LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od DEXTER »

no s tou reklamaciou to nie je take jednoduche povedia ze je normalne ked kamienok odlupne farbu iba by som sa tam rozculil , ja to porovnavam so starym autom fiat punto II a to som nemal ani metalizu, a tieto nase modely maju vsetky taku nekvalitnu farbu
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

ja som s lakom spokojny - az na tie prahy-lemy, co som rozlestil Magic colorom od Turtle waxu toho vydrzi dost, po 34 000 km, roku a 3 mesiacoch, zimnej prevadzke a stani na ulici je lak ako novy

umyvam to:

-rucne, WAP
- vosk bud z WAP alebo rucna aplikacia
- frekvencia je cca raz za 6 tyzdnov lete, raz za 3 tyzdne v zime
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Schwarzie »

4 mexican: A ty to umýváš na wapce u nějaké benzínky jejich kartáčem? Já mám strach, že bych to poškrábal, tak si vždycky vezmu vlastní houbu.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

Schwarzie píše:4 mexican: A ty to umýváš na wapce u nějaké benzínky jejich kartáčem? Já mám strach, že bych to poškrábal, tak si vždycky vezmu vlastní houbu.
umyvam to v Mycim autocentru v Reckovicich, ich vybavenim...a som max spokojny
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
reisek
Příspěvky: 6
Registrován: 18 říj 2008, 21:41

poskrabany lak

Příspěvek od reisek »

nevi nekdo kde bych mohl sehnat na modreho accenta korekcni tycinku, nekdo mi to skrabl u obchodu a dost me to sere
Hyundai accent elegance 1.6i CVVT, true blue
r.v. 8/2007
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: poskrabany lak

Příspěvek od Mexican »

reisek píše:nevi nekdo kde bych mohl sehnat na modreho accenta korekcni tycinku, nekdo mi to skrabl u obchodu a dost me to sere
ahoj, presunul som to sem.. takze.. dvojzlozkovu korekcnu sadu na opravu laku dostanes na objednavku u kazdeho autorizovaneho dealera Hyundai, cena do 350 Kc.. Kupoval som True Blue, presne co mas ty.. ma to dve zlozky - farbu a kryci lak, aplikacia jednoducha, vyzera to vyborne
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Gandalf »

Dobré ráno všem! Chci se zeptat, jestli zde někdo už neřešil ochranu laku nalepením folie a s jakými výsledky. O problémech s lakem se tu píše dost a na internetu jsem našel nabídku produktu "Car shield" fy. Trieste a.s. (moravskou pobočku má ve Zlíně). Zejména na nové nebo zánovní laky by možná stála za úvahu. Máte někdo zkušenosti s touto firmou nebo s ochrannou folií obecně?
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
jpis
Příspěvky: 8
Registrován: 26 led 2008, 17:34

Laková tužka,spray

Příspěvek od jpis »

Nevíte náhodou někdo,kde se dala koupit laková tužka,spray.Barva metalíza Celadon Blue?Někdo mi na parkovišti škrábnul zrcátko-asi 1,5cm rýha.
SlavoRK
**
Příspěvky: 138
Registrován: 28 led 2008, 11:12
Bydliště: RK, Česká republika

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od SlavoRK »

To bolo dobré, že sa ten príspevok presunul sem a nevytváralo sa nové vlákno... Inak, v lete som volal do dvoch servisov Hyundai a povedali mi, že to nemajú, že to podľa nového zákona nesmú predávať. Tu v Čechách. Tak som si svoju farbu nechal namiešať v auto-lakoch. A dobrá.
Hyundai Accent 2007
1,4 Elegance Natural Gray
Dlhodobá spotreba 5,8 l / 100 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Mexican »

SlavoRK píše:To bolo dobré, že sa ten príspevok presunul sem a nevytváralo sa nové vlákno... Inak, v lete som volal do dvoch servisov Hyundai a povedali mi, že to nemajú, že to podľa nového zákona nesmú predávať. Tu v Čechách. Tak som si svoju farbu nechal namiešať v auto-lakoch. A dobrá.
no ono sa to nepresuva samo :? .. takze znova presunute.. Prosim vsetkych novych a oncasnych navstevnikov citajte poriadne nadpisy vlaken.. ked sa to nazyva LAK . problemy a ochrana tak sa tam asi kuknem ked mam otazku na korekcnu tuzku, zrejme sa tam ludia nevykecavaju o zadnej naprave

Ja som svoju kuil nedavno, je od Mobisu, ale uprimne neviem co to bude - este som to neskusal, proste som sa k tomu nedostal ked bolo teplo.. nechavajte si blocky a ked to bude mat inu farbu, tvrdo by som to reklamoval s navratenim penazi a prestriekanim origo farbou
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re:

Příspěvek od black_sheep »

David C3 píše:ja tam nic nemám... jinak sem četl na Audi forum o problémech A3 2.0TDI za 800tis.... Hyundai je zlatý.. jen drobnosti :?

tak jsem schvalne zagooglil a audi a jiny znacky teda takovy problemy s korozi nema :( nevyrabi v turecku, noo..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Schwarzie »

Tak myslím, že Achilovou patou mýho auta bude antikorozní ochrana střechy. Dnes jsem po umytí objevil další rezavý místečko. Na fotce to sice vypadá hůř, než to vypadalo ve skutečnosti, ale i tak mě to netěší. Odrezil jsem to, ale lak jsem na to nedával, jen vosk. Chci zkusit, jak se to bude chovat dál. Na přední kapotě, u který bych předpokládal větší problémy nic není. Moc to nechápu, ta střecha nemůže mít žádnou antikorozní ochranu.

před odrezením
http://jdem.cz/agcn5

po odrezení
http://jdem.cz/agco7
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Marecek »

to Schwarzie: mně se to nějak nezdá. Je ta "rez" až na plech, nebo je po odrezení čistě jenom na laku? Podobné příznaky jsem měl na C3. Nakonec to byl vždycky "bordel", který se prostě na lak nějakým způsobem dostal (např. brousení flexou, bordel ze stavby atd...). Po odrezení byl lak netknutý, jako nový..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Schwarzie »

Marecek píše:to Schwarzie: mně se to nějak nezdá. Je ta "rez" až na plech, nebo je po odrezení čistě jenom na laku? Podobné příznaky jsem měl na C3. Nakonec to byl vždycky "bordel", který se prostě na lak nějakým způsobem dostal (např. brousení flexou, bordel ze stavby atd...). Po odrezení byl lak netknutý, jako nový..
no, máš pravdu, že další rezavý zrnka s částečným chycením laku jsem měl i jinde. Ty jdou ale nehtem odlopnout. Sice nevím, kde se tam vezmou, ale je to něco z venku a ne chyba auta. To co jsem nafotil, ještě zítra za pořádnýho světla prozkoumám, ale na omak je tam cítit nerovnost, -zřejmě porušený lak-, která nejde odstranit. po odrezení je to hrozně miniaturní, dnes už jsem na to neviděl. na fabii jsem to měl hodně těch rezavých zrníček např. na předních dveřích, zřejmě od předních kotoučů.
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od Schwarzie »

Schwarzie píše:
Marecek píše:to Schwarzie: mně se to nějak nezdá. Je ta "rez" až na plech, nebo je po odrezení čistě jenom na laku? Podobné příznaky jsem měl na C3. Nakonec to byl vždycky "bordel", který se prostě na lak nějakým způsobem dostal (např. brousení flexou, bordel ze stavby atd...). Po odrezení byl lak netknutý, jako nový..
no, máš pravdu, že další rezavý zrnka s částečným chycením laku jsem měl i jinde. Ty jdou ale nehtem odlopnout. Sice nevím, kde se tam vezmou, ale je to něco z venku a ne chyba auta. To co jsem nafotil, ještě zítra za pořádnýho světla prozkoumám, ale na omak je tam cítit nerovnost, -zřejmě porušený lak-, která nejde odstranit. po odrezení je to hrozně miniaturní, dnes už jsem na to neviděl. na fabii jsem to měl hodně těch rezavých zrníček např. na předních dveřích, zřejmě od předních kotoučů.

Teď jsem se vrátil od auta (21:00). Vše beru zpět!! Accent má nejlepší antikorozní ochranu na světě :!: :!: :!: Jasně se ukázalo, jak si člověk něco dokáže vsugerovat.
Vzal jsem baterku a šel zkoumat střechu. Ačkoliv to i po odrezení nevypadalo moc hezky http://jdem.cz/agco7, tak jsem to teď nemohl vůbec najít, i když jsem poměrně přesně věděl, kde to bylo (pro úplnost, to místo jsem odpoledne po odrezení ještě navoskoval, ale po navoskování jsem to už nezkoumal). Nakonec se mi to podařilo najít, byl to už ale jen malinký flíček, sotva viditelný. Přejížděl jsem po něm nehtem, i bříškem prstu a nic jsem necítil. Jsem teda přesvědčenej, že lak je netknutej. Kousek vedle jsem našel další zrníčko, který jsem nehtel odloupnul a který nechalo stejně vypadající (tj. téměř neviditelný) rezavý flíček. Zbytečně jsem plašil :roll: Sakra ta fotka s klíčem http://jdem.cz/agcn5 vypadá ale strašidelně :shock: :shock: :shock: :shock:
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“