Pořád svítí airbag

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
chaosss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 31 pro 2007, 08:56

Pořád svítí airbag

Příspěvek od chaosss »

Cus potřebuju poradit ,nevite nekdo čím to je kdyz me porad na pristrojovce sviti kontrolka airbagu?? kamosovi presne to same delalo na peugeotovi sme tam rozpojili kable pod sedačků znovu zapojili a kontrolka zhasla,ale tady fakt nevim ,asi budu moset vytahnut žárovku to bude rychlá oprava :lol: :lol: :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek II
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 lis 2007, 21:23

Re: Pořád svítí airbag

Příspěvek od Krtek II »

Matrixe sice nemám, ale závadu mám stejnou na Elantře.
Naposledy upravil(a) Krtek II dne 26 led 2010, 20:16, celkem upraveno 1 x.
SOUČASTNOST Hyundai Matrix 1.6
MINULOST Hyundai Elantra 2.0 CRDi, r. v.: 2001
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Pořád svítí airbag

Příspěvek od rastos »

A mas tam bocne airbagy? Lebo najcastejsie to sposobuju tie. Je tam slabsi kontakt pod sedackou, ked sa s nou casto hybe dopredu-dozadu tak ten kontakt blbne. Na vyresetovanie ale musis ist na diagnostiku, iba tak sa to da. Oni to zmazu, a ak by sa to po case opakovalo, zvyklo sa to riesit tak, ze sa ten rozpajaci kontakt pod sedadlom vyhodil a napajkovalo sa to napevno... Vlastna skusenost, aj ked z inych modelov aut + 1x Matrix.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Pořád svítí airbag

Příspěvek od shwaara »

Tento problem jsem taky resil, bylo to kontaktem bocnich airbagu pod sedackou. Viz sekce Sonata->airbag
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád svítí airbag

Příspěvek od Matmar »

Tak ja tu píší kolegové, měl jsem opakovaně ten samý problém, dělá to kontakt v konektoru pod sedačkou. Pokud samozřejmě není opravdu vadný bag...to bych ovšem vzhledem k ceně novýho řešil opravdu odpojením žárovky :-D Je potřeba ty kontakty napružit a prošplíchnout Kontoxem, vytažení a zastrčení pomůže na chvíli. Diagnostikou se nic mazat nemusí.
Matrix CRDi
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Pořád svítí airbag

Příspěvek od shwaara »

U mne se to mazat diagnostikou opravdu muselo, ale to muze byt jinym typem..
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Pořád svítí airbag

Příspěvek od Matmar »

To určitě může být, je možné že během těch let se používaly různé verze řídících jednotek. Ta moje se chová tak, že pokud chyba pomine - kontrolka zhasne. V případě ale konkrétně airbagu, ta se mi nedržela ani v paměti, To jsem si ověřil nedávno když mi zamrzla nafta, v servisu vyčetli jedinou chybu ohledně právě nízkého tlaku v palivovém systému, bag nic. Ale ten jsem řešil v létě, od té doby jsem měl vytaženou baterku, je možné že je ta paměť chyb zálohovaná z aku auta. Nebo nikdo neví ... :mrgreen:
Matrix CRDi
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“