tak plyn se musí zmáčknout při puštěné spojce, ten motor musí "otočit s převodovkou". Tedy spojka a vyřadit na neutral -plyn - spojka a zařadit - pustit spojku a dat plyn. Pokud budete držet spojku a do toho klepnete na plyn, je to k ničemu...A dlouho to trvá jen tomu, kdo to ještě neumí, ale kdo to má nacvičený a má to v nohách a v rukách, dokáže podřadit i s meziplynem rychleji, než kdekdo bez meziplynu..Chce to prostě mít v noze, nepřemýšlet nad tím, ale dělat to automaticky, jako je třeba automatický zatočení volantem do zatáčky...Teda jak pro koho :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

joshin píše:zdravim nechcï někde zakladat tema tak se optam tady.. je to velkej problem. zlobi mi to tak už pul roku u coupe 1.6 01rok když vytočim na velky otačky jedničku a dam spojku na podlahu tak tam dvojka 3 vteřiny nejde dat a když jo tak to vemu přes zuby :) zlobí mi to jen na ty jedničce jinak nemam problem.,, nedavno sem spalil spojku a tu už mam novou... ale jako nepotřebuju to točit na jedničku ale když sem jel v nedeli na kladno na zapas se spartou a na semaforu mě dojel natuněnej golf a v něm dvě buchty a jen co skočila zelena tak buchta mě nandala :) těsně ale kdyby to lip řadilo :( tak už mě to začalo vadit a chci to řešit :)
Nazdar, ja mam u sebe danou prevodovku z 01 a taky mam problem z 1 na 2, mozna vadna serie :lol:
Mozna kdyz budu mit nekdy asi tak tejden casu a volnou dilnu, tak se pustim do zkoumani prevodovky, co to dela, mam doma dalsi 2 v rozebranym stavu :roll:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

jak to je po kolko km by sa mal menit olej v prevodovke ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

doporučuje se po 100tis km. Já ho měnil, nedávno, ale kolik má auto skutečně najeto nevim, tak jsem ho měnil preventivně..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

mirpie píše:doporučuje se po 100tis km. Já ho měnil, nedávno, ale kolik má auto skutečně najeto nevim, tak jsem ho měnil preventivně..
A nastala nejaka zmena v chodu prevodovky? Jakej si dal ?
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

dal jsem Fuchs, specifikaci tuším 75W/80 nebo 75W/85, ted nevim, API GL3. Změnu jsem nepocítil žádnou, i když ze začátku se mi zdálo, že jde řadit snadněji, ale to byl spíš pocit, než real...Množství 2,1l.
Každopádně takjakotak to převodovce pomůže. Vyliješ starý olej s nečistoty a šponami, které se za ty kilometry vytvoří...

Cane tuším 165kč/l, vzal jsem 3xjednolitrové balení. Pak tam byl ještě Valvoline za 265kč/l, to už mi přišlo zbytečně moc..
K výměně potřebuješ hadici s trychtýřem, nalévací otvor je totiž na boční stěně převodovky, nikoli nahoře, kde bys ho čekal..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

kolko stoji asi taka vymena oleja v servise ?
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

mirpie píše:dal jsem Fuchs, specifikaci tuším 75W/80 nebo 75W/85, ted nevim, API GL3. Změnu jsem nepocítil žádnou, i když ze začátku se mi zdálo, že jde řadit snadněji, ale to byl spíš pocit, než real...Množství 2,1l.
Každopádně takjakotak to převodovce pomůže. Vyliješ starý olej s nečistoty a šponami, které se za ty kilometry vytvoří...

Cane tuším 165kč/l, vzal jsem 3xjednolitrové balení. Pak tam byl ještě Valvoline za 265kč/l, to už mi přišlo zbytečně moc..
K výměně potřebuješ hadici s trychtýřem, nalévací otvor je totiž na boční stěně převodovky, nikoli nahoře, kde bys ho čekal..
Ted koukam do papiru a tam pisou ze se ma lejt 75W/90 GL-4 a menit prej kazdy 2 roky

2 laxo18: v servise by tp vyslo tak na 1000-1500 a urcite ti pri tom zistej este nakou "zavadu" :lol:
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Příspěvek od laxo18 »

tak si to necham vymenit pri dalsej v servisnej prehliadke predpokladam ze som to este menene nemal
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

Jerry159 píše:Když jedeš rychlou jízdu a tak ...dáváš prři řazení zabrat sinchronům a tím že poodřazuješ s meziplynem si to za
1. líp sedne rychlost---zapadne myslím
2. ten zvuk když si podřazuješ a prošlapneš plyn
3.když chceš podřadit třeba ze 4 na 2 a nedáš meziplyn tak ti auto cukne protože jde třeba z 2000ot/min na 4000ot/min a tím jak cukne motor cvukne celé auto ALE když tam soupneš meziplyn a trefíš se přesně na 4000ot/min tak ti motor necukne a tím pádem mužeš rychleji akcelerovat a hlavně taky to pohodlí třeba :wink:
souhlas s tim ze tam lip zapadne kvalt, to je pravda.. a taky ze ten narust vykonu pri podrazeni o x-stupnu je pak plynulejsi to je taky fakt.. ale ten zvuk? to je jako vyhoda, nebo nevyhoda? :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
joshin
*
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2007, 00:07

Příspěvek od joshin »

mirpie píše:a co když podřazuješ z trojky na dvojku? Dělá ti to taky?

no to nevim to nepotřebuju řadit v plnym kotly z trojky na dvojku ale dneska sem to zkoušel a malinko tam fakt chruplo :( co možna ješte.. že tam občas nejde jentak dat jednička .. když vyhodim z nakyho kvaltu. dojedu na semafor zmačknu spojku a jednička někdy tam moc nechce :) jako dycky jí tam dam v celku brzo ale až na podruhy nebo tak :( no a zpátečka je taky v dža :( to tam musim nejdřív zkusit narvat jentak 4tku jinak zpatečka tam vubec nejde dat:) tak vyneste na mě ortel.. je to snesitelny.. nějak se to nezhoršuje ale to autí si chci nechat dlouho tak potřebuju vědet finančí obnos :(
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

kolik má tvý auto najeto? Přibližně...

black: lehké vytočení motoru při podřazování s meziplynem má nevýhodu ve zvýšení spotřeby,p okud to budeme brat do důsledku, ale není to nic, co by poznal, vytočíš nezatížený motor...A co se týká zvukové kulisy, třeba mně se to líbí a pokud fakt dobře řadíte s dvojím vyšlápnutí spojky při řazení nahoru a dolu s meziplynem, ty rychlosti tam jdou uplne sami. ALe chce to cit. Vědět, jak rychle za sebou pustit spojku a v případě meziplynu to udělat rychle a zároven správně nadávkovat plyn. Další výhodou při podřazování s meziplynem je fakt, že auto ti tak necukne, třeba když jedeš na pětku 100km/h a chystáš se předjíždět na trojku.. Meziplynem sladíš otáčky bez cuknutí.

Laxo: abys nedopadl jak minule, že ti zas něco zmrví.. Na výměně převodového oleje nic není, ale pokud si netroufáš, pak je lepší to dat do servisu.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“