Spotreba vaseho Santu

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
XsPaCe
*
Příspěvky: 12
Registrován: 07 úno 2006, 13:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od XsPaCe »

zdenek76 píše:přesně, mobile.de, taky jsem tam hledal jetý auto a říkal si, jak jsou ty ceny super, až při podrobnějším zkoumání jsem zjistil, že jsou to vše vesměs 2WD
Mám pocit, že u nás se nikdy oficiálně neprodával....Tento model bylo možno zakoupit v NL,D,B atd.
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No, ale i u nas se muzes setkat v bazarech a v inzeratech s 2WD verzi, dokonce i nekteri prodejci tvrdi, ze je to 4x4, az pak "namiste" se dozvis jak to je.Proto pozor pri koupi.

Pro Zdenka:
Tak jak splape Santa ?
Co prumerna spotreba, drzi se ?
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Díky, šlape krásně. Dneska jsem neodolal a vyrazil trochu zablbnout do prašanu, je s tím fak dobrá zábava. Spotřeba pohoda, když s tím teď dělám jen takové krátké vyjížďky po městě ukazuje mi to pořád kolem 12.7.
Jinak jsem teda zjistil, že to topí rychle jak sviňa. Teď jak byly ty mrazy, tak do 3 minut od nastartování byl vevnitř takovej hic, že jsem musel sundat mikinu - měl jsem nastaveno na 20 stupňů. Nevím jak to mají cejchováný, protože jsem snížil na 18.5 a stejně se v mikině peču. Když k tomu zapnu ještě vyhřívání sedaček tak je to skoro na trenky :D Úplně super je to foukadlo ze dveří, to je hodně příjemný, většina aut má od dveří zimu, ale santík teda překvapil.
No a zjistil jsem i jednu nepříjemnost. Když hodně sněží, tak po výjezdu z parkingu jde docela dlouho sníh ze střechy na zadní sklo, takže zadek setřu párkrát na parkovišti a pak musím ještě tak 2x 3x po rozjezdu. Ale to je spíš detail, stejně koukám do venkovních zrcátek.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pro Zdenka:

Diky za veskere informace, muzu jeste, co ta vychytavka predniho skla, melo by byt vyhrivane a za jak dlouho se dostane ted v tech mrazech motor na provozni teplotu ?
Jinak spotreba na mesto (couracky) se mi zda normalni vzhledem k hmotnosti auta, ale jeste si to asi sedne.
Jeste jednou diky za info
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

To vyhřívání je jen pod stěrači, v pondělí jsem to poprvé vyzkoušel, když mi na dálnici nechtělo dole odmrznout sklo (-22), po zapnutí to omrznutí za chvíli zmizelo.
Provozní teplotu bych tipoval tak max 2-3 km. Na výjezd z města to mám necelé 4 km a to už je ten motor zahřátý.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pro Zdenka:
Tak +- 4 Km to je velmi slusny cas a jeste kdyz to zacne hned topit, nema to chybu.
Martin2
*
Příspěvky: 15
Registrován: 08 led 2006, 21:09
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin2 »

A jak je to s tím zahříváním na provozní teplotu a topením u naftových motorů? Předpokládám, že to tak rychlý nebude :?
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Zahřívání

Příspěvek od Ozawa »

Tak můžu srovnat benzín i naftu. Santík je na doma a služební mám mondeo TDCI. Na stejné trase se Santík zahřeje jak říká Zdeněk během 3 km. Mondeu než začne topit tak to trvá 7 a to ho musím točit, i když je to u studeného motoru zvěrstvo. Teď v těch mrazech jsem to řešil tak, že jsem to natočil 15 minut před vyjetím. To u Santy nemusím. Jinak Zdenkovi závidím to vyhřívání pod stěrači :o , je to dobrá vychytávka.
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
XsPaCe
*
Příspěvky: 12
Registrován: 07 úno 2006, 13:06
Bydliště: Praha

Spotřeba

Příspěvek od XsPaCe »

Benzín 2.4
Moc ho nešetřím, takže průměr mám někde kolem 11,6l :(
a musím říci, že pokud jsem jezdil po německu 150 a výše tak jsem to přestal počítat, protože spotřeba rapidně stoupala...
Jak už někdo zmiňoval, v zimě se velmi rychle zahřeje a začne příjemě topit.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

To zas já ti závidím motor, ani ne tak objem to zas tak extra rozdíl není, ale šest válců je šest válců. Hned má ten motor kultivovanější chod a o výkonu a pružnosti ani nemluvě.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak vzhledem k tomu, ze diesel mam (TDI) a ted v tech mrazech zacina topit kolem cca 7-8 Km a motor se na provozni teplotu dostane asi az kolem 20 Km u Santy budu volit benzin.Preci jen ho mam do zimnich podminek a na obcasne jezdeni po meste, takze bych ten diesel asi brzo znicil.Obecne jizda u dieslu na studeny motor mu moc nesvedci, sice nemam zkusenosti u techto motoru, ale asi to bude u vsech stejny.
Dalo by se diskutovat o te spotrebe, ale o tu me moc nejde.
neon

santa fé spotřeba -dotaz

Příspěvek od neon »

zdenek76 píše:no hele, já mám podepsáno 2.4 v té nejvyšší výbavě Elegance a k tomu nějaké doplňky, ceníková cena je 744.900,- s DPH.
Prodejce mi furt nutil akčního Highlandera (sleva 100.000 a doplňková výbava) v dieselu, ten stojí v této výbavě 749.900,- (jinak normálně v "neakci" za 849.900,-). Když jsem furt trval na tom, že diesel prostě nechci, že si raději koupím ojetý benzin, nabídl mi tu slevu 100.000,- i u toho benzinu, takže jsme rázem byli na 644.900,-. No to už jsem začal sakra uvažovat o novým, i když jsem chtěl původně ojetý. Ještě jsem chtěl vědět jakou barvu, měl buď černou nebo tmavě modrou metlu W5. Z těch bych bral obě, řekl jsem že se rozmyslím a on, že když se rozhodne do zítřka, tak mi tu metalízu dají zdarma (normálně +13.500,-).

Druhej den jsem jel podepsat smlouvu a přibral si k tomu: další sadu Alu kol+pneu (sleva 10t), koberce, radio/CD, boční chrom trubky s černými nášlapy (sleva 4t), Defend lock (zdarma) a povinná výbava. Konečná cena se tak vyšplhala na necelých 700t.

Když jsme pak zkusmo zkusili dopočítat na stejnou výbavu diesela Highlander (toho navíc mají už jen v omezených barvách z nichž bych žádnou nebral), došli jsme k částce 769.900,-. Neakční diesel by v této výbavě vyšel dokonce na cca 900t.
neon

santa fe - benzin-nafta

Příspěvek od neon »

zdenek76 píše:Díky, šlape krásně. Dneska jsem neodolal a vyrazil trochu zablbnout do prašanu, je s tím fak dobrá zábava. Spotřeba pohoda, když s tím teď dělám jen takové krátké vyjížďky po městě ukazuje mi to pořád kolem 12.7.
Jinak jsem teda zjistil, že to topí rychle jak sviňa. Teď jak byly ty mrazy, tak do 3 minut od nastartování byl vevnitř takovej hic, že jsem musel sundat mikinu - měl jsem nastaveno na 20 stupňů. Nevím jak to mají cejchováný, protože jsem snížil na 18.5 a stejně se v mikině peču. Když k tomu zapnu ještě vyhřívání sedaček tak je to skoro na trenky :D Úplně super je to foukadlo ze dveří, to je hodně příjemný, většina aut má od dveří zimu, ale santík teda překvapil.
No a zjistil jsem i jednu nepříjemnost. Když hodně sněží, tak po výjezdu z parkingu jde docela dlouho sníh ze střechy na zadní sklo, takže zadek setřu párkrát na parkovišti a pak musím ještě tak 2x 3x po rozjezdu. Ale to je spíš detail, stejně koukám do venkovních zrcátek.
Nemophu si pomoct,já stále nevím co mám koupit,zda naftu či benzín,jsem klidný řidič,většina ve městě,málo mimo ročně najedu 20 tkm. a nikdo mi neřekně pravdu kolik Fé ve městě vezme atd.....
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Moje hodnoty nebudou asi směrodatné, protože zatím zajíždím, ale po městě (takový couračky 3-5 km, rozjezdy na křižovatkách, no klasika, motor se někdy ani nestačí zahřát) mi to ukazuje průměrnou do 12,8. Delší trasy mimo město do 10,5. Počítám, že po zajetí to trochu sleze dolů, ale i tak jsem spokojen.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Po městě do 10 l. Mimo město jsem jel delší cestu i za 7 l/100 km, ale to jsem jel u zajetého auta (8 000 km) stále jen od 1 500 do 2000 otáček a to je docela otrava na 5-ku 80-90 km/hod. Jinak jezdím delší cesty za 8,5 l. Znovu bych volil stejné auto.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“