Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

ondyn
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2008, 15:29

Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od ondyn »

Zdravim všechny. Mám problém s Lantrou 1.6 r.v 96.
Když trochu sprchne, tak po nastartování a mírném ohřátí motoru začne cukat a otáčky na volnoběh klesají nebo úplně chcípne. Když to tak 3 minutky prošlápnu tak se vše vrací do normálu. Voda se z chladiče naztrácí. Asi někde kondenzuje nebo co??
Kdyby měl někdo tušení co s tím, tak díky předem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
gyneco
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2007, 21:33

Příspěvek od gyneco »

Jo, jo to mně dělá taky. A to i při vedrech. Když jsem to měl v H. servisu, tak mi prý natočili motor a už je to lepší (táhne víc), ale furt ne dokonalý. Možná když to dám natočit ještě víc, tak se to spraví. Fór je, že když jsem mluvil se známým kterej je vyučen automech. tak vůbec nechápal jak mi motor natočili.
Lantra 1.8 GT 1992 - 1836 cm3
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

gyneco píše:Jo, jo to mně dělá taky. A to i při vedrech. Když jsem to měl v H. servisu, tak mi prý natočili motor a už je to lepší (táhne víc), ale furt ne dokonalý. Možná když to dám natočit ještě víc, tak se to spraví. Fór je, že když jsem mluvil se známým kterej je vyučen automech. tak vůbec nechápal jak mi motor natočili.
jak jako natocili?? ja to teda taky nechapu co ti s tim delali :lol: jako ze by ho nastavili pod jinym uhlem?? jako silenbloky?? to snad ne! :lol:

jinak k tematu: nemuze byt nekde odhaleny kabel? poskozena izolace apod? zkontroloval bych vsecky cidla, vzhledem k tomu ale, ze to dela po desti, a PO OHRATI motoru, mohla by bejt poskozena izolace teplotniho cidla. (o nem uz se tady taky napsalo hodne)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
ondyn
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2008, 15:29

Příspěvek od ondyn »

Ještě dodám, že když zastavim a koukám co a jak tak mi z výfuku odkapává voda . Motor se ale zdá suchej. A jaký že čidla?? Jsem totální AUTOANALFABET. V servisu mi řekli že netušej co s tim ( nebyl jsem ale v autorizovanym) :shock:
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

ondyn píše:Ještě dodám, že když zastavim a koukám co a jak tak mi z výfuku odkapává voda . Motor se ale zdá suchej. A jaký že čidla?? Jsem totální AUTOANALFABET. V servisu mi řekli že netušej co s tim ( nebyl jsem ale v autorizovanym) :shock:
voda? po desti nebo za deste z vyfuku?? tak to bud v klidu :-) ja bych vomrkal to teplotni cidlo.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
ondyn
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2008, 15:29

Příspěvek od ondyn »

No po dešti. Když se objeví ty problémy (cukání, a celý je to hodně přidušený). a kde že se vyskytuje to teplotní čidlo?? :oops:
Uživatelský avatar
gyneco
*
Příspěvky: 23
Registrován: 29 čer 2007, 21:33

Příspěvek od gyneco »

black_sheep píše:
gyneco píše:Jo, jo to mně dělá taky. A to i při vedrech. Když jsem to měl v H. servisu, tak mi prý natočili motor a už je to lepší (táhne víc), ale furt ne dokonalý. Možná když to dám natočit ještě víc, tak se to spraví. Fór je, že když jsem mluvil se známým kterej je vyučen automech. tak vůbec nechápal jak mi motor natočili.
jak jako natocili?? ja to teda taky nechapu co ti s tim delali :lol: jako ze by ho nastavili pod jinym uhlem?? jako silenbloky?? to snad ne! :lol:

jinak k tematu: nemuze byt nekde odhaleny kabel? poskozena izolace apod? zkontroloval bych vsecky cidla, vzhledem k tomu ale, ze to dela po desti, a PO OHRATI motoru, mohla by bejt poskozena izolace teplotniho cidla. (o nem uz se tady taky napsalo hodne)
To by mně taky zajímalo jak to udělali, bohužel jsem je při tom neviděl. Ale jelikož jsem slyšel vrtačku myslím, že to prostě nějak přetočili. Dříve to po nastartování chcípalo mnohem častěji. A těď ty otáčky vylítnou znatelně víc.
Lantra 1.8 GT 1992 - 1836 cm3
FrantaX
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2008, 06:20

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od FrantaX »

Nechal jsem si vyměnit rozvoďák a dělá mi to to samé. Připadá mi to, jako by se "přechlastával motor" pokud mám otáčky pod 2000 a motor je v záběru (rozjíždění nebo stoupání) tak mi cuká ale jak stoupnou nad 2000 tak přestane nebo musím trochu ubrat na plynu (o:vypadá to na blbě seštelovanej předstih uvidím až se vytahá rozvoďák:o)
ondyn
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2008, 15:29

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od ondyn »

já měl problém zřejmě v kabelech. Dal jsem na radu uživatele black_sheep. Zahejbal jsem a domáčnul všechny kontakty, co jsem kde našel a od tý doby je vše o.k. Kabely mam pořád původní a je na nich už vidět že maj dost.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od mirpie »

taky bych to viděl na zapalovací kabely. U rencka mi po dešti nachcala voda přes netěsné uložení průduchu chlazení výfuku přímo na kabely a z nich pak na svíčky a cukalo to, dokud jsem to nevysušil.. Nejlepší bude, když koupíš nový kabely, pokud ty původní už maj něco za sebou... Ono pokud jsou vadný, škube to i za sucha..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od hardysk »

natocili motor jo? :D
me se zas s moji puvodni rezavou napravnici vyfotili :twisted:
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od mirpie »

pan gyneco si tady jen z nás dělá prdlýku, že...Natočit motor a že slyšel něco, že dělaj machanici něco s vrtačkou.... :lol: :lol: :lol: . Já třeba natočím motor pokaždé, když otočím klíčkem v zapalování :lol:
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
hardysk
**
Příspěvky: 147
Registrován: 05 zář 2007, 10:11

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od hardysk »

mozna udelali v tom servisu to samy, kazdopadne chystaj se to natocit jeste vic, takze u toho bych nechtel chybet abych se taky necemu novemu priucil :mrgreen:
Renault Laguna 2,0 8v hatchback rv95 digiklima, palubni pc, vyhrivane predni okno atd... :-)
Lantra J2 96 1,8 sedan - prodana
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od mirpie »

nebo to startuj jak mechanici v F1, hodí silnoproudou vrtačku přímo dozadu a točí a točí :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
FrantaX
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2008, 06:20

Re: Lantra- za deště cukání a pokles otáček

Příspěvek od FrantaX »

tak jsem to vyřešil. koupil jsem si svíčky čtyřbodovky a je to redy
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“