Spojka....

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Big Fear
*
Příspěvky: 39
Registrován: 24 bře 2007, 20:15
Bydliště: Náchod, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Big Fear »

Zdar, tak mam taky problem se spojko :(
Vubec neklade odpor, zkousel jsem ovzdusnit podle navodu, ale nepomohlo to, zadnej tlak..
Kdo mi poradi co s tim?? Ze by gumicky ve spojkovych valcich?? Ma nekdo zkusenosti, jak se meni?? Kdyby byly fotky, bylo by to uplne nejlepsi...

Kdyz Accentek nejede, je to horsi jak zlomena ruka... :-)
Accent '96 1.3 62kW 5ti dvéř
Reklama
 

Uživatelský avatar
omartinek
**
Příspěvky: 152
Registrován: 20 kvě 2007, 20:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omartinek »

Tak to bych videl ze je spojkovy valec KO. :cry: Ale do litru sezenes novy jestli je to ono. Jestli spojka vubec nezabira tak to je zrejme valec.
Hyundai Accent GLS 1,5 12V 66kW, r.v 2001, klima, ABS, centrál, 2x airbag, modrá metalíza, el.okna + zrcátka + anténa, mlhovky, loketní opěrka, sportovní pedály, dětská autosedačka :-)
Big Fear
*
Příspěvky: 39
Registrován: 24 bře 2007, 20:15
Bydliště: Náchod, Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Big Fear »

Odpoledne jsme to rozdelali a vypada to na hlavni spojkovej valec, tak jsme ho obednali, zitra bych ho tady mel mit, tak doufam,ze mi Hacko bude zase jezdit ;-)
Accent '96 1.3 62kW 5ti dvéř
Uživatelský avatar
Kristinka
*
Příspěvky: 14
Registrován: 16 zář 2007, 19:25
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Propadlý pedál

Příspěvek od Kristinka »

Ahojky lidičky,

prosím o radu, z ničeho nic se mi propadnul spojkový pedál. Spojka funguje ale bere mi až úplně u podlahy. Ovzdušňovat jsme už zkoušeli a nepomohlo to.

Děkuji za radu. :D
Uživatelský avatar
omartinek
**
Příspěvky: 152
Registrován: 20 kvě 2007, 20:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omartinek »

Tak uz prisla rada i na me.Spojka KO,pri 145000km. :( Uz to je fakt hrozny,skripani plech na plech,to je ramus kdyz stojite na svetlech a zaradite jednicku.Tak jsem objednal novy pritlacak,lamelu a lozisko u Matejcka za necelych 4200 kacek.Doufam ze se nebude muset kupovat neco jineho predpokladam ze jsem nakoupil dobre tyhle tri veci.Kolik tipujete za montaz a jak dlouho to trva?mate nekdo zkusenosti?Nebude to montovany v autorizvanem servisu tak priblizne kolik si mam pripravit drobnych. :roll:
Hyundai Accent GLS 1,5 12V 66kW, r.v 2001, klima, ABS, centrál, 2x airbag, modrá metalíza, el.okna + zrcátka + anténa, mlhovky, loketní opěrka, sportovní pedály, dětská autosedačka :-)
Uživatelský avatar
omartinek
**
Příspěvky: 152
Registrován: 20 kvě 2007, 20:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omartinek »

Tak už mám novou spojku,komplet i s prací 5800 kaček.Krásná práce. :D Jde to na mě ale až moc lehce,dá se nějak seštelovat mrtvý chod?Mechanik mi říkal že si ještě sedne a pak ji mám zkusit ještě odvzdušnit.Spojka mi zabírá nechutně od spoda,na to nejsem zvyklí. :lol:
Hyundai Accent GLS 1,5 12V 66kW, r.v 2001, klima, ABS, centrál, 2x airbag, modrá metalíza, el.okna + zrcátka + anténa, mlhovky, loketní opěrka, sportovní pedály, dětská autosedačka :-)
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

omartinek píše:Tak už mám novou spojku,komplet i s prací 5800 kaček.Krásná práce. :D Jde to na mě ale až moc lehce,dá se nějak seštelovat mrtvý chod?Mechanik mi říkal že si ještě sedne a pak ji mám zkusit ještě odvzdušnit.Spojka mi zabírá nechutně od spoda,na to nejsem zvyklí. :lol:
Tak predsa nie som jediny komu sa to stalo... :) ja uz ficim 2000km na nvej spojke Valeo...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Ja som to rovno cele vymenil uz pri 90 tis. km, ked som to kupil od tetusky s klepajucim loziskom.
Navyse tento rok som uz vymenil aj spojkove valce.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
omartinek
**
Příspěvky: 152
Registrován: 20 kvě 2007, 20:58
Bydliště: Bechyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omartinek »

A zkusenosti?Jde hodne zlehka?
Hyundai Accent GLS 1,5 12V 66kW, r.v 2001, klima, ABS, centrál, 2x airbag, modrá metalíza, el.okna + zrcátka + anténa, mlhovky, loketní opěrka, sportovní pedály, dětská autosedačka :-)
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

omartinek píše:A zkusenosti?Jde hodne zlehka?
Uplne zlahka a zabera odspodu... inak ako som bol zvyknuty.... Ale zatial v super...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
QlimaxXx
*
Příspěvky: 24
Registrován: 07 srp 2008, 14:03
Bydliště: Stará Ľubovňa
Kontaktovat uživatele:

Spojka spojka spojka :D

Příspěvek od QlimaxXx »

Noo ako vidim s tou spojkou su ale problemy :D A ja tu tak isto patrim do tejto temy .. mne zasa spojkovy pedal niekedy zabera od spodu potom zas normalne a niekedy je zaber az uplne pri vrchu ale ne často vačšinou ide normal hmm neviete čim to može byt ? pls heelp mee
Hyundai Accent 1.341 GLS 64,49KW r.v.95 :D

Masažny stroj :D KenWooD SubWoofer 1000watt RMS :P
jaroš1
*
Příspěvky: 28
Registrován: 17 lis 2008, 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Spojka....

Příspěvek od jaroš1 »

Mám problem ze spojkou ,že zabere při sešlápnutí tak 1cm od podlahy , při jízdě neproklouzne a valeček jde celkem slušně ,je spojka KO.
Ještě jeden dotaz mám jaká pasuje spojka na Accenta1.3 12V 3dv. r.v.96? Někde mají např.Valeo 23zubů a průměr185mm nebo 20zubů a průměr190mm tak kterou nebo budu to muset první rozebrat a podívat se ?
Uživatelský avatar
ZDENDA
**
Příspěvky: 180
Registrován: 22 črc 2008, 20:48
Bydliště: Chomutov

Re: Spojka....

Příspěvek od ZDENDA »

mám taky problém se spojkou,je po výměně v 80000km (bohužel) je tam montovaná komplet Nipparts+výměna malého pomocného válce (ten s ovzdušňovákem-mezi motorem a převodovkou) hlavní válec jsem zatím neměnil......spojka zabírá tak akorát,ALE pedál jde až nechutně měkce,jakoby bez odporu (příjde mi to jakoby byl na provázku) mám i pocit,že trochu klouže a při couvání do kopce je to docela porod (hodně plynu a auto se klepe).....v servisu mi řekli,že je spojka v pořádku (měl jsem strach,že otočili lamelu) a že mám zkusit vyměnit gumičky v tom hlavním válci (nemyslím,že to tím bude,ale zase tomu nerozumím)pokud by mi někdo poradil nebo pomohl budu mu vděčný.....koukal jsem i na ten pedál,jestli se s ním dá něco poladit a bohužel nic,jako se spojkou :(
HYUNDAI ACCENT 2000 LC 1.3 12V 63kW
SKODA OCTAVIA 2003 1.9 TDI 8V 66kW
Diversion
Příspěvky: 9
Registrován: 26 zář 2010, 23:05

Re: Spojka....

Příspěvek od Diversion »

Zdravím vespolek.
Jsem spřízněnou duší Hyundai klubu, protože jsem vlastníkem Daewoo Nexia. Bohužel mi těď odešel válec nebo kroužky a oprava by stála to co celé auto. Díval jsem se tedy po novém autě a našel jsem další korejský skvost. Hyundai Accent 1,3 12V GT LC 55kw r.v. 2001. má ale problém. Kvalty jdou řadit všechny dobře a nic nepíská. Jenže spojka zabírá až úúúplně nahoře. Před tím než toho krasavce koupím ale potřebuju vědět, kolik mě bude stát cca oprava té spojky. Myslím si správně, že to bude chtít celou spojkovou sadu (viděl jsem Valeo za 3600Kč)???

Po pročítání jsem narazil na pár zmínek o místních přispěvovatelých, kteří jsou schopni tyto náhradní díly prodat ještě o něco levněji. Je to stále aktuální? Mohl bych se stát jedním z jejich spokojených zákazníků? (Jsem z okresu Brno Venkov cca 25km od brna. Zdar jak sviňa..... :) )
Hyundai Accent 1,3i 12V LC 3dv. r.v. 2000. 150 tis.km, GT look
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Spojka....

Příspěvek od Engineer »

1.3 55kW GT neexistuje, a ak tak tvrdi majitel tak ta zavadza.
GT-čka boli iba 1.5 16V sto konovky...

Len tak pomimo :)

A na ND kontaktuj Hardcam-a posiela aj na dobierku.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“