Lantra Zadní brzdy"problém"

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Lantra Zadní brzdy"problém"

Příspěvek od Petr Červený »

Ahoj všichni. Mám problém se zadníma brzdama na lantře J1.V týdnu mi praskla brzdová trubička na pravém zadním kole hned u spoje s gumovou hadičkou. tak jsem si nechal udělat nové. nasadil na auto je trochu delší ale jen op asi 15cm. Po kompletním odvzdušnění auta jsem se jel projet a když na štěrku šlápnu na brzdu tak prostě brzdí dobře předek a zadek až po delším sešlápnutí pedálu což před tím nebývalo.Pedál je takový jako gumový.je pravda že tato nehoda se mi stala v práci a tak jsem hadičku o kus dál zmáčkl aby tam nešel tlak.a cestu domů jsem brzdil jen ruční brzdou. nevíte čím to může být?Děkuji za pomoc.
Lantra 92 1.5 ie G4DJ
Reklama
 

jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jelensoft »

Zavzdušněný, radši se v tom moc nehrab a nech to někomu, kdo se v tom vyzná, nebo se dostaneš do policejních statistik.
Lantra sedan 1,6 16V r.v.96
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

nebo si vem druhého člověka a odvzdušněte to....Nic na tom není, jen bacha na povolování těch odvzdušňovacích šroubků, občas se stane, že se urvou a je vymalováno (to pak chce nový třmen). Před povolením lehce poklepat (ale lehce, at ho neurazíš :-) ), pak si vzít nejlíp monterpáku jak na šrouby od kol a tím to povolit. Zní to směšně, si brat na 5ku nebo 6ku šroubek takovou hovadskou páku, ale máš větší jistotu, že ho při povolování neukrotíš.. Chce to trhem povolit, ne pomalu a plynule!
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

Odvzdušnoval jsem to s kolegou už 2x. Jeden známí mi říkal že pry je to zavzdušněný přímo jako ve válci.Je to možné?
Lantra 92 1.5 ie G4DJ
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

Tiez mam pocit, ze mi predok brzdi viac ako zadok aj po odvzdusneni, ale asi mam opotrebovane brzdove celuste...
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

předek vždy brzdí víc než zadek a má to tak být. Kdybys měl stejnou účinnost brzd vzadu jako vepředu, tak v první zatáčce, ve který bys náhodou brzdil, ač se má brzdit před zatáčkou, bys zdravil zadek vedle sebe...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

To viem, ale aj tak sa mi to pride prilis.
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

zajed si na STk na válce, at ti změří brzdné síly na předku a na zadku, zda to máš v normě..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“