problémy

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Příspěvek od EB trupo »

nazdar kuciii, cez auto mi prehrmelo niekolko prietrzi mracien, auto umyvam vapkou a auto vo vnutri suche a ziadna voda v tesneni ani z tesnenia.
ale ta klimoska ma naozaj trosku slabsiu ucinnost (mozno je to aj vonkajsou teplotou) ale aj ked dam vnutorny okruh a rychlost na trojku, tak uz nefuka zimny, ale letny vzduch.... mne to vsak neva... mam rad teplo :)
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jazdec
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 kvě 2008, 15:24
Bydliště: Pezinok

Re: Klimatizácia

Příspěvek od Jazdec »

Jazdec píše:Páni akú máte skúsenosť s klimatizáciou? Mne sa v porovnaní s Octaviou zda akosi málo výkonná. Nemôžem tvrdiť že nefunguje ale výsledok je dosť chabý. Tak neviem či to je "charakteristicka vlastnost" alebo to mam reklamovať.
Tak bol som s tym v servise. Zmerali teplotu vzduchu na výstupe z fukarov a ze je to v poriadku -krajne ukazovali cca 7 st. a stredne cca 14st. ( pri cca 2000 ot/min) - ale dnes bolo pod mrakom. . Tak asi som moc narocny :o
Hyundai Accent 1,5 CRDi Elegance True Blue r.v. 2008
Uživatelský avatar
Bobík
*
Příspěvky: 29
Registrován: 15 říj 2006, 11:51
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Bobík »

U mňa zas, čo sa týka klímy tak maximálna spokojnosť. Boli sme prednedávnom s Accíkom v Chorvátsku a pamätám sa, že počas jazdy sme ju ani nemali naplno , pretože deti vzadu pravidelne reklamovali, že im je zima.
Vlastne, ja sa okrem toho zatekania nemôžem absolútne na nič sťažovať, keď spomeniem len tú cestu do Chorvátska, kufor strávil bez najmenších problémov batožinu pre štyroch ľudí. A ten motor má nenormálny ťah, plne naložené auto a pritom tak strašne živé, to je fakt v tejto cenovej kategórii rarita.
i30 1.4i Family Engine Red PD 5HB 2019
ex Tucson 2.0 CVVT 16V Dynamic 2006 Ebony Black
ex Accent 1.5 CRDi VGT Elegance 2007 Ebony Black
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Zjistil jsem u auta jeden problém nebo spíš zajímavost.
Pokud pustím volant, auto nikam netáhne atd, ale zdá se mi, že jde řízení volantu (pohyb) snadněji doleva než doprava. nemáte někdo podobné poznatky, popřípadě nejedná se o závadu něčeho??
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od adam221 »

ZdeněkSvoboda píše:Zjistil jsem u auta jeden problém nebo spíš zajímavost.
Pokud pustím volant, auto nikam netáhne atd, ale zdá se mi, že jde řízení volantu (pohyb) snadněji doleva než doprava. nemáte někdo podobné poznatky, popřípadě nejedná se o závadu něčeho??
Nazdar, tiez mam ten dojem, ale neriesim to...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Limitz »

uplně ten samý pocit mám i na Lantře, ale taky to nijak neřeším
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
blacki1
*
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2007, 19:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od blacki1 »

Zdravím! Mám ten samý problém. Byl jsem s tím i na geometrii a ok! Takže to neřeším 8)
Accent 1.4 Elegance Gold
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

tak mna teraz trapi hluk.. od cca 60km/h pocut hluk akoby som siel po tzv progresivnom vodorovnom znaceni - teda hlboky hluk.. mam par typov coby to mohlo byt

- naboje, resp loziska kolies
- pneumatiky
- nieco v motore

pri neutrale je motor tichy a tak ak je to motor, tak len pod zatazou, problem je ze to pocut j ked idem z kopca so zaradenym neutralom
Pneumatiky by mali byt ok - nie su zjazdene, opotrebenie je rovnomerne

neviete niekto poradit?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

ZdeněkSvoboda píše:Zjistil jsem u auta jeden problém nebo spíš zajímavost.
Pokud pustím volant, auto nikam netáhne atd, ale zdá se mi, že jde řízení volantu (pohyb) snadněji doleva než doprava. nemáte někdo podobné poznatky, popřípadě nejedná se o závadu něčeho??
Dokud netáhne nastranu, resp. není třeba vynaložit sílu k udržení auta (volantu) při jízdě rovně, asi nejde o závadu. Pokud by táhnul na stranu, pak je málo oleje v servořízení.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Mexican píše:tak mna teraz trapi hluk.. od cca 60km/h pocut hluk akoby som siel po tzv progresivnom vodorovnom znaceni - teda hlboky hluk.. mam par typov coby to mohlo byt

- naboje, resp loziska kolies
- pneumatiky
- nieco v motore

pri neutrale je motor tichy a tak ak je to motor, tak len pod zatazou, problem je ze to pocut j ked idem z kopca so zaradenym neutralom
Pneumatiky by mali byt ok - nie su zjazdene, opotrebenie je rovnomerne

neviete niekto poradit?
Když je vadné ložisko, tak spíš hučí nebo píská ( hlavně v rejdu )
Na pneu by to vidět a mlátilo by do volantu. Až pojedeš s kopce a bude to mlátit, zkus na chvilku vypnout motor, jestli to přestane. Když to přestane, asi bude závada v motoru, když ne, tak bych to viděl, buď na uložení motoru a nebo převodovky. Zkus to popsat podrobněji....
........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Vilda: no prave ze to huci, trvalo a rovnakym tonom... motor v 60 z kopca vypinat nexcem, vypadne posilovac brzd a servo a to by sa mohlo skaredo skoncit :?

razy do volantu tam nie su, na volnobehu - ked auto stoji je to tiche.. mam pocit ze citit trochu vibracie v plynovom vedale, ale velmi-velmi jemne. haluz je ze to zacne pri 60 km/h ked radim z 3 na 6. ten zvuk pripomina akoby siel ventilator v chadici na plne otacky, alebo take nieco a pritom sa netoci. Chladiacej zmesy je dost, nic neunika

tiez ma najprv napadlo ulozenie motora a dokonca mam typ na jeden srob na nosniku ktory sa mi mic nezda ze je dotiahnuty.. pockam do piatoku, snad to vo Viste pozru

sam fakt netusim, chcel by som im vsak zuzit pole pozornosti aby nemuseli rozoberat polovicu auta
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

když na chvilku vypneš motora delšího a rovného klesání nic se nestane..
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Mexican píše:Vilda: no prave ze to huci, trvalo a rovnakym tonom... motor v 60 z kopca vypinat nexcem, vypadne posilovac brzd a servo a to by sa mohlo skaredo skoncit :?

razy do volantu tam nie su, na volnobehu - ked auto stoji je to tiche.. mam pocit ze citit trochu vibracie v plynovom vedale, ale velmi-velmi jemne. haluz je ze to zacne pri 60 km/h ked radim z 3 na 6. ten zvuk pripomina akoby siel ventilator v chadici na plne otacky, alebo take nieco a pritom sa netoci. Chladiacej zmesy je dost, nic neunika

tiez ma najprv napadlo ulozenie motora a dokonca mam typ na jeden srob na nosniku ktory sa mi mic nezda ze je dotiahnuty.. pockam do piatoku, snad to vo Viste pozru

sam fakt netusim, chcel by som im vsak zuzit pole pozornosti aby nemuseli rozoberat polovicu auta
Máš vyjímečnéno accenta..., já šestku nemam 8)
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Mexičan: v klidu to vyzkoušej. Na pár desítek metrů bez serva a posilovače se nic nestane ( hlavně si nevytáhni klíček ze zapalování ) to jsou potom fofry :D Ve 120 km/h máš servo stejně vypnutý a jedeš v pohodě.
................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

Vilda mno tak sa snad nezabijem... a jedna otazka este - ked to rozbehnem, vypnem motor tak musim zastat.. Ak by som sa v tych 60-70km/h pokusil nastartovat, neznicim katalyzator? ja len aby som bol pripraveny na vsetko

ak sa neozvem do dvoch dni, tak lezim niekde v priekope :?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“