Zimní PNEU

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od laxo18 »

neviem ako ultragrip ale mali sme teraz na aute hydragripy a to boli letne ked mam pravdu povedat dost ma sklamali a celkovo ma sklamala znacka goodyear za jedno koleso som vyhodil 5500sk co je dost a vydrzali akurat tak 2 sezony a to ked som ich kupil a videl som ten dezen tak som myslel ze to vzivote nezoderem to vypadali ako kolesa na traktor neviem uz urcite do znacky goodyear nepojdem niekedy sa neoplatia ani drahe gumy
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Dr Meduza »

mate nekdo zkusenost s pneumatikama Semperit?
konkretne Semperit WINTER GRIP 195/60 R14
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Borek »

Nikdo nic-tak pokud můžu k těm Semperitkám Winter grip-krátce řečeno je to na dnešní poměry(tenhle typ se dělá léta letoucí-tuším někdy od roku 2001)pneumatika průměrných jízdních vlastností.Pokud ji chceš na jízdu sněhem-tam je doma-osvědčený hrubý vzorek,má velice dobrý samočistící efekt,otáčením kola-uvolňování sněhu z drážek.Pokud na převážně na jízdu někde po městě-sucho,mokro,břečka-tak bych volil jinak.Hlavně na suchu budeš cítit,že máš "zimní" pneu.Hodně záleží,za kolik peněz ji budeš kupovat-to je údaj,který je důležitý pro misky vah cena xxx a co za ni dostanu.
U Semperitu by měl tuhle pneu úplně nahradit do budoucna typ Master Grip-prodává se přibližně za stejnou cenu a jízd.vlastnosti jsou o pověstný chloupek lepší. :D
Protože fabrika Semperitu patří Continentalu,tak je logické,že třeba Continental Winter Contact TS800(prodává se tak kolem 2500,-Kč)je opravdu o něčem úplně jiném!To je opravdu DOBRÁ zimní pneumatika.

Dede-Goodyear ultragrip performance,jsou dobré pneu,ale opět záleží za kolik KČ jsi je koupil.Jako vždy a u všeho (pneu,oleje...)je pro mě hlavní měřítko poměr cena x výkon.Protože u spousty výrobků stoupá třeba se značkou cena,ale výkon zůstává stejný. :wink: Takže pokud jsi je koupil-nevím v jakém rozměru-jestli na origo H.17" disky za +-kolem 3900-4000Kč,tak nejlepší,co na těchto pneu je,je bohužel zajímavý vzhled vzorku. :( Jinak nečekej nic extra jízd.vlastnosti-prostě průměr na sněhu i na suchu.Jak už jsem tuším psal někdy před měsícem v rubrice u zimních pneu na Getze-pokud chceš opravdu,ale opravdu velice dobré,vyrovnané zimní pneu,tak jsou to Goodyear UltraGrip 7+.To je opravdu špička a jednoznačně doporučuji. :wink: Jestli jsi zůstal u 17" disků,tak velice dobrou volbou jsou Dunlop SP Winter Sport M3-vzhledem k ceně,která se pohybuje v rozměru na Tiburona 215/45R17,kolem 3600,-Kč,bych ti ji doporučil více než ty GY performance.Za nižší cenu a mají lepší jízd.vlastnosti,záběr a jsou tišší.
Asi jsem tě moc nepotěšil,ale pokud jezdíš hlavně po Brně,tak ten rozdíl,by jsi pravděpodobně asi nepoznal(abych ti zvedl náladu :D ).I když taková zasněžená,místy zledovatělá cesta Brno-Česká Třebová :shock: :mrgreen: .Za sebe doufám,že žádná zima nebude,protože mám raději sluníčko a holky v minisukních. :lol:

Safra-nějak jsem to s tím psaním přehnal :shock: .Ale třeba to někomu pomůže ve výběru zimních pneumatik. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od DEDe »

To borek: Jo ja sem pak koukal ze sem mel vzit spit ty ULTRAGRIP 7+ ale co uz :) Ty performance maji zase psane ze by meli hodne vydrzet a tak na snehu a mokru sem cetl recenze ze to neni zrovna spicka :)
jinak ja sem koupil 205/55 R16 za 2200Kč. No uvidime jezdim prevazne v Brne , trasu Brno-Trebova tak jednou za mesic takze to bude v pohode a cena tech pneu neni myslim nijak premrstena takze to tak beru ale ten nakup sem podelal protoze sem spechal a popletl sem to s recenzi na Performance 2 a vsim sem si toho az druhej den to uz byly na ceste :D
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Dr Meduza
****
Příspěvky: 1105
Registrován: 14 kvě 2008, 08:34
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Dr Meduza »

No ty semperitky sou po litru za kousek, coz se mi zda velice rozumna cena, zazraky od toho necekam, de me spis o to jak se to chova na mokru, hlavne treba proti polariskam
Coupe 2.0 LPG rv 96 barva Fialova -> rosekano -> uz je zase skoro opraveno
Opel Omega B 2.0 Combi LPG - luxusni kara, ma sedacky Recaro :D
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Borek »

Dr Meduza-tak pokud jsi pořídil ty Semperitky za litr kus,tak je to velice :!: dobrá cena a za ty peníze ti udělají dobrou službu(prodávají se tak kolem 1500-1600KČ). :wink:

Dede-i ta tvoje cena za GY je slušná(normálně se prodávají tak o 300,-KČ/ks dráž),takže nemusíš litovat.Rozdíl mezi Performanci a UltraGripem je tak +-500,-Kč/ks a přiznejme si,že to není malá částka,ale v případě UltraGripů7+ je ta vyšší cena přiměřená.Ty se opravdu mohou považovat za špičku na zimu.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od DEDe »

Borek píše:Dr Meduza-tak pokud jsi pořídil ty Semperitky za litr kus,tak je to velice :!: dobrá cena a za ty peníze ti udělají dobrou službu(prodávají se tak kolem 1500-1600KČ). :wink:

Dede-i ta tvoje cena za GY je slušná(normálně se prodávají tak o 300,-KČ/ks dráž),takže nemusíš litovat.Rozdíl mezi Performanci a UltraGripem je tak +-500,-Kč/ks a přiznejme si,že to není malá částka,ale v případě UltraGripů7+ je ta vyšší cena přiměřená.Ty se opravdu mohou považovat za špičku na zimu.
no na nejlevnejsi pneu stojej ULTRAGRIP 7 o 50 kc vic nez ty performance :) 2299 :) Pluska pak o 2 kilca draz tusim, no to je jedno co mam to mam, ve snehu jezdim minimalne v brne neni prakticky zadnej kdyz nahodou napadne tak se to hned rozesrackuje a rozesoli :) Dnad v horach kam jedu 3x do roka nekde nezapadnu :)

Ale na nejlevnejsi pneu sem napsal stiznost ze klamou ze tam maj u performance napsany vitez testu 2008 ale to byly ty Performance 2 a diky tomu sem koupil jine pneu nez sem puvodne zamyslel. Dokonce sem volal tam a zvedla to nejaka baba a s ochotou mi potvrdila ano to jsou ty vitezove testu 2008 Performance 2 no a samozrejme nejsou ze, na to to menit a vracet nemam cas ani naladu takze uz to necham ale nasrali me o tom zadna.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Borek »

To víš,prodávat musí :D .Ale nevěš hlavu-vybral jsi dobře a příště budeš opatrnější. :wink: Dříve používal zimní pneu 1 z 10000 lidí a nebyly takové problémy na silnicích.Dnes si většina myslí,že když nasadí zimní pneu,že může jezdit stejným stylem/rychlostí jako v létě :? a podle toho to na silnicích vypadá.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
wasek
**
Příspěvky: 108
Registrován: 05 črc 2008, 13:52
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od wasek »

Tak jsem pánové dnešní noc vyzkoušel na vlastní kůži GY UltraGrip 7+. Nezklamaly. S autem s pohonem na předek jezdím první zimu, tak jsem měl strach, vyzkoušel jsem při cestě Žamberk- Rokytnice v O. h.- Rychnov n K. - Žamberk led, sníh s ledem, hluboký sníh, vyježděné koleje v hlubokém s něhu ... Nechápal jsem, jak dokážou tyto pneumatiky krásně držtet stopu v takových podmínkách. Chce to ještě cit a zkušenosti, ale myslím, že UG7+ se do těchto horských podmínek opravdu povedly. Uvidíme dále, jak se budou chovat na břečce. 8)
Hyundai Coupé 1,6 16V, r.v.1998, červené
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Yurii »

No možná budu trochu mimo Vaše spektrum. Přemýšlím pořídit si nějáké zimní pneu až budu mít funkční Scoupátko (bude to zase o pár neděl dál :( ) Ale někdo mi říkal o gumách Mastersteel Winter + že je má na autě a jsou naprosto super.
Prý stojí málo a mají i ochrannou lištu (co to vůbec je?) Navíc jejich hodnocení na TyreTest.com je taky docela kladné...http://www.reifentest.com/cgi-bin/autot ... 5z101&&&EN
Nějáké reference, názory nebo rady? :?
Podle ohlasů bych se jich nebál
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Davepic
***
Příspěvky: 625
Registrován: 21 zář 2006, 20:24
Bydliště: Vigantice

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od Davepic »

matysekul píše:Barumky jsem používal dost dlouho.Jak polaris,tak polaris 2.bral jsem je proto,že byly levné a že jsem toho v zimě moc nenajezdil.Ale už bych je nechtěl.Na mokru či vlhku nedrží.Musí se s nimi brzdit dost opatrně,aby se neutrhly.Po třech letech ztratily dost ze svých vlastností a na vlhké silnici v ostřejší zatáčce jsem měl co dělat.
Moje volba by byl Nokian,nebo ty Goodyeary.
Tak ja mám ty barumky Polaris2 ted 3 zimu a jsem s nima max. spokojeny ve všech situacich se chovali na vybornou jěšte se nestalo, že bych nevyjel...Tak je to možná o tom na jakem autě jsou obute u mě u coupečku je to v poho
Obrázek

HYUNDAI COUPE 2.Generace V6
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od hlobilp »

Barumky uz na auto nikdy. Barum a voda nejde dohromady. Ted mam Kumha, tri sezony a celkem fajn za ty prachy. Jemze uz doslouzili, tak jsem primyslel co koupit. Myslel jsem puvodne Kenda za 1000, mam letni a jsou v pohode. Jenze kdyz jsem si projel testy a ceny, tak jsem byl uz skoro rozhodnuty pro Pirelli za 1240.... jenze nasel Continentaly 830 za nejakych 1370 a uz nebylo co resit. Vcera jsem je objednal. Dle testu na 1-2 miste. Ale podle mych preferenci to jsou 1.. ted cekam az prijdou a pak dam vedet.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od DEDe »

hlobilp píše:Barumky uz na auto nikdy. Barum a voda nejde dohromady. Ted mam Kumha, tri sezony a celkem fajn za ty prachy. Jemze uz doslouzili, tak jsem primyslel co koupit. Myslel jsem puvodne Kenda za 1000, mam letni a jsou v pohode. Jenze kdyz jsem si projel testy a ceny, tak jsem byl uz skoro rozhodnuty pro Pirelli za 1240.... jenze nasel Continentaly 830 za nejakych 1370 a uz nebylo co resit. Vcera jsem je objednal. Dle testu na 1-2 miste. Ale podle mych preferenci to jsou 1.. ted cekam az prijdou a pak dam vedet.
U tech kontinentalu je jen jeden prusvih oni maj mekkou smes proto dopadaji v tech testech tak dopre dobre drzi ale horsi je to s tou zivotnosti maji tam cca 3x horsi znamku nez ty zminovany goodyear jinak jsou perfektni. Takze kdyz snih neni tak to chce snema jezdit asi o dost krotceji jinak bude brzy po vzorku, ja sem nad tim premyslel a prave proto sem je nakonec nevzal - Brno malo snehu a asi bych je moc rychle sjel a nemohl bych si dovolit sviznejsi styl jizdy abych je nejsel moc rychle.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní PNEU

Příspěvek od hlobilp »

DEDe: zivotnost me moc nebere, pocitam ze za tri roky pujdou do kytek.... a tech 20-30tis by mohli vydrzet. To mi bohate staci.
Ale aspon budeme mit srovnani jak to doopravdy je :-)
tak mam najeto na nic asi 100km... rozdil oproti byvalym Kumho: sileny rozdil v hluku, tiche, nehlucne, to ostatni se pozna casem
najeto asi dva tisice...... naprosta spokojenost, pekne drzi na snehu, na mokru na ledu... ted uz jen tu vydrz posoudit
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „COUPE“