Kolísá ručička ukazatele teploty vody

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Kolísá ručička ukazatele teploty vody

Příspěvek od Kámen_Dave »

Nevím zda se to zde již rešilo, ale popíši svůj problém:

Jakmile se motor zahřeje měla by být ručička ukazatele teploty vody tak v polovině. Já má ručičku tak v 1/4 a po přidání plynu ručička kolísá ve spodní polovině. Pokud sundám nohu z plynu, ručička opět spadne dolů. Tak už jsem z toho jelen. :(

Dík za rady a návrhy.
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no mna napadlo len ukostrenie - pol baterky alebo odchadzajuci termostat...lebo ked pridas plyn tak transformator da viac prudu...pri zlej elektrike by to cidlo mohlo robit taketo nieco kedze teplota je merana elektronicky...a tiez ked by sa termostat nezatvaral tak pri zosliapnuti ti ta voda prudi rychlejsie takze moze kolisat ale az tak prudko to uz o tom trochu pochybujem....robil si nejake zmeny na aute predtym nez ti toto zacalo robit ?
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Odešel mi Alternátor, tak jsem jej vyměnil za silnější. (nechal převinout). Silnější z důvodu velkého odběru elektriky.
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

Kámen_Dave píše:Odešel mi Alternátor, tak jsem jej vyměnil za silnější. (nechal převinout). Silnější z důvodu velkého odběru elektriky.
No tak to bude potom ocividne tou elektrikou nemyslis ? Neviem ak mas moznost vymenit alternator za original tak vyskusaj ak to prestane tak je to tym silnejsim altikom....ale riesenie v takom pripade ti uz nepoviem...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

V alternatoru problém nevidím.
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

nějaké jiné rady???
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

nemoze to byt vodnou pumpou?
Uživatelský avatar
Pavel46
*
Příspěvky: 82
Registrován: 11 úno 2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolísá ručička ukazatele teploty vody

Příspěvek od Pavel46 »

Kámen_Dave píše:Nevím zda se to zde již rešilo, ale popíši svůj problém:

Jakmile se motor zahřeje měla by být ručička ukazatele teploty vody tak v polovině. Já má ručičku tak v 1/4 a po přidání plynu ručička kolísá ve spodní polovině. Pokud sundám nohu z plynu, ručička opět spadne dolů. Tak už jsem z toho jelen. :(

Dík za rady a návrhy.
Já si myslím, že je to vadný dotek v konektroru, i když kdysi dávno mi něco podobného dělal otáčkoměr a pak jsem zjistil, že je přidřený (prachem a špínou) meřící systém, ale více bych sázel na konektror. To že kolísá podle otáček motoru mohou způsobovat změny napětí případně otřesy otřesy motoru.
Hezký večer přeji :D
Hyundai Accent ´07 1.4- Elegance - Beige Gold
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Zkontroluj ukostření motoru tzn.propoj mezi motorem a karoserií,připojení baterie(přechodový odpor)jo a je ten altík vůbec v pořádku?
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

antek píše:Zkontroluj ukostření motoru tzn.propoj mezi motorem a karoserií,připojení baterie(přechodový odpor)jo a je ten altík vůbec v pořádku?
Altík je v naprostém pořádku (vše nové). Také si myslím, že tam bude někde studený spoj. Akorát ještě musím najít kde se vůbec nachází to čidlo od té vody. :oops:
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Uživatelský avatar
myhead
***
Příspěvky: 670
Registrován: 05 čer 2008, 04:45
Bydliště: Sedlce (je to kousek od ČB)

Příspěvek od myhead »

taky něco přidám z vlastní skušenosti: takže, to že si koupíš nebo pořídíš jaký koli nový díl nebo nějákou věc, neznamená že nemůže být vždy bezchybná a bezporuchová a takový jsou dobráci ty výrobci.(i když tyto díly procházejí hodně velikou kontrolou a testy.) občas, no spíš už často projde hodně špatných kusu, dílů. "může být další úvaha že to blbne" vlastní skušenost s takovými díly :evil:
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Viděl bych to na špatné ukostření toho měřáku v palubce a okruh toho ukazatele se ti propojuje přes nějaký prvek palubovky na který mají vliv otáčky /např. otáčkoměr/ myslím si že je to el. závady ne mechanická, najdi čidlo teploty motoru zkontroluj konektor a nebo přes konektor přezkoušej ten měřák teploty např. puštěním nižšího napětí třeba do serie s žárovkou.Uvidíš jestli je měřák funkční a nebo v háji.Pozor vše s elektrikou dělej při vyplém klíčku!!!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Dík za rady, vyzkouším, tada potom co najdu to čidlo od té vody. Protože vůbec netuším, kde by mohlo být.
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Georg
*
Příspěvky: 31
Registrován: 20 črc 2005, 12:24
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Georg »

Čidlo snímače teploty vody je vlastně tepelně závislý odpor. Čím větší teplota, tím menší odpor. Ukazatel teploty je pak vlastně voltmetr, který ukazuje napětí v závislosti na teplotě. Těmito obvody teče jen nepatrný proud. Stačí pak nějaký nedokonalý spoj, zoxidovaný kontakt, a ukazatel teploty si ukazuje co chce. Navrhuji všechno prohlídnout a vyčistit, a určitě bude po problému. I čidlo snímače teploty někdy může stávkovat.
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Vyřešeno, opraveno. Čidlo stačilo dotáhnout a bylo po problému. :D
Accent GLS 1,3 12V, 3-dv, ??/1997 ND
Accent GLS 1,5 12V, 5-dv, 11/1999


Obrázek

www.3nectuningclub.cz
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“