Prehrievanie motora

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

oldqwer
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 bře 2008, 16:21

Prehrievanie motora

Příspěvek od oldqwer »

Prosim o radu. Prestalo mi fungovať kúrenie a začal sa mi prehrievať motor. Neviem čo s tým. Môže nadväzovať jedno na druhé? Ak sa niekto už s tým stretol prosím poraďte mi. ďakujem. Accent 1,5i r.v.1996.
oldqwer
Reklama
 

Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od Kamil »

Možná stačí dolít chladící kapalinu.Podívej se,jestli jí tam máš dost.Popřípadě,jestli ti neuniká.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
oldqwer
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 bře 2008, 16:21

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od oldqwer »

Vodu mám v poriadku. Niekedy mi to začne kúriť. No zaujimavé je že aj keď kúri tak sa prehrieva. Neviem si s tým rady.
oldqwer
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od Patrick »

nooo povedal by som ze to moze byt termostat... ze sa zesekuje a neotvara tak ako ma.. skus ho popripade vybrat zlozit naspat a skusit bez termostatu.. mozno pomoze..:)
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od antek »

Patrick píše:nooo povedal by som ze to moze byt termostat... ze sa zesekuje a neotvara tak ako ma.. skus ho popripade vybrat zlozit naspat a skusit bez termostatu.. mozno pomoze..:)
Kombinace zavzdušněné topení(neměl jsi málo kapaliny?)a nějak pošahaný termostat.Jo a co vodní pumpa,ovšem nemám zdání jak ověřit její funkčnost
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
ZDENDA
**
Příspěvky: 180
Registrován: 22 črc 2008, 20:48
Bydliště: Chomutov

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od ZDENDA »

mě dělalo na Oplu podobný problém přetlakové víčko na nádobce chladicí kapaliny :?
HYUNDAI ACCENT 2000 LC 1.3 12V 63kW
SKODA OCTAVIA 2003 1.9 TDI 8V 66kW
oldqwer
*
Příspěvky: 20
Registrován: 11 bře 2008, 16:21

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od oldqwer »

No bude to asi horšie pretože som zistil že mi uniká voda z chladenia. Dolial som kvapalinu a na mieste zahrial motor. Potom som auto podal kúsok dopredu a zilstil som ( teraz je sneh ) že unikajúca kvapalina zanechala stopu v snehu. Takže to asi nebude sranda.
oldqwer
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od Kamil »

No,vždyť už jsem to psal,netěsnost v chladícím systému.to může být cokoliv.Volné,nebo staré hadičky,vodní pumpa,chladič,atd.Nejlépe zjistit vizuálně odkud to kape.Hlavně dávej bacha na přehřívání motoru.Lehce by jsi mohl odvařit těsnění pod hlavou.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od antek »

oldqwer píše:No bude to asi horšie pretože som zistil že mi uniká voda z chladenia. Dolial som kvapalinu a na mieste zahrial motor. Potom som auto podal kúsok dopredu a zilstil som ( teraz je sneh ) že unikajúca kvapalina zanechala stopu v snehu. Takže to asi nebude sranda.

A jsme doma.
Accent LC CF1 1.3 2006
Tata
*
Příspěvky: 49
Registrován: 25 dub 2007, 15:41
Bydliště: Ostrava

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od Tata »

Pánové přidám se k tématu.Mám podobný problém,po pár km mi ukazuje 100 st.,chladič neteče,hladina chl.kapaliny O.K.,topení do auta jde.Co by to mohlo dělat? Termostat?ale ten většinou zůstane otevřen.Díky za odpovedi
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od Kamil »

Zkus rukou hadici na chladiči při zahřátém motoru.Jestli je spodní hadice studená,tak je asi seklý termostat.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od antek »

Je otázka,zda je tam opravdu 100stupňů.Stačí někde přechodový odpor nebo povolená kostra a zobrazovaná hodnota je úplně jiná jak skutečná
Accent LC CF1 1.3 2006
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od Kamil »

antek píše:Je otázka,zda je tam opravdu 100stupňů.Stačí někde přechodový odpor nebo povolená kostra a zobrazovaná hodnota je úplně jiná jak skutečná
Něco podobného jsem už taky měl.Na jiném autě.Měl jsem vadný stabilizátor napětí a na přístrojovce mi lezla teplota nahoru.Ale nejlíp to pozná omakem na hadici,nebo na vyrovnávací nádržce.Při 100 stupních by na tom neudržel ruku.
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od antek »

Tak,tak
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
pilatii
*
Příspěvky: 25
Registrován: 27 úno 2010, 18:59
Bydliště: Skalica

Re: Prehrievanie motora

Příspěvek od pilatii »

Mám tiež problém s vodou, už 2 týždne mi uniká :/ Na 100km dolejem tak 3 litre vody. Ked auto stojí na mieste naštartované tak neteče ani kvapka, hadice OK, chladič v pohode, kúrenie funguje, teplota v norme. Teče to asi iba ked sa hýbem :/ V čem by to mohlo byt? :/
Hyundai Accent 1.5 GLS, 1996 zelený
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“