svetla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

svetla

Příspěvek od zombyk »

zdravim, mam taky problem zo svetlami na mojej lantre, vcera som bol mimo domova a vecer ked som sa chcel vratit som zistil ze pri zapnuti svetiel mi idu len parkovačky, rano som to skusil znova a svetla zas nenaskocili, uz sa mi to stalopredtym ze mi nenaskocili svetla ale po polhodke to uz slo a teraz to uz vobec nejde, neviete mi niekto poradit kde moze byt problem?
H Getz 1.4
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: svetla

Příspěvek od tatulda »

Nepíšeš,jestli ti nesvítí jenom potkávací,nabo i dálková světla.Sestře u Accenta taky nešly světla,ale jenom tlumená.Dálková šla v pohodě a celý problém byl v přepínači pod volantem.Jsou tam přepínací kontakty a plastové pásky,které je ovládají.4asem se ty kontakty vyhřejí a přestanou světla fungovat.Stačilo rozdělat,napružit znovu kontakty a světla fungují normálně.
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: svetla

Příspěvek od kibut »

Njn, pokial ti komplet nesvietia vsetky stretavacky naraz, tiez by som zacal od volantu. Rozobrat a prezriet, popripade nastriekat kontoxom... :shock:
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: svetla

Příspěvek od zombyk »

no tak sa dnes do toho idem pustit, zacnem od volantu ako ste poradili dufam ze sa podari a ze to bude fungovat, dam vam vediet ako som dopadol
H Getz 1.4
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: svetla

Příspěvek od zombyk »

no taze som sa do toho dnes pustil a zacal som od poistiek a tam bola aj chyba, bolo uplne vypalene relé tak som zatial dal rele z klimy lebo sak na zimu ju netreba a objednal som si v H. nove.. tak dufam ze to vydrzi a ze nenastane ziadna dalsia chyba
H Getz 1.4
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: svetla

Příspěvek od kibut »

Kolko ta stalo rele v H ??? :shock:
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: svetla

Příspěvek od zombyk »

860 SK a ete to len objednali v piatok by to tam malo byt.. zatial som bez klimy..pocuj ty si z kvp??
a to povodne rele davam opravit kamosovi dufam ze sa mu podari a budem mat jedno naviac.. pre istotu
H Getz 1.4
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: svetla

Příspěvek od kibut »

Som z KVP. Je dobre mat do rezervy nejake to relatko :)
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: svetla

Příspěvek od zombyk »

to tam na hemerkovej ci ako sa to vola byvas? no pod klastorom druha ulica????
no hey relatko sa zide .. a aj ty budes vediet ze ked tak mozes sa ozvat a pujcim kym si nezozenies.. abo neopravis svoje
H Getz 1.4
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: svetla

Příspěvek od kibut »

Tam tam byvam. No mne by sa zislo rele pre smerovky :)
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Re: svetla

Příspěvek od Topek2 »

zdravim,mám úplně stejný problém,jen jiné auto.Jdou my jen parkovačky a světelná houkačka,ale potkávací a dálky nic ani kontrolka na přístrojovce u dálek.V pojistkách a relé jsem hledal,ale nevím která by to mělo být....může někdo přiblížit jak je značený a kolik ampér? dík :wink:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: svetla

Příspěvek od zombyk »

rele na svetla mas pod kapotou medzi hlavnymi poistkami, na mojej lantre je to na lavej strane (ked pozeras na motor) a na krabicke je napisane ktora poistka a ktore rele naco funguje..ak nebudes vediet tak mozem vyfotit na mojom aute a hodim sem obrazok,
H Getz 1.4
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Re: svetla

Příspěvek od Topek2 »

no já samozřejmě vím kde mám pojistky a relé,jen nevím jaké označení to relé má,zkoušel jsem nějaké prohodit s klimou(tu poznám :-)) ale nic se nedělo.A úplně nejlepší je ,že když jsem do těch pojistek koukal asi 10min.,tak se najednou rozsvítili potkávačky a všechno fungovalo,když jsem přišel podruhé do auta tak už zase né.Přepínač bude v pořádku,takže jedině opravdu to relé. :evil:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
zombyk
**
Příspěvky: 155
Registrován: 08 dub 2007, 12:03
Bydliště: Košice

Re: svetla

Příspěvek od zombyk »

no tak to mas to rele pokazene...moje auto malo podobne priznaky hh :-) neviem ako je to presne pomenovane, lebo som to nekukal, ale ked som otvoril tu skrinku pod kapotou na poistky tak relatka som mal na pravej strane v skrinke nad sebou. a prve zdola bolo svetlo, druhe bola klima. a tretie neco CON FAN to netusim co je bo som to nevyberal..
H Getz 1.4
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Re: svetla

Příspěvek od Topek2 »

žádné relé....drát ke světlům byl někde seklej,že to někdy samo naskočilo a za moment jen žhavili,pak vůbec nic....si už hnije potfora :roll:
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“