Popraskane vyfukove zvody

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

No lepidlo jsem taky hledal, ale nakonec po zvazeni vseho jsem koupil nove. Podle mne je hlava stejna a napasovat by to tam slo po navareni patricnych prirub. tolik bych za to nedal ani nahodou. To bych to nechal zavarit nejakemu odbornikovi kdyby nebylo zbyti...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Re: Popraskane vyfukove zvody

Příspěvek od Ráďa »

Min.týden jsem v jiném vláknu psal o servu a i o "Litin.parozích" ......
..... zjistil, že mám prasklé litinové parohy výfuku. Na předním krytu svodů je vidět, že je to začouzeno a i ten zvuk není to pravé ořechové. V pondělí mě čeká demontáž litin.dílu a on má nějaké šikuly v jedné z firem (místní teplárna) a tam jsou oni schopni toto zavařit nějakými elektrodami na litinu.
Jak to zde pročítám tak jsou různé názory. Můj kamoš, který opravuje z 90%Háčka má v tomto ohledu velké zkušenosti. Celé svody se musí připevnit na traverzu s předvrtanými dírami, aby se po svaření nezkroutily. Svářet se to musí ma malých úsecích, aby se litina nepřehřála a ještě je to dobré vždy vyhřát celé ve výhni (něco jako mají kováři). Co se opravených týká, tak se mu po těchto opravách (elektrody na litinu a postup ak popisuju) žádné znouvu popraskané nevracejí. Jinak musel konstatovat, že problémy jsou největší u Lanter. Accentům nepraskají. Jestli udělali nekde "soudruzi" chybu a na výkony Lantry tento výrobek z litiny nepoddimenzovali. Nevím!!!!
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Popraskane vyfukove zvody

Příspěvek od black_sheep »

to kazdopadne udelali chybku!! :-))) ani na scoupe nepraskali, tohle je proste specialitka coupe RD a lantry J2. :-)

sotva jsem to vyresil na coupe - nove svody - varianta s prirubou tak mame doma lantru a ta ma zapeklitejsi problem! svody s katalyzatorem pohromade a taktez - ruplee :twisted: zitra sundam dekl a podivam se na ne - to jsem zvedavej co na me vybafne za rouraky :-)

nekdo nejaky napad - kdo by to byl schopnej nejak poresit?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
broža
**
Příspěvky: 280
Registrován: 10 říj 2008, 11:33
Bydliště: Bohušovice nad Ohří

Re: Popraskane vyfukove zvody

Příspěvek od broža »

myslim ze oni by ti mohli pomoct s opravou svodu http://www.weldmasters.cz
okorat je to asi pro tebe trosku z ruky :roll:
:hyu: Hyundai Lantra 1.6 16V GLS 84kW r.v.1996 zelená metalíza

Seat Cordoba 1.8 červená metalíza r.v.1999 R.I.P 2010

VW Passat Variant 1.9 TDI 85kW r.v2000
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“