zabudnite na santa fe !!!

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Zamčeno
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od tomki »

tak som vcera absolvoval jazdu s novym veracruzom, ked mi zavolali ze pridite si vyskusat. Tak som tak trochu skepticky siel ze som zvedavy aspon na ten motor.
No a utrpel som mierny sok. Toto auto akoby ani nebolo z aktualnej doby Hyundai. Prislo mi akoby ste dosli do predajne dacie a medzi autami by stalo trebars nove Audi A4 a tvrdili ze to je novinka od dacie. Tak mi prisiel ix55.
Poporiadku, interie takmer uplne premiovy, mekcene plasty, ine materialy, ine sedacky, lepsia koza, jedine dve veci co prebralo od sata fe je ovladanie PC a plastove cierne klucky na otvaranie dveri. Skoda toho detailu ale navadi.
Ked som vsak zacal jazdit tak som nemohol uverit ze soferujem hyundai.
Teraz musim celkom realne povedat vsetkym zabudnime na nase santa fecka, toto s nim nema vobec nic spolocne okrem znaku na kapote. Podvozok konecne bez buchotania, sedacky nedrncia, odhlucnenie na absolutne vysokej urovni, jaudne vlastnosti na mile vzdialene od fecka, nekymaca sa, je tvrdsy, automat ok, motor je taky trochu slabsi trojliter ale zrejme kvoli prevodovke, ktora je vraj japonska ale nezvladne viac nez 451Nm co je skoda ale kazdopadne sili ma to auto dost. Pri 0-100km/h ide asi ako moje cipnute fecko ale uz potom vo vyssich rychlostiach ma ix55 jasne navrh.
Ak to realne zhodnotim bez akychkolvek emocii tak santa fe je proti tomuto jedna otrasna rachotina, az som vytoceny ako moze stat veracruz tolko co som dal za moje fecko. Podla porovnania tychto dvoch aut by malo fecko v plnej vybave stat max 600000,- Sk aj s DPH taky je to rozdiel. No som zaskoceny skutocne treba si ho skusit. Pocitovo z jazdy, ticho, pohodlie, pocit nie je daleko od X5 co sa tyka premiovosti vozenia. :shock: ](*,) =D>
ak to zhrniem tak skratka veracruz je podla prvych mojich skusenosti konecne poridna luxusne vymakane SUV za smiesne peniaze. Uvidi sa samozrejme dlhodobo ako bude spolahlive ale toto som necakal, ked som potom presadol spet do mojho tak som neveril co som za rovnake prachy kupil pre 1,5 rokom.
Reklama
 

Olaf
*
Příspěvky: 34
Registrován: 01 lis 2007, 07:08
Bydliště: Vysočina

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od Olaf »

Docela věřím. Také mě štve, že jsem za Santu dal v březnu 2007 celý mega a to mi nepřibalili ani box, natož kola se zimním obutím. Prostě se to v té době u Santy nedělalo.
Na druhou stranu ale spadly ceny všech aut a navíc ix 55 je novinka a postavená nad Santou. Dneska Santu bez daně za těch 600.000,- Kč pořídíš a ix 55 je ze ten mega. Docela to odpovídá. Taky bych dnes volil jinak. Co se dá dělat. Uvidím za 3 roky, to budu opět měnit.
Ale nevím, jestli to bude zase Hyundai ?!?
SF 2007 Elegance Satin Begie
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od tomki »

to som si povedal aj ja ci to bude hyundai ale toto by som bral okamzite keby mi povedali ze santa fe si vezmu ako odtupne a preberu si leasing tak idem domov na tomto. Ako vravim zabudni na hyundai, toto je az nechutne lepsie, nechapem jak je to mozne.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od zdenek76 »

dal bych mu rok života, ať se projeví slabiny (jako že určitě budou). V roce 2006 taky všichni jásali nad novým SF a po roce přišlo vystřízlivění v podobě opakujících se problémů: slabý podvozek, pazvuky, kůže, kompresor klima
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od matejicek »

Přesně tak.... Vzpomínám na tu chválu při uvedení nové SF na trh. Ale je to asi normální-proti SF 1. generace to byl výrazný rozdíl. Nicméně po srovnání IX55 s Mazdou CX-9 je Mazda jasným vítězem. Nevím, proč zastoupení nedoveze i ten benzín. Ne všichni hledí jen na spotřebu..... V Příbrami jezdí CX-9 několik a asi se stále prodávají-dnes jsem byl v servisu a stály tam tři nové k prodeji. Benzínová motorizace by si kupce určitě našla vzhledem k současným cenách rádoby nafty v českém vydání. Mám auta v benzínu i naftě-nafta v čekých podmínkách již nikdy více.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od DEDe »

no ja to rikam porad ze kupovat novy je po case akorat k breku protoze za 2 roky je neco daleko lepsiho za stejnej peniz jen hodnota toho puvodne koupenyho ta tam
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od tomki »

jasne ze na zaciatku santa fe boli chvaly a vsetko, ale santa fe aj od novoty buchotalo, otriasalo sa a podobne, vec ako kompresor na klimu a stabilizatory nehovoria a vyhotoveni auta, jazdnom prejave a tak dalej. Tu je skratka pri ix55 taky priepastny rozdiel medzi tymito dvoma autami ze to snad ani nemoze byt pravda. Keby ste mi povedali ze je to novy lexus a nalepite tam znak tak vam uverim. Tak premiovo a suverenne to auto posobi a ide. Santa fe akoby bolo z roku 1998 ked ho k tomuto prirovnam.
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od Rexcor »

No jak jsem psal v tom druhím tématu, povození je to super a to jsi pod sebou neměl benzín 3,8.
Samozřejmě se nesmí tak koukat na spotřebu:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: zabudnite na santa fe !!!

Příspěvek od Hardcam »

Tomki: tohle neni forum trotlu,toto tema zde staci 1x,zamykam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Zamčeno

Zpět na „SANTA FE II“