kovové pískání

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
jardaxyz
*
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2005, 15:26
Bydliště: F-M

kovové pískání

Příspěvek od jardaxyz »

Zdravím a prosím o radu:

Při jízdě mi začíná něco pískat takovým šíleně nepříjemným kovovým zvukem vepředu asi u levého kola. hodně to dělá při pomalé jízdě a točení doleva (křižovatky fakt piští). jako by o sebe něco drhlo. co to může být? objevilo se to asi po cestě na dálnici ... ty vyškovské panely mi to asi dojebaly. můžou to být tlumiče, kotouče, destičky, ložiska, nebo něco jiného? neměl jsem zatím možnost to konzultovat s mechaniky a naštěstí budu mít celý tento týden služební auto...

díky
Tiburonek 1. generace, 1.6l, 84 kW
Octavia II Combi, 2.0 TDI PD, 103 kW
Reklama
 

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové pískání

Příspěvek od MartasZ »

Mě se pískání objevovalo vždy, když jsem měl zaseklou brzdu.. brzdič.. což je bohužel u kupátek docela častý..
Taky je tak jednou do půl roka rozebírám, čistim, mažu a mám klid..
Tak na to zkus mrknout ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
dragunov87
*
Příspěvky: 73
Registrován: 07 říj 2008, 06:24
Bydliště: Kobylí na Moravě / Skalica - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové pískání

Příspěvek od dragunov87 »

a nemas len zodrate brzdove oblozenie ???
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: kovové pískání

Příspěvek od Kamil »

To budou asi plíšky,co jsou na brzdovém obložení.To je signalizace,že je třeba vyměnit destičky.Ale když ty plíšky dáš pryč,tak ještě asi tak 2 až 5 tisíc km ujedeš.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: kovové pískání

Příspěvek od mirpie »

jardaxyz píše:Zdravím a prosím o radu:

Při jízdě mi začíná něco pískat takovým šíleně nepříjemným kovovým zvukem vepředu asi u levého kola. hodně to dělá při pomalé jízdě a točení doleva (křižovatky fakt piští). jako by o sebe něco drhlo. co to může být? objevilo se to asi po cestě na dálnici ... ty vyškovské panely mi to asi dojebaly. můžou to být tlumiče, kotouče, destičky, ložiska, nebo něco jiného? neměl jsem zatím možnost to konzultovat s mechaniky a naštěstí budu mít celý tento týden služební auto...

díky


nejlepší bude, když sundáš levé přední kolo a podíváš se tam..Mrkni prvně na desky, pak na kotouč..Prostě vše prohlédni, jinak tady můžem plácat teorie donekonečna..Osobně to vidim taky na něco s brzdovým ústrojím, ale takhle na dálku fakt těžko říct
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
jardaxyz
*
Příspěvky: 31
Registrován: 14 zář 2005, 15:26
Bydliště: F-M

Re: kovové pískání

Příspěvek od jardaxyz »

takže to bylo o tom že už destičky dřely o kotouč. vše bylo už na výměnu. to byla darda. potvrzuju, že výměna kotouče znamená měnit i ložiska - prý to začal už zavádět i ford ... můj mechanik kroutil hlavou. je to debilní systém. jinak jsem vyměnil pár dalších věcí a 11tis. bylo fuč.
Tiburonek 1. generace, 1.6l, 84 kW
Octavia II Combi, 2.0 TDI PD, 103 kW
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: kovové pískání

Příspěvek od mirpie »

prakticky všechny auta, co nemaj na utažení kol šrouby, ale matice, jsou na výměnu kotoučů radost, protože musíš shodit náboj a tím v 90ti % zlikviduješ ložisko. Ano Ford používá také matice, takže uplne to stejné.. Já si na předchozích autech (Renault, Opel) měnil kotouče sám, tam byl klasický systém, sundal jsi kolo, brzdový třmen, pak povolil jeden malinkatý šroubek a kotouč byl dole...Tenhle systém viz Hyundai je fakt k ničemu...Zbytečně složitý, i nasazování kola je horší, musíš se najednou trefit na všechny štefty...Ale co už...
Tak hlavně, že závada je vyřešena...Chce to občas na to auto mrknout, ne jen lit benzin a jezdit.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE“