Hyundai Accent 1.6 benzín

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

Vilda píše:Ahoj certe , dneska jsem jezdil po okreskách, mezi 70 - 100 km/h a spotřeba podle palubáku 5.8. Máš pravdu, motor okamžitě reaguje na plyn slušným zátahem a hlavně odspodu. Po městě zatim 7.4 - 7.7 , ale jde to dolu. V listopadu pojedu do Mnichova, tak jsem zvědavej na spotřebu po dálnici do 130ti km/h 8) Dneska vím, že motor 1.6 byla správná volba :!:
Ahoj Vildo,
kolik už máš najeto? Jsem zvědavej, jak moc to poleze dolu. Ještě nemám ani 600 km a město je pro mně popojížďka 2-3 km - to jsem zvědavej, jestli se dostanu těch Tvých cca 7,5.
Jinak 1,6 je ta nejlepší volba (nafťák bych na těch couračkách zasmrtil bo by se neohřál). Ještě, že přišla akce Polar, jinak bych měl 1,4....
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

cert píše:
Vilda píše:Ahoj certe , dneska jsem jezdil po okreskách, mezi 70 - 100 km/h a spotřeba podle palubáku 5.8. Máš pravdu, motor okamžitě reaguje na plyn slušným zátahem a hlavně odspodu. Po městě zatim 7.4 - 7.7 , ale jde to dolu. V listopadu pojedu do Mnichova, tak jsem zvědavej na spotřebu po dálnici do 130ti km/h 8) Dneska vím, že motor 1.6 byla správná volba :!:
Ahoj Vildo,
kolik už máš najeto? Jsem zvědavej, jak moc to poleze dolu. Ještě nemám ani 600 km a město je pro mně popojížďka 2-3 km - to jsem zvědavej, jestli se dostanu těch Tvých cca 7,5.
Jinak 1,6 je ta nejlepší volba (nafťák bych na těch couračkách zasmrtil bo by se neohřál). Ještě, že přišla akce Polar, jinak bych měl 1,4....
Já mám najeto necelých 700 km, ale sem tam, jsem ho prohnal nad 4 500 otáček, nebylo to cíleně, ale že jsem musel, při předjíždění. Spíš mám ale dojem, že si ze mě palubák dělá prču :D, protože v sobotu mi po praze ukazoval 7.1 :? a dneska i 7.7. Jinak motoru dám ještě 300 kiláků v klidu a pak ho začnu prohánět :wink: Když tak se zase ozvy, jak si na tom se spotřebou ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Tak jsem zase přidal pár stovek kiláků ( hlavně po praze ) a spotřeba je okolo 8 litrů, ale jezdím kratší vzdálenosti, takže žádný překvápko. Kromě vrzajícího sedadla u řidiče, nejsou s autem žádné potíže. Sedadlo už viděli v servisu a muselo se objednat. Kvůli bočním abg. to prý potrvá delší dobu a tak teď mám trochu víc nahlas puštěný rádio :D . Trochu mě zaskočil velký úbytek posilovače řizení při vyšší rychlosti :? U služebního Mercedesu začne posilovač vadnout tak ve 150 - 160 km/h, u Accenta, už ve 120 km/h ..., ale v pondělí jedu do Mnichova, tak uvidim, jak rychle si na to zvyknu. Taky musím ocenit topení, když ho dám naplno, tak je v autě opravdu, ale opravdu teplo !! ( což z Renaulta neznám ). Ještě k motoru, je silný a výkonný a udržet se v rychlostních limitech je mnohdy problém. Celkově bych řekl, že za cenu necelých 281 000 Kč, je to super svezení :lol: :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Tak koukám, že na tenhle topic píšu sám :? no nic nevadí .... Včera jsem odcestoval do Mnichova a jelikož už mám najeto přes 1 2OO km tak jsem začal motor prohánět. Celou trasu jsem jel 14O - 16O km/h, akorát v německu na omezeních jsem se držel stanovené rychlosti. Zpočátku byla spotřeba 8 litrů, ale postupně klesala a před Mnichovem ukazoval palubák 7,4 litru a při 12O km/h pod sedm litříků :D Určitě jsem nebyl žádná brzda provozu a většinou v levém pruhu. Na servo řízení jsem si rychle zvykl, akorát při rychlostech okolo 18O km/h začíná být znát měkčí podvozek. Jinak s motorem velká spokojenost a počítám, že spotřeba pomalu bude klesat k šesti litrům.
Naposledy upravil(a) Vilda dne 12 lis 2010, 18:24, celkem upraveno 2 x.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

No, já na tom se spotřebou tak jako Vilda nejsem, ale to je tím, že jezdím samý krátký trasy. Pokud se motám po městě s tím, že jedu tak 2-4 km jednu cestu, tak to jezdí za 9. Když auto vytáhnu někam na okresky alespoň na 30 km trasu, tak se spotřeba podle palubáku o dost sníží. Dálkově po okreskách (nemám známku na Highway č.1 a další) jedu tak kolem 6. Mám najeto cca 1400 km a tak začnu Accentíka prohánět...
Jinak závady stylu, že mi ve výrobě nedali na expanzní nádobu chlazení přepadovou hadičku se budou řešit při montáži Konstruktu (který jsem měl už dávno mít - při koupi říakli, že přijde tak do týdne - auto mám měsíc a nikde nic). Pak byly na pravé straně mizerně spasovaný dveře - s tím mě Iromez vyhodil - prostě jako že to dělat nebude. Tak jsem to doladil doma - 1/4 hoďky, dýl to fakt netrvalo. a ježtě se mi nezdá slícování jak je napojený dole PP blatník na práh - to poladím v létě, teď je na to kosa. Jinak s autem max. spokojenost.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Tak já mám najeto asi 1 700 km. Kromě vrzající sedačky, absolutně bez problémů. Dneska ráno jsem jezdil po praze a spotřeba podle palub. počítadla byla 7,5 (a to byl mráz ).....Trochu hůř mi jde řadit dvojka, z trojky, ale to se musí oběhat. Jinak, jak se dostanu ven z města, tak motor vytáčím, co to jde ( klidně k 6 000 otáček ) a má krásnej zvukovej projev 8) V prosinci pojedu znova do Mnichova, tak budu zvědavej, jaká spotřeba se ukáže. Když se dostanu po dálnici na 6,5 litru, ( při 130 km/h ), tak budu spokojenej. Často kontroluju olej, ale je pořád na horní rysce. Jediný, co ještě budu řešit, jsou ostřikovače. Stříkají moc nízko a při vysoký rychlosti, na sklo skoro nic nedopadne :? Tak asi vyndám trysky a podložím je. Ale to jsou takový blbosti, který si člověk opraví sám. Jinak jsem s Accentem 1.6 moc spokojenej a splnil všechna moje očekávání.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od tom »

Vilda píše:Tak já mám najeto asi 1 700 km. Kromě vrzající sedačky, absolutně bez problémů. Dneska ráno jsem jezdil po praze a spotřeba podle palub. počítadla byla 7,5 (a to byl mráz ).....Trochu hůř mi jde řadit dvojka, z trojky, ale to se musí oběhat. Jinak, jak se dostanu ven z města, tak motor vytáčím, co to jde ( klidně k 6 000 otáček ) a má krásnej zvukovej projev 8) V prosinci pojedu znova do Mnichova, tak budu zvědavej, jaká spotřeba se ukáže. Když se dostanu po dálnici na 6,5 litru, ( při 130 km/h ), tak budu spokojenej. Často kontroluju olej, ale je pořád na horní rysce. Jediný, co ještě budu řešit, jsou ostřikovače. Stříkají moc nízko a při vysoký rychlosti, na sklo skoro nic nedopadne :? Tak asi vyndám trysky a podložím je. Ale to jsou takový blbosti, který si člověk opraví sám. Jinak jsem s Accentem 1.6 moc spokojenej a splnil všechna moje očekávání.
Neví jak u accenta, ale u nissana se trysky nechaly stělovat špenslikem.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od cert »

tom píše:Neví jak u accenta, ale u nissana se trysky nechaly stělovat špenslikem.
U Accenta to bude stejně. Taky se mi zdá, že ostřikovače stříkají moc nízko, ale zatím jsem neměl potřebu je nějak seřizovat.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vláďa »

Trysky ostřikovačů jdou seřídit jehlou, předevčírem jsem je seřizoval.
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Rudolf »

Vilda píše:......Když se dostanu po dálnici na 6,5 litru, ( při 130 km/h ), tak budu spokojenej. ....
Minulý týden jsem jel po celé D11 rychlostí 150 tacho a víc. Max. místy 160. Předtím asi 40km po R35 a nakonec asi 40km po Praze. Spotřeba podle výpočtu 8,3l/100km. Ve 130 typuju spotřebu tak 7l spíš víc. Já mám celkovou po 10000km 6,45 a to s minimem jízd po městě a po dálnici jezdím "pomalu" (auto ovšem v 95% jízd zatíženo asi 230kg posádka a tak 30kg v kufru).
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Vláďa píše:Trysky ostřikovačů jdou seřídit jehlou, předevčírem jsem je seřizoval.
Tobě to šlo???
Mně teda ne. Nechtěl jsem to utrhnout, tak jsem to nerval :?
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vilda »

Mě to právě taky nešlo :? jako když jsou ty trysky napevno ...proto je chci podložit a tím zvýšit dráhu ostřikování. Bál jsem se, že v nich jehlu zlomím :(
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Vláďa »

Ahoj, šlo to seřídit docela dobře - měl jsem větší (silnější) jehlu kterou jsem do otvorů zasunul pár mm a šlo mi to docela zlehka. Předtím jsem to zkoušel špendlíkem, ale je moc tenkej a s tím to nešlo.
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od Mexican »

Vilda píše:Mě to právě taky nešlo :? jako když jsou ty trysky napevno ...proto je chci podložit a tím zvýšit dráhu ostřikování. Bál jsem se, že v nich jehlu zlomím :(
ide to uplne pohodovo... len sa toho netreba bat, vydrzi to dost.. ja som to nastavoval po cca 10 000km a slo to
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Re: Hyundai Accent 1.6 benzín

Příspěvek od CzechJoker »

Přiznejte se, kdo jste se dneska ráno před sedmou motali s vínovou šestnáctistovkou v Brně po Kolišti...?
acc_koliste.jpg
acc_koliste.jpg (75.63 KiB) Zobrazeno 2001 x
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“