Sněhové řetězy

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Sněhové řetězy

Příspěvek od Franta »

Sněží a sněží, takže následující problém je stále aktuální.
Velmi často běhám do takových oblastí jako Čertovica, Donovaly, Jasná a některé oblasti ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Bez sněhových řetězú bych si asi ani neškrtnul. Následkem častého používání se mi potrhaly plastové rukavice s dlouhými návleky. Otázka zní... dají se někde koupit tyto rukavice? Nikde jsem to totiž neviděl a je to velmi dobrá věc. Múžete mi poradit? Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

trochu to tam znam a ty retezy jsou fakt potreba:) Co se tyce gumovych rukavic s dlouhymi navleky daji se koupit ve velkoskladu elektro coby elektrikarske rukavice. Pokud chces kozene, klidne investuj do svarecskych, vic vydrzej, ale budou taky drazsi
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Franta »

Spíš bych chtěl ty origo plastové, jsou jemnější a skladnější a bohatě vyhovují. Kdyby se daly někde koupit, hned bych je vzal.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

nebude jednodussi koupi poradny retezi? jsem z hor a neustale nandavani a sundavani me sralo.. nemluve o rozhozeny geometrii.. moje reseni.. super kvalita a 30sec na nasazeni a nasledne sundani.. naprosta bomba a dlouha zivotnost na led a brecku a snih..

PEWAG SPIDER .. cena odrazujici.. ale kdo je ma pochopil o cem je pohodli ridice kdyz je vanice nebo zapadnes.. po letosni zime jen samou chvalu temto retezum od Pewagu...
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Sněhové řetězy

Příspěvek od Franta »

Borci, nepochopili jsme se.
1. Jedné se o igelitové rukavice které mají dlouhé návleky, až na ramena (na tom odkazu jsem nic podobného nenašel), jsou tak dlouhé proto že když nasazuješ řetězy, šáhneš si do blatníkú až po ty ramena.... a tento typ jsem nikde neviděl.
2. Nechci se přít co to jsou kvalitní a nekvalitní řetězy a zda stačí 30 sec, nebo to někdo zvládne za 10 sec. Já tvrdím že to co jsi Vyki napsal je trochu svalnaté. Za 30 sec oblíkneš s bídou jedno kolo a to si ještě o blatník rozbiješ nos. :lol: ... Strašně totiž záleží na teplotě. Někdy ti namrzá sníh a led přímo do řetězu a je problém to usadit a došponovat .... a není to jen o rychlosti a síle. Už se mi stalo, že jsem obouval řetěz a auto začalo ujíždět jako sáňky z kopce. Se zmrzlýma rukama to taky není žádná sranda. Za jeden den jsem je oblíkal někdy i 12x.

Vyki, mám ti rozumět tak, že nasadíš kvalitní řetězy jakmile začne sněžit a dokud sních nesleze, nesundáš je :P ?
Já bych tu zimní výbavu po letošku s chutí doplnil ještě o skládací lopatu.

Taky jsem z hor. Když vyjdu na dvorek, tak na východě vidím Vysoké Tatry - Kriváň, po celé jihovýchodní, jižní a jihozápadní straně se mi táhnou Nízké Tatry, Na západě Veľká Fatra, na západě až na severozápadě Chočské vrchy a Veľký Choč a od severu až po severovýchod Západní Tatry a Baranec, takže řekněme od 1000 do 2500 m/nm, co je nižší nestojí za řeč ( například bouda mého psa... :wink: )
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

to ne, chci zduraznit jak mega sileny je nasazovat ve vanici retezi.. to se neda to je utrpeni.. pak jedes trista metru po zasnezeny a zafoukany silnici a nahle je zas jednicka prosolena a kvuli tem trista metrum nasazovat ctvrt hodiny retezi a nasledne sundavat abych nekurvil podvozek..me dokaze tak rozcilit ze mam zkazenej celej den... ale s Pewagama to je jiny.. maji redukci na sroubech a jejich nasazeni je do triceti vterin.. pohodlne rychle.. a radeji pewag nez rukavice.. tak jsem to myslel vis... po letosni zime nechci obyc retezi v zivote videt ...

http://www.pewag.cz/cs/produkty/snehove ... zy/6.shtml tyhle spider mam

http://www.pewag.cz/cs/produkty/snehove ... zy/8.shtml
a tyhle jsou pro zachranare a sportovni jizdu.. nic mene po me zkusenosti jet na pewagach ze Spindlu do Vrchlabi 80km/h na snehu auto se ani nehlo, v rizeni zadny mlaceni geometrie taky drzi celou zimu.. rovnomerne se rozjedu i v mega kopci pod svatakem kde skonci hrabosem i 4x4... tak nevim ale radeji nez rukavice poradna investice.. za zimu se to vrati pokud nasazujes alespon 30krat za zimu.. to by me mrdlo z klasickejch retezu
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Vyki »

Franta píše: 2. Nechci se přít co to jsou kvalitní a nekvalitní řetězy a zda stačí 30 sec, nebo to někdo zvládne za 10 sec. Já tvrdím že to co jsi Vyki napsal je trochu svalnaté. Za 30 sec oblíkneš s bídou jedno kolo a to si ještě o blatník rozbiješ nos. :lol: ... Strašně totiž záleží na teplotě. Někdy ti namrzá sníh a led přímo do řetězu a je problém to usadit a došponovat .... a není to jen o rychlosti a síle. Už se mi stalo, že jsem obouval řetěz a auto začalo ujíždět jako sáňky z kopce. Se zmrzlýma rukama to taky není žádná sranda. Za jeden den jsem je oblíkal někdy i 12x.
nepochopil jsi me a asi jeste v zivote nevidel Spider.. prostuduj ten odkaz.. tady ve Spindlu jsem to uz videl na nekolika autech.. nahon na predek na zadek nebo na vsechny je to jedno.. a nasazujou se z boku kola vubez do podbehu nesahas! v tom to kouzlo... povidam do PUL MINUTY nasazeno ... mno vazne... ver nebo ne
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Můžu je potvrdit Vikiho slova.
Když jsem je uviděl - moje reakce musím ne mít - na hory jezdím dost pravidelně a chalupu mám na silnici 4- třídy.
Cena - je sice taky špičková. Koupil jsem také COMPACT a dnes bych již žádné jiné řetězy nechtěl
http://www.sukorady.cz/
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

franta: tipuju bud Liptovsky Mikulas, nebo Liptovsky Jan.

Co se tyce tech rukavic..to fakt nevim...sezen si nekde v arme starej atombordel a ustrihni tomu rukavy a mas po problemu:)

Vyki: ty retezy jsou fakt zajimavy, to jsem jeste nevidel...asi se po nich podivam dukladneji
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

hej chlapi jako 10 litrů za řetězy :?: :!: :idea: :idea:
je fakt že bejt v horách tak jdu do nich taky ... :!:
vypadají fakt sqěle :idea:
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

takhle to nejak u nas vypadalo pred tydnem.. retezi jsou v horach nezbytne, geometrie je draha a navic nemluve o sjizdeni pneu na kazde strane jinak kdyz se s tim nic nedela a vesele kezdi celou zimu.. ale to vse uz tu bylo receno.. spider jsou naprosta revoluce, ten plast jsem tady podrobil tezkym zkouskam za letosni zimu.. muzu to srovnat s kvalitou znacky fiskars, je neznicitelny i na betonu, ty retezi byli testovany v nemecku, oni obepnou kolo a stanou se vlastne jeho soucasti.. osm ramen na kazdem ctyri ocelove koliky jak na kopackach fotbalisty:)

Obrázek
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Franta
*
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2005, 17:50
Bydliště: Slovensko

Řetězy

Příspěvek od Franta »

Chlapi to vypadá hodně zajímavě. Jdu se po nich podívat..... tady zima ještě nekončí, tady sněží i na 1.máje.
Pro Rybu : skoro přesně jsi to trefil. Bydlím ještě trochu dál směrem na západ mezi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom, takže vlastně uprostřed Liptova.
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Řetězy

Příspěvek od Josef »

Franta píše:Chlapi to vypadá hodně zajímavě. Jdu se po nich podívat..... tady zima ještě nekončí, tady sněží i na 1.máje.
.
Koukni se na můj odkaz - Automarket má i zásilkový obchod - zkus se dohodnout jak na Slovensko. Mě je poslali druhý den po objednávce
Pozor musíš udat velikost matic kol U Hyundaj většinou 21. Jinak mám i instrukční video 2 MB - můžu poslat na MAIL
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“