Nová santa a prasklý rozvody

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od dream23 »

Zdravím všechny Sanťáky,

na moji Santě mám najeto 116tis km a asi před 3týdny o víkendu cestou z Rujány kousek za Berlinem přidávám plyn, najednou motor zdechne, posilovac netahne, nic. zajedu ke krajnici, dam trojuhelnik a volam ADAC.

Odtáhli nás (štěstí v neštěstí - 5km od dalšího sjezdu byl ofiko hyundai servis a dalších 100m hotel) a druhý den v servisu jsem zjistil krutou pravdu - praskly rozvodak, uvnitr se to potkalo, takže komplet výměna skoro celýho vnitřku motoru.

Jediný štěstí, že ji mám ještě v záruce, takže v německu to opraví, ale i tak - tohle se nesmí stát. Nějak jsme se nakonec dostali zpátky do Čech a pro opravené auto jedu po 3 tydnech v oprave zítra do nemec.

Přitom chodím pravidelně do servisu na garančky a rozvody se přitom u Santy mění ve 120ti, při 105 by se měli kontrolovat.

A tady byla podle mě chyba. Ty rozvody už museli bejt načatý, na nízkých otáčkách bylo něco slyšet, ale nepřikládal sem tomu pozornost, ale kdyby do toho při prohlídce koukli určitě by si toho všimli.

Proto myslim že to byla vina servisu, kterej se na to vys....

Můžete mi někdo potvrdit, že při prohlídce na 105ti se musí kontrolovat rozvody a jestli je nějaká páka jak zjistit, že servis tu kontrolu nezanedbal?

Tahle prohlídka mě totiž stála jako ostatní, kdyby kontrolovali rozvody mělo by to být dražší ne?

díky za jakýkoliv info,
david
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Hardcam »

Neni nic jednodusssiho, nez se mrknout do servisky na rozpis urzby.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od dream23 »

Hardcam píše:Neni nic jednodusssiho, nez se mrknout do servisky na rozpis urzby.
co tím myslíš? Mě tam daj jenom razítko, stav kilometrů, příští prohlídka a toť vše.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Hardcam »

Pokud neni rozpis udrzby v servisce, tak je urcite v manualu...je to takova tabulka, kde najdes pri kolik km/nebo v kolika mesicich mas co kontrolovat nebo menit. (R - vymena, I - inspekce)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od dream23 »

Hardcam píše:Pokud neni rozpis udrzby v servisce, tak je urcite v manualu...je to takova tabulka, kde najdes pri kolik km/nebo v kolika mesicich mas co kontrolovat nebo menit. (R - vymena, I - inspekce)
jj to v manualu asi bude, ale tam servis nic nezapisuje. Prave zajimalo by me jestli je nejaka paka zjistit jestli to opravdu udelali nebo ne...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Hardcam »

Tak to netusim, maximalne v nejake jejich databazi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

V manuálu je soupisová tabulka co se kdy má dělat. Někdy se dá odhadnout co všechno dělali podle toho kolik normohodin si nafakturovali. Zkus se mrknout do faktury na ty normohodiny a třeba to podle toho někdo tady pozná.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
lesanek1949
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 srp 2006, 20:08
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od lesanek1949 »

Mě dělali rozvody v 90tisících...
Hyundai Sonata 2.0 Elegance 2004
Hyundai Santa Fe 2006 2.7 V6
Hyundai ix55 3.0 V6 ropa
Uživatelský avatar
KTM
*
Příspěvky: 13
Registrován: 27 lis 2008, 19:37
Bydliště: Bratislava

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od KTM »

Vravis ze si bol v autorizovanom servise. Na fakture nemas vypisany rozpis servisnych prac a rozpis pouzitych materialov.
Daval som teraz do santu nove rozvody, klapky, vodnu pumpu..komplet kit, ale predtym som si ich dal skontrolovat ci je to nutne...na fakture to bolo vypisane.
Santa Claus 03...2.0 CRDi, 4WD, manual
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Hardcam »

lesanek: ty mas benzinaka a tam je to mozna jinak.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od karves »

Jestli to není tajný, kde jsi byl. Když si přečteš moje předchozí příspěvky, tak se dočteš o kalitě práce v servisu. A to byly práce objednaný. Což teprve taková servisní prohlídka. Zaplať a na nic se neptej. Já jsem majitelem vozidel Hyundai cca šest let - no hrůza. Ještě, že jsou docela spolehlivý. Několikrát jsem zkoušel ruzný servisy - výsledek podle mého všude stejný. Někde - snad v manuálu jsem četl, že by měl servis ke každé garanční prohlídce vystavit protokol s uvedením jednotlivých kontrolovaných bodů. Zatím jsem vždy dostal jenom fakturovanou částku na garanční kontrolu a materiál (olej, filtr....) :(
SF Elegance AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Borek »

Tak já jsem vždy dostal kompletní fakturu s výpisem všech činností,co dělali. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od dream23 »

tak už mám santičku doma ... tak nakonec vše způsobila prasklá napínací kladka(resp. prdnul takovej litinovej bazmek v kterym je usazená) měnili hlavu, pisty, ventily, hřídel, řemen no skorov všechno .. takže mám motor po generálce. Zvuk super, šlape jako hodinky, mechanik si dal záležet ... cena 3.800EUR - vše pokryla celoevropská záruka hyundai.

Další výměna rozvodů prý po dalších 120tis :)

Jméno toho servisu zatím zveřejňovat nebudu, zajedu tam a uvidíme jak se k tomu postaví.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Jestli rupnul "litinovej bazmek", tak bych je z toho primárně nevinil. Mikroprasklina v litině se snad bez rentgenu odhalit ani nedá. A pokud by bylo podezření na zanedbání údržby, tak by to nevzali na záruku. Takovéhle věci se bohužel stávají. Naštěstí máme záruku jakou máme :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
dream23
*
Příspěvky: 66
Registrován: 23 kvě 2006, 09:10
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová santa a prasklý rozvody

Příspěvek od dream23 »

Mr. HYUNDAI píše:Jestli rupnul "litinovej bazmek", tak bych je z toho primárně nevinil. Mikroprasklina v litině se snad bez rentgenu odhalit ani nedá. A pokud by bylo podezření na zanedbání údržby, tak by to nevzali na záruku. Takovéhle věci se bohužel stávají. Naštěstí máme záruku jakou máme :wink:.
jj jasná věc, já jen chci, aby mi ukázali, že ty rozvody při 105ti zkontrolovali(výpisem prací, sekretářkou s velkejma prsama, čímkoliv :) ) a že udělali to co měli

(a stranou nechám jestil by to odhalili nebo ne-to je druhá věc)

... jen se starám, že můj plechovej miláček dostává péči, kterou si zaslouží (a kterou si platím 8) )
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“