Ako namontovat otackomer

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
onicek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2006, 18:46
Bydliště: Bardejov

Ako namontovat otackomer

Příspěvek od onicek »

Zdravim nevedel by mi niekto poradit, ci sa da na hyundai atos namotovat otackomer? A ako? Neviete na akom principe pracuje otackomer? Je to na nejakom mechnickom pohybe lanka, alebo na nejakom impulzovom principe? :?: :?: :shock: :lol:
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Ako namontovat otackomer

Příspěvek od ivan »

onicek píše:Zdravim nevedel by mi niekto poradit, ci sa da na hyundai atos namotovat otackomer? A ako? Neviete na akom principe pracuje otackomer? Je to na nejakom mechnickom pohybe lanka, alebo na nejakom impulzovom principe? :?: :?: :shock: :lol:
Nevím jak ani Atos vypadá :cry: ,ale pokud vím,tak je to velký,jako asi
Daewoo Matiz,né?
No otáčkoměr pracuje na principu impulzů!!
Snímač,který počítá rychlost strvačníku+otočení strvačníku a pomocí impulzů to jde do budíku ve kterém je čip a ten to vyhodnotí a pak dá povel a ukáže Ti hodnoty,tak nějak by to mělo fungovat! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Cara
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 pro 2005, 13:04
Bydliště: Praha

Příspěvek od Cara »

Přesně jak píše Ivan. Ty impulsy jsou přivedeny u každého auta, které má vstřikování, do řídící jednotky a ta na jejich podkladě upravuje množství pohonné směsi. Jde o to, zjistit kde je kontakt s těmito impulsy v řidící jednotce.
Accent 1,3, 12V, 98, 62kW, 3dv
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Ahojte, taky jsem měl zálusk na otáčkoměr jelikož ho do mýho broučka nedali :( Koupil jsem si z led diod stupnici. Mel napajeni a jeden drat pro impulsy, ale nikdo mi nedokazal rict kam to mam pripojit. Pak v jednom servise kia mi to borec zkousel, zapojil to a tim veskera cinost otackomeru zkoncila protoze to prepoloval a z ot. se začoudilo. Pises ze do řj je přiveden signal impulsu ale ani nevim kde tu ridici jednotku mam a kde bych nasel ten signal. :cry:
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Točkometr

Příspěvek od Franta »

Nejjednodušší zpúsob jak zapojit tenhle krám je následující : jeden drát na plus, druhý na mínus a třetí na napájecí vývod na cívce. Pozor ne na výstupní vývod k rozdělovači, ale na 12V napáječ cívky. Ten je mimochodem vedený od řídící jednotky.
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

No jo ale nejsou tam nahodou 2 civky??? tudiz 4 draty???
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Felotron

Příspěvek od Felotron »

v tom pripade by to ukazovalo polovicni otacky...

Nekdo tu daval odkaz na ty servisni manualy v rustine - tam by se to mohlo zjistit.
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Točkometr

Příspěvek od Franta »

Možná by se ty impulzy daly sloučit pomocí dvou diod, ale to by se muselo skontrolovat nejdříve pomocí dvoupaprskového osciloskopu.
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Felotron píše:Nekdo tu daval odkaz na ty servisni manualy v rustine - tam by se to mohlo zjistit.
To je bohužel na GETZE, ale podívám se na to
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Josef píše:
Felotron píše:Nekdo tu daval odkaz na ty servisni manualy v rustine - tam by se to mohlo zjistit.
To je bohužel na GETZE, ale podívám se na to
...toz ta 1.3 je tam stejna...
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Josef píše:
Felotron píše:Nekdo tu daval odkaz na ty servisni manualy v rustine - tam by se to mohlo zjistit.
To je bohužel na GETZE, ale podívám se na to
toz 1.1 byla aj v atosovi (pokud se nemylim), 1.3 v accentovi, 1.5 ve vsem moznym, toz se to snad trefi ;-)
Odpovědět

Zpět na „ATOS“