Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Killer »

Zdravim, zacalo se mi stavat, ze za jizdy je odnekud zepredu, nejspis od leveho predniho kola, slyset takove jakoby derni kovu o kov. Dneska se to rozjelo fest a nejvic to bylo, kdyz jsem couval na parkoviste. Napad mne, ze se neco (kaminek, necistota) dostalo do brzdy. Nesetkali jste se uz s tim?
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Reklama
 

Aldik
**
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2007, 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Aldik »

to co popisujes by mohli byt sjete desticky
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Killer »

Hmm, ale to by delalo spis pri brzdeni, nez za jizdy? Nebo ne?
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Aldik
**
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2007, 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Aldik »

ze zacatku pri brzdeni a melo by to zacit delat postupne.... ne z niceho nic.. ale nevim.. kazdopadne to zjistis hned, kdyz sundas kolo jestli mas sjety desticky... takze bych zacal od nejjednodussiho :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od mirpie »

tak tak, sundej kolo a omrkni stav
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Killer »

O.K. Dik za rady. Tak na to mrknu. Ale dneska ne, protoze samozrejme zacalo prset. Chjo. No snad mi to ted opoledne pri jezedeni neupadne :)
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od potki »

Mal som to iste - diagnostikovali to ako vadne lozisko predneho kolesa...
Ale neboj nic :idea:
Accent je vymakane vozidlo a brzdove dosticky su vybavene takym kovovym pasikom, ktory ked sa opotrebuju do hranicnej miery zacne skriet o brzdovy kotuc, aby ta upozornil, ze je najvyssi cas na ich vymenu.
Takze ich iba vymen - odporucam ti pri vymene pozriet si ako to funguje, podla mna je to genialne jednoduche. :)
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
Dracik
*
Příspěvky: 50
Registrován: 26 bře 2008, 16:53
Bydliště: Rimavská Sobota /Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Dracik »

ja mam tiez taky problem ... Po tom co mi odpadlo koleso prave predne , pretoze som mal prehnite rameno tak som dal auto samozrejme do opravy tam mi to museli pomenit cez tlmic pritom zniceny , gulovy klb, osku , rameno to vsetko sa dodrbalo pri prevoze odtahovkou a neschopnimi automechanikmi co nemali jeden hlupy zdvihak na kolieskach .. tak ale uz je jedno nechal som v servise za toto setko 17 000 ,- sk...
No ale vratim sa k tomu buchaniu tiez po tejto oprave je pocut takyto zvuk od toho opravovaneho kolesa , mechanik co to robil vravel ze to je iba daky plast ze tam bucha lenze ja si nemyslim .. normalne pri jazde rono to nepocut ale ked vytocim volanto do prava a prejdem cez nerovnost tak to tam zacne buchat ako keby plech o plech alebo co.. pri potoceni dolava volantom neni pocut nic... iba ked ho dam ba i mierne do prava... neviem si vysvetlit co to je ci sfušovali robotu alebo co ...
Neviete mi niekto poradit ze asi co by to mohlo byt... ?? :?
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od adam221 »

Dracik píše:ja mam tiez taky problem ... Po tom co mi odpadlo koleso prave predne , pretoze som mal prehnite rameno tak som dal auto samozrejme do opravy tam mi to museli pomenit cez tlmic pritom zniceny , gulovy klb, osku , rameno to vsetko sa dodrbalo pri prevoze odtahovkou a neschopnimi automechanikmi co nemali jeden hlupy zdvihak na kolieskach .. tak ale uz je jedno nechal som v servise za toto setko 17 000 ,- sk...
No ale vratim sa k tomu buchaniu tiez po tejto oprave je pocut takyto zvuk od toho opravovaneho kolesa , mechanik co to robil vravel ze to je iba daky plast ze tam bucha lenze ja si nemyslim .. normalne pri jazde rono to nepocut ale ked vytocim volanto do prava a prejdem cez nerovnost tak to tam zacne buchat ako keby plech o plech alebo co.. pri potoceni dolava volantom neni pocut nic... iba ked ho dam ba i mierne do prava... neviem si vysvetlit co to je ci sfušovali robotu alebo co ...
Neviete mi niekto poradit ze asi co by to mohlo byt... ?? :?
Za kotucami mozes mat taky plech... Nakolko ma auto uz svoje roky, moze by ohnuty, prehrdzaveny atd... Mne to sice nerobilo na Hacku, ale na inych autach...
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Burža »

Kdyz se kupuji brzdove desticky, tak sada za cca 700 Kc je na jedno kolo nebo na jednu napravu?
Accent 1,3 63kw 2004
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sada destiček je vždy na nápravu. Měla by obsahovat 4 destičky a dva takové plíšky (když se destičky sjedou, tak tyhle plíšky začnou dřít o kotouč a dělá to děsný kravál :D).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Killer
**
Příspěvky: 108
Registrován: 06 dub 2007, 16:29
Bydliště: Kladno

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Killer »

Jj, muzu potvrdit. Nejdriv to zacne sem tam a pak se to rozjede a kraval je to pekny. Ale cekal jsem, ze to bude elektronicky a rozviti se neco na palubce. Nevite, jak to ma novy Accent resene?
Hyundai i30 1.4 Classic Plus moonlight blue
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Borek »

Tohle řešení s plíšky je jednoduché,laciné a hlavně spolehlivé. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od mirpie »

Dracik :
Neviete mi niekto poradit ze asi co by to mohlo byt... ??

ahoj, zkontroluj, jak moc jsou dotažené šrouby na daném kole. Pokud to bouchá doprava, bud je v hájí levý homokloub, nebo jen blbě nasazené a dotažené kolo. Měl jsem stejný problém přes léto, kdy jezdím na elektronech, ale nejsou origo hyundai. Mám je na středicích kroužkách a hlavně neměly z výroby to vybrání pro hlavy šroubů, co trčí z náboje, aby disk dobře dosedl na náboj. Jedna drážka nebyla přesně udělaná a stačilo kolo přesadit o 90° a problém byl na světě. Měl jsem to v servisu na výměnu pravého ramenního čepu a zapomněl jsem jim říct, at to kolo nasadí tak jak bylo. Vyjel jsem ze servisu, vše ok a pak postupně se začaly ozývat rany (u mě do levé zatáčky, měli sundané pravé kolo) a začal vibrovat volanat, jak to kolo už nebylo kolmo vůči ose náboje. Stačilo zastavit, zvednout to, sundat, přesadit a dotáhnout. Ted v zimě budu mít čas ty drážky udělat rovnoměrně pro všechny šrouby.


To tvůj problém asi nebude, ale úplně stačí, abys měl jen špatně dotažené šrouby. Když to nebude ono, asi homokinetický kloub. Tam by pak bylo nejlevnějí řešení koupit celou jetou poloosu.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Zvuk jako kdyz se dre kov o kov od predniho kola.

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Killer píše:Jj, muzu potvrdit. Nejdriv to zacne sem tam a pak se to rozjede a kraval je to pekny. Ale cekal jsem, ze to bude elektronicky a rozviti se neco na palubce. Nevite, jak to ma novy Accent resene?
Pokud je mi známo, tak i Accent MC používá "plíškovou metodu" :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“