Dodatocna montaz posilovaca riadenia

Moderátoři: vipe, Moderátoři

potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Dodatocna montaz posilovaca riadenia

Příspěvek od potki »

Neviete niekto, ci je mozna a co by stala dodatocna montaz posilovaca do Getzu r.v. 2006?
Reklama
 

Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

A ty ho tam nemáš?
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Vipe, mam pocit, ze do verze 1,1 Active se posilovac jeden cas nedaval. Ale to by si musel potki dat do podpisu info o aute. Takhle se muzem jenom dohadovat...

Co se otazky tyce: Pochybuju, ze by existovalo nejake elegantni a levne reseni, jak si posilovac dodelat. Je sice pravda, ze treba do Getze se da s uspechem dodelat klimatizace, ale to je spis vyjimka. Obavam se, ze jedina moznost je sehnat rozdilne a chybejici dily nekde na vrakovisti. Ale jednoduche to asi nebude. Uz treba jenom proto, ze modely bez posilovace mivaji vetsi zprevodovani, tedy je treba vice otoceni volantu na plny rejd.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Příspěvek od potki »

Ano, v Getzi nemame posilnovac. Je to z r. 2006 a skutocne tie zakladne modely ho nemali. Bola to prva akcia na auto bez akontacie a chceli sme presne to, co reklamovali v casopisoch... Teraz by sa zisiel a som ochotny do toho investovat 20-30.000.
Uživatelský avatar
haryk
**
Příspěvky: 107
Registrován: 12 čer 2006, 10:22
Bydliště: Chebsko

Příspěvek od haryk »

Mno..bez posilovače je to asi dřina..škoda,žes šetřil na nepravým místě.Já teda taky "šetřil"..na klimatizaci..že TAKOVÁ horka nebudou :shock: ..pak že bysme si ji dali dodatečně namontovat,ale na náš typ 1341 už nebyly ani v centrálním skladu v Belgii..takže v horku klima otevřenými okny a ventilací na plno :x :roll:
Getz UG 1341
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

XMira píše:Vipe, mam pocit, ze do verze 1,1 Active se posilovac jeden cas nedaval. Ale to by si musel potki dat do podpisu info o aute. Takhle se muzem jenom dohadovat...
Tak to mi uniklo :( já myslel že všechny verze posilovač vlastní. Osobně si myslím, že dodatečná montáž bude asi drahá záležitost jedině jak píše XMira sehnat věci z vrakáče včetně elektroinstalace.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

vipe píše:
XMira píše:Vipe, mam pocit, ze do verze 1,1 Active se posilovac jeden cas nedaval. Ale to by si musel potki dat do podpisu info o aute. Takhle se muzem jenom dohadovat...
Tak to mi uniklo :( já myslel že všechny verze posilovač vlastní. Osobně si myslím, že dodatečná montáž bude asi drahá záležitost jedině jak píše XMira sehnat věci z vrakáče včetně elektroinstalace.
Co je tam elektrickyho ? čerpadlo ?
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Není to poháněno čerpadlem přes řemenici??Zeptej se v servise jestli je možné dodělat posilovač řízení a co by to stálo a pak uvidíš jestli se to vyplatí shánět na vrakači a sám si to domontovat.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Dá se dodělat servořízení i dodatečně jde to normálně je to o hodně jednodušejc než třeba namontovat dodatečně klimošku,ale teď nastává otázka zda má cenu mít servořízení u malo objemových aut :o
Jinak dneska nemusí být servočerpadlo součástí motoru respektive jako motor ,že by ho poháněl dneska se dělají elektrická čerpadla,třeba Peugeot nebo Citroen je používají ,ale jen u benzínových motorů,funguje to tak,že po nastartování motoru ho sepne alternátor,,bez altíku to nefakčí mám to vyzkoušený :P :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Vita píše:
vipe píše:
XMira píše:Vipe, mam pocit, ze do verze 1,1 Active se posilovac jeden cas nedaval. Ale to by si musel potki dat do podpisu info o aute. Takhle se muzem jenom dohadovat...
Tak to mi uniklo :( já myslel že všechny verze posilovač vlastní. Osobně si myslím, že dodatečná montáž bude asi drahá záležitost jedině jak píše XMira sehnat věci z vrakáče včetně elektroinstalace.
Co je tam elektrickyho ? čerpadlo ?
No nevím co tam potki má mohlo by tam bejt EPS tudíž nějaká elekrika je možná jinak já mám obyč servo (poháněné od řemenice) a hadice :wink:
Místo pro pojistku EPS tam mám, ale nevím zda se to do Getzíku dělalo :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Příspěvek od potki »

Este ma v suvislosti s tym, ci je inak sprevodovane riadenie napadlo, ze sa opytam, kolko otacok volantom ma Getz s posilnovacom od jednej krajnej polohy k druhej? Nas bez posilnovaca ma 4 otacky.
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Nezkoušel jsem, ale stoupání hřebenu pro manuální řízení 132mm a s posilovačem 140mm. Tak že jiné bude (model 2005) u tvého nevím. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Příspěvek od potki »

Oslovil som so ziadostou o info mailom niekolko servisov v BA a doteraz nic. No ak to servo vyzera asi takto
, tak to by nemal byt problem namontovat.
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Příspěvek od potki »

No dnes som to uz nevydrzal a informoval sa telefonicky - Hyundai v BA na Vajnorskej. Ako som cakal, ked som to chcel riesit cez mail - nech maju cas sa na to pozriet, tak technik bol poriadne zaskoceny, nechal si to cele zopakovat a potom ma poziadal, nech cakam na telefone. V pozadi som pocul debatu inych technikov - v podstate znela - nebudeme to komplikovat, povedz mu, ze sa to neda... :(
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

haryk píše:Mno..bez posilovače je to asi dřina..škoda,žes šetřil na nepravým místě.Já teda taky "šetřil"..na klimatizaci..že TAKOVÁ horka nebudou :shock: ..pak že bysme si ji dali dodatečně namontovat,ale na náš typ 1341 už nebyly ani v centrálním skladu v Belgii..takže v horku klima otevřenými okny a ventilací na plno :x :roll:
nojo, kupoval jsi auto nekdy na podzim nebo v zime vid?? :-)

ja ho kupoval v cervnu, takze klima musela byt :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „GETZ“