Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

peter1205 píše:Taktiež mám na garančku pripravený mnou zakúpený motorový olej CASTROL MAGNATEC 5W-30 A1.
Ako však čítam na tomto fóre, niektorí z vás použili 5W-40 a rovnako aj v servise mi povedali, že dávajú 5W-40. Napriek tomu sa však v návode na benzínový Accent odporúča 5W-20 alebo 5W-30.
Ako potom môžu garantovať servisy záruku, keď tam lejú iný olej, aký je odporúčaný ?
Protože ten 5W-40 má lepší teplotní rozsah a osobně si myslím,že nalít do benzínu 1,4l olej 5W-20 je zatraceně špatná volba :shock: :roll: .To je olej vyloženě pro zimní použití-jeho optimální tepl.použití je od MÍNUS 10 stupňů a více mrazu.Tak jízda s tímto olejem v létě po dálnici(a ještě třeba naložený na dovču-no potěš pán bůh,to motor dostane na prdel-to už se o nějakém mazání nedá ani mluvit.Ta 5W-30 je lepší,ale kdyby to bylo moje auto,tak ji tam v žádném případě také nenaleju-to je olej pro optimální použití v létě do +10 stupňů.+- nějaký stupínek,ale pokud nebydlíš na severu Polska nebo jedeš občas po dálnici,rád ho proženeš....tak bych šel určitě do 5W-40.Ten udělá tvému motoru největší radost a hlavně bude mazat i v létě. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Příspěvek od jaara »

Borek píše:Protože ten 5W-40 má lepší teplotní rozsah a osobně si myslím,že nalít do benzínu 1,4l olej 5W-20 je zatraceně špatná volba :shock: :roll: .To je olej vyloženě pro zimní použití-jeho optimální tepl.použití je od MÍNUS 10 stupňů a více mrazu.Tak jízda s tímto olejem v létě po dálnici(a ještě třeba naložený na dovču-no potěš pán bůh,to motor dostane na prdel-to už se o nějakém mazání nedá ani mluvit.Ta 5W-30 je lepší,ale kdyby to bylo moje auto,tak ji tam v žádném případě také nenaleju-to je olej pro optimální použití v létě do +10 stupňů.+- nějaký stupínek,ale pokud nebydlíš na severu Polska nebo jedeš občas po dálnici,rád ho proženeš....tak bych šel určitě do 5W-40.Ten udělá tvému motoru největší radost a hlavně bude mazat i v létě. :wink:
O 5W-20 v manuálu k Accentu píšou, že není vhodný pro dlouhé jízdy po dálnici. Řešit, jestli bude líp mazat 5W-30 nebo 5W-40 nemá smysl, obojí bude mazat dobře. Mimochodem viskozita oleje se v čase dost mění a zrovna olej 5W-40 v jednom testu nevyšel moc dobře, narozdíl od 5W-30, který měl viskozitu stále stejnou a po 15000 km dokonce výrazně vyšší než 5W-40 viz tady
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od pexobb »

Cavte, o tyzden vo stvrtok idem na 1. garancku a chcem si doniest vlastny olej. Chcel som kupit SHELL HELIX ULTRA ale najlacnejsi som nasiel za 470SK za liter co ma potom 4 L vyjdu 1880SK, co sa mi zda dost vela??? Mam ho kupit, alebo mam kupit nieco ine???
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

re

Příspěvek od michal2828 »

Taky se chystám na 1. garančku s matrixem, dokonce jsem měl už jasno jaký olej (5W 40, total 9000) po prostudování fóra jsem, ale dospěl k názoru, že raději nechám vydělat tu tisícovku servisu, než aby mě vydrbali na ostatních věcech. Servis chce vydělat vždy, třeba ti tam za trest nedá nový filtr, nebo něco jinýho.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
dav
**
Příspěvky: 151
Registrován: 14 zář 2008, 10:05
Bydliště: Plzeň

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od dav »

Nechápu na co tahat olej do servisu? :( Oni snad mají špatný, nebo nekvalitní, je to záhada, co ??? :wink: Dav
Byl - Accent 1.6
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od Mexican »

dav píše:Nechápu na co tahat olej do servisu? :( Oni snad mají špatný, nebo nekvalitní, je to záhada, co ??? :wink: Dav
no ked predjes prvu garancku a v servise ti nauctuju za 4 litre oleja znacky YXZ a s tym ze sa skutocne potrapis a prinesies si olej znacky XYZ bude rozdiel 4 litrov znacky XYZ tak to pochopis... alebo inak.. za 5 litrov 5W30 das ca 1100 kc, v servise ti bloknu ten isty za 1900 az 2400.. a to je rozdiel ktory stoji za zvazenie

alebo ti je to jedno a ako u kolegu s CRDi v inom vlakne ti nevadi ze zaplatis o 40% viac za garancku
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od Borek »

Mexican píše:
dav píše:Nechápu na co tahat olej do servisu? :( Oni snad mají špatný, nebo nekvalitní, je to záhada, co ??? :wink: Dav
no ked predjes prvu garancku a v servise ti nauctuju za 4 litre oleja znacky YXZ a s tym ze sa skutocne potrapis a prinesies si olej znacky XYZ bude rozdiel 4 litrov znacky XYZ tak to pochopis... alebo inak.. za 5 litrov 5W30 das ca 1100 kc, v servise ti bloknu ten isty za 1900 az 2400.. a to je rozdiel ktory stoji za zvazenie

alebo ti je to jedno a ako u kolegu s CRDi v inom vlakne ti nevadi ze zaplatis o 40% viac za garancku
Přesně tak!Z vlastní zkušenosti z garanček,nechápu,proč ti šmejdi v servise účtují za sudový(pro ně ještě cenově výhodnější)olej více,než když koupím stejný!!!!! olej u nejbližší benzinky v nejdražším litrovém balení?Píšu zrovna o Shell Helix Ultra,který mě nalévali do motoru snad ze zlatého sudu a zlatým trychtýřem v servisu Korecar HK(a ještě dle faktury v množství,které se tam ani nevejde :roll: ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od David C3 »

hlavně mě nechcou vzít na garančku můj origigi olej. a od nich tam mam Shell 5W-40 ale svůj olej když donesu nevymění a nebo ztrata záruky... Hyundai Zlín
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
pexobb
*
Příspěvky: 47
Registrován: 24 říj 2007, 19:35
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od pexobb »

Borek píše:
Mexican píše:
dav píše:Nechápu na co tahat olej do servisu? :( Oni snad mají špatný, nebo nekvalitní, je to záhada, co ??? :wink: Dav
no ked predjes prvu garancku a v servise ti nauctuju za 4 litre oleja znacky YXZ a s tym ze sa skutocne potrapis a prinesies si olej znacky XYZ bude rozdiel 4 litrov znacky XYZ tak to pochopis... alebo inak.. za 5 litrov 5W30 das ca 1100 kc, v servise ti bloknu ten isty za 1900 az 2400.. a to je rozdiel ktory stoji za zvazenie

alebo ti je to jedno a ako u kolegu s CRDi v inom vlakne ti nevadi ze zaplatis o 40% viac za garancku
Přesně tak!Z vlastní zkušenosti z garanček,nechápu,proč ti šmejdi v servise účtují za sudový(pro ně ještě cenově výhodnější)olej více,než když koupím stejný!!!!! olej u nejbližší benzinky v nejdražším litrovém balení?Píšu zrovna o Shell Helix Ultra,který mě nalévali do motoru snad ze zlatého sudu a zlatým trychtýřem v servisu Korecar HK(a ještě dle faktury v množství,které se tam ani nevejde :roll: ).
Kolko Ti uctovali za liter toho Shellu??
HYUNDAI ACCENT 1.4 16V
EBONY BLACK
ELEGANCE
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od Gandalf »

Smůla je, že normální člověk je technikovi v servisu často vydán na milost. Pokud si ho např. přineseným vlastním olejem postavím proti sobě, můžu čekat cokoliv. Na druhé straně on mi může naúčtovat paradoxně i zcela zbytečný úkon nebo opravu a já mu to většinou ani nedokážu prokázat... Chce to mít solidní servis a technika, ke kterému mám důvěru, ale takoví se hledají dost těžko. Zvlášť, když máte auto v záruce a u nové značky, kde nikoho pořádně neznáte. Takže buď tam někoho dobře znát, slepě věřit nebo jen přežít záruku a pak se zařídit podle svého. Škoda, že nás velká část značkových servisů naučila takhle přemýšlet... :x
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 11 čer 2009, 10:08, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od David PLEVA »

Já nevím jak u vás, ale u mně v servise se mě před garančkou na Sonatě dokonce ptali, jestli budu mít svůj olej, nebo mi mají dát vlastní. Já to řeším vždy jejich olejem už od doby své první Sonaty, kterou jsem koupil jako ojetou s 165 000km. Při pohledu na fakturu mě vyšel jejich olej cca o 250 Kč dráž, než kdybych si ho sháněl sám. Takže chyba bude, jak se to již několikrát různě psalo v postoji servisního technika vůči zákazníkovi.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od Borek »

Pexobb-560,-Kč/l.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od cert »

Tak já pořídím na první garančku tento olej:
http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-de ... -litry-583
Viskozitu 10W-40 jsem požíval na VW Golf III a max. spokojenost.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od Gandalf »

V Globusu tento týden nabízí Castrol Magnatec 5W-40, B4 (4L balení) za 849 Kč. Na tuto značku myslím slušná cena...
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Aky olej kupit na 1.garancnu na benzin 1.4 ?

Příspěvek od Vilda »

cert píše:Tak já pořídím na první garančku tento olej:
http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-de ... -litry-583
Viskozitu 10W-40 jsem požíval na VW Golf III a max. spokojenost.
Certe, jakej máš olej v motoru teď od prodejce ?? Mě tam předávací technik tlouk do hlavy klíny, že tam musí být plná synt. 5 W-30 ...... a 10W-40 je polosyntetika ??
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“