Žárovky do světlometů

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od adam221 »

Dost malo ti vydrzia... 24tis km, 13mesiacov a ziadnu ziarovku som este nemenil... Kamosovi odchadzali tiez predne ziarovky, dali sme tam odpor a je s tym pokoj :)
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od palčo »

Priatelia, čo poviete na tieto žiarovky?
http://www.tuning.sk/dokument-philips-n ... 4-h7-bulbs
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od Mexican »

palčo za 1100 Sk (cca 39 EURO) ti uz na cestu moze svietit nejaky borec menom James :D no ale vanze, cena je to skutocne vysoka. Ale preferenciam sa medze nekladu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od palčo »

Našiel som aj menšiu cenu-okolo 30€. Len či aj vydržia nejaký ten piatok. :roll:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Marecek
*
Příspěvky: 37
Registrován: 21 bře 2007, 22:09

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od Marecek »

Já myslím, že se investice nevyplatí. Sám jsem si 2x koupil OSRAM Night breaker (což je vítěz v testech žárovek) a při každodenní jízdě cca 1,5h mi vydrží tak 1,5měsíce maximálně. Je pravda, že svítí supr, ale 500Kč za tak krátkou dobu je prostě moc. Takže jsem koupil zpět klasické a zatím po 3měs. nepraskla žádná. Philips Night guide snad skončil v testech na druhém místě právě za Osramem a životnost byla psána cca stejná. Takže já bych se toho bál..
Kia Rio II, 1,4LX+, rv.2007, béžový interiér :-)
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od cert »

V Golfu jsem měl Osram Silverstar a vsítily pěkně. Vydržely mi 3 roky. Co se praskání žárovek týká, tak se říká, že víc praskají ve světlech, kde není sklo ale plast - prý se špatně chladí.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Enigmatique
*
Příspěvky: 46
Registrován: 08 srp 2007, 19:39
Bydliště: okr. Trnava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od Enigmatique »

palčo píše:Priatelia, čo poviete na tieto žiarovky?
http://www.tuning.sk/dokument-philips-n ... 4-h7-bulbs
Ahoj Palčo,

keďže tie žiarovky ideš dávať do svojho stroja, tak beriem do úvahy H4. A v tom prípade ti odporúčam túto stránku:

http://www.narva.sk/default.asp?mtc=0&c ... tiid=20748

Táto pobočka je smerom na Žabí majer v BA, na Staviteľskej ulici. No a rozdiel v cene je dosť výrazný:

1099 Sk (36,48€) a 676Sk (22,44€) je celkom slušný rozdiel...
Hyundai Accent 1.5CRDi Elegance
Gold Beige - 08/2007 - 70000 km

Obrázek
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od palčo »

Super. Srdečná vďaka. Rozdiel je naozaj viac než solídny.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od JoKo »

ahojte,

mam accenta 06 a momentalne tam mam osram night breaker a su celkom OK ak zohladnim cenu {10€}. povodne ziarovky som vyhodil hned na druhy den, pretoze s nimi nebolo absolutne nic vidno. zhanal som philips vision plus {tie mali rodicia na accente - 03} a svietili vyborne, ale nikde ich nemali :( ale uz ich mam objednane a ked sa vypalia tieto osramky, tak tam davam philipsky. rodicia maju momentalne na starsom accente bosch 50+ a svietia tiez celkom dobre, ale najlepsiu skusenost mam s philipskami...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od Mexican »

mne vcera po namacani toho Maria Cavallo potahu ostalo vedro vody - tak som si umyl poriadne reflektory a uplne som bol prekvapeny.. cesta do Brna so standartnymi ziarovkami bola uplne pecka.. pri celodennom svieteni pre mna osobne nejake drahe ziarovky neprichadzaju do uvahy - stalo by to moc penazi, skutocne ma to vcera prekvapilo ako dobre to svieti aj so standardom
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od rokolo »

Mexican píše:mne vcera po namacani toho Maria Cavallo potahu ostalo vedro vody - tak som si umyl poriadne reflektory a uplne som bol prekvapeny.. cesta do Brna so standartnymi ziarovkami bola uplne pecka.. pri celodennom svieteni pre mna osobne nejake drahe ziarovky neprichadzaju do uvahy - stalo by to moc penazi, skutocne ma to vcera prekvapilo ako dobre to svieti aj so standardom
Zastávám podobný názor.....a když už, tak se dají sehnat H4 s větší svítivostí za podstatně menší peníz cca100Kč/ks :wink:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

A jaké??
Já mám zkušenost jenom s philips (blue vision) a osram (cool blue).
Momentálně mám ty osramky.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od rokolo »

Koukni hned na začátek tohoto vlákna čtvrtý příspěvek........na odkazu první obrázek - test....TUNSGRAM H4 Megalight 30%
Já jsem je vyzkoušel, ale ne na Ácovi. Byl to FAVORIT a zlepšení bylo slušně pozorovatelné. Akorát si teď nejsem jistý jestli jsem náhodou nesehnal s navýšenou svítivostí o 60%. Budu se muset podívat :idea:
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od Rudolf »

Se špinavýma reflektorama tam můžeš mít co chceš. A že se v téhle roční době zasviní během chvilky... Můj osobní pocit je, že Accent svítí dostatečně. Samozřejmě by mohl svítit líp, jen je otázka smyslu (neberu reklamy výrobců žárovek), zda je to tak výhodné a bezpečnější. Vola na neosvětlené ukrajině v černým hubertusu a s 2 promilema v krvi stejně uvidíš až na poslední chvíli, zvláště jede-li proti tobě auto se žárovkami se zvýšenou svítivostí.....
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky do světlometů

Příspěvek od Mexican »

Rudolf jj, ako som pisal - poriadne vydrhnute a bol som skutocne prekvapeny.. svietilo to tak o 5-7 metrov dalej ako zvycajne a najma osvetlena plocha bola fakt osvetlena. Davat viac ako 200 kc za obe ziarovky sa mi zda zbytocny luxus. Zatial mam 44 500 a odisla jedna z povodnych, nahradil som ju rezervnou a zatial pohoda.. paradoxne odisla Philipska (od vyroby som mal v kazdom reflektore inu znacku), nahradna je rovnako ako druha povodna Tungsram
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“